پیغام مدیر :
با سلام خدمت شما بازديدكننده گرامي ، خوش اومدید به سایت خودتون . لطفا براي هرچه بهتر شدن مطالب اين وب سایت ، ما را از نظرات و پيشنهادات خود آگاه سازيد و به ما را در بهتر شدن كيفيت مطالب ياري کنید.
 
 
راز های مسجدالاقصی
نوشته شده در شنبه ۲۸ مرداد۱۳۹۱
ساعت : 16:41
نویسنده : محمد
«مسجدالاقصي»، همان كه گنبد سبز رنگ دارد و سال‌هاست به اشتباه نامش را به مسجد «قبه صخره» يا همان كه گنبد طلايي دارد،عاريه داده‌اند. همان قبله‌ي نخست مسلمانان،مسجدي كه از ابتدا تا حالا خار چشم برخي بوده و مدام دست‌خوش تغيير شده، همان كه چند بار زلزله از پاي درش آورده و دوباره بنا شده، همان كه تصرف و غارت شده، آتش گرفته و درش به روي مسلمانان بسته شده؛ ولي با اين همه همچنان در جنوب حرم شريف، زنده است.
 حرم الشريف در قله‌ي كوه «موريا» واقع شده است و با هدف حفاظت از صخره‌ي مقدس نيز درست روي قله كه سنگ معراج قرار دارد،«قبة الصخره» (همان مسجدي كه داراي گنبد طلايي است و به اشتباه سال‌هاست مسجدالاقصي ناميده مي‌شود) ساخته شد.
 
كوه «موريا» از قله به پايين داراي شيب بسيار تندي بوده است، بنابراين براي از بين بردن آثار شيب، «قبه الصخره» را روي سكويي بنا كردند. از اين رو ساختمان مسجدالاقصي را نيز براي آن‌كه كف مسجد سطح صافي داشته باشد و اثر شيب تند كوه در آن نمودار باشد، آن را در دو طبقه ساختند.
 
طبقه‌ي زيرين مسجدالاقصي، مسجدي روي 88 ستون مربعي شكل ساخته شده است كه راه ورودي آن از ايوان مسجدالاقصي و با يك راه پله شروع مي‌شود. اين مسجد زيرزميني در قسمت جنوبي نيز به وسيله‌ي دروازه‌اي به بيرون وصل مي‌شود.


گفته مي‌شود كه اين مسجد زيرزميني نخستين بار پيش از اسلام به وسيله‌ي مسيحيان به عنوان كليسا ساخته شده بود و آنان معتقد بودند كه حضرت عيسي (ع) از اين محل به آسمان صعود كرده است. همچنين گفته مي‌شود در داخل راهرو، كنار دروازه‌ي اين مسجد زيرزميني به قرار اطلاع هنوز كتيبه‌هايي از دوران قبل از اسلام و نيز آثار تصرف صليبيون بر ديوار آن ديده مي‌شود.
 
روي مسجد زيرزميني، ساختمان اصلي مسجدالاقصي احداث شده است.
 
ساختمان اوليه‌ي مسجدالاقصي كه به دستور «وليدبن عبدالملك» ساخته شده است، كوچك بود و به تدريج در قرن‌هاي بعد توسط سلاطين و حكام و سرداران اسلامي وسعت يافت و ساختمان‌هاي ديگري در اطراف آن احداث شد و با دادن تغييرات اساسي در معماري و نقشه و تزئينات آن و نوشتن خطوط عالي و كتيبه‌هاي زيبا و نصب ستون‌ها از بهترين سنگ‌هاي جهان، به صورت يكي از بهترين و مجلل ترين مساجد جهان درآمد.

اين مسجد كه روي ستون‌هايي از مرمرهاي درخشان ساخته شده است،11 در ورودي دارد.
 
در قسمت جنوبي و وسط مسجد، يك گنبد بلند و بزرگ وجود دارد و در زير آن، محراب باشكوه مسجد به نقش و نگار بسيار عالي تزئين شده و كتيبه‏‌اي‏ دارد كه نشان مي‌دهد صلاح‏‌الدين در سال 583 هجري اين محراب را بنا كرده است و در همين جا منبري وجود دارد كه از بهترين چوب‌ها كه در آن با عاج و صدف‏ منبت‏‌كاري شده و نهايت درجه‌ي حيرت‏انگيزي را برمي‌انگيزد، ساخته شده است.
 
از كتيبه‏‌اي كه در اين منبر‏ موجود است، معلوم مي‌شود كه اين منبر در سال 564 هجري ساخته شده و شيشه‏‌هاي پنجره‏‌هاي بالاي محراب آن متعلق به قرن 16 ميلادي است. اين منبر در سال 1996 در يك آتش‌سوزي از بين رفت.

سطح دروني اين گنبد عظيم از طلاي ناب است كه وزن طلاهاي به كار رفته در سقف، از ده‌ها كيلوگرم متجاوز است. بر كناره‌ي سقف گنبد و اطراف سر ستون‌ها و حاشيه محراب،آياتي از قرآن كريم با بهترين خط نسخ عربي و كوفي كه گاهي از طلاي ناب و برجسته هستند ديده مي‌شوند.
 
در كنار يكي از ستون‌هاي گنبد بزرگ،سكويي سنگي به ابعاد 2×3 متر روي چهار ستون مخصوص به ارتفاع تقريبي سه متر قرار دارد كه مؤذن، قاري قرآن و مكبر با يك پلكان مخصوص به آن‌جا مي‌رود و مخصوصا روزهاي جمعه براي اداي مراسم نماز جمعه،از روي آن سكو انجام وظيفه مي‌كنند. كف مسجد كه از سنگ و كاشي ساخته شده، با فرش‌هاي ايراني مفروش است.

رسول اکرم (ص) در بيان ارتباط تنگاتنگ و جايگاه مسجدالاقصي از مسجدالحرام (مکه) و مسجدالنبي (مدينه) مي‌فرمايند: «لاتشد الرحال الا الي ثلاث»، مساجد: المسجد الحرام و مسجدي هذا و المسجد الاقصي » (بار و بنه به قصد سفر و زيارت بسته نشود مگر به اين سه مسجد: مسجدالحرام، مسجد من و مسجد الاقصي).
 
مسلمانان که به اهميت و جايگاه رفيع مسجدالاقصي و بيت‌المقدس و همچنين ارتباط متين آن با باورهاي اسلامي واقف شدند، درصدد ايجاد تحول به سوي اسلاميت آن برآمدند.
 
فتح بيت‌المقدس توسط مسلمانان در سال 638 ميلادي،(15 هجري) روي داد. خليفه‌ عمربن‌الخطاب با ورود مسالمت‌آميز خود و از خلال امان‌نامه‌اي که به امان‌نامه عمري موسوم گشت،امنيت را براي مردم اين شهر به ارمغان آورد. اين سند بيانگر ارتباط سياسي و حقانيت قانوني اسلام نسبت به قدس و فلسطين بود.
 
پس از آن‌که خليفه‌ي مسلمانان کليدهاي شهر قدس را از «صفر نيوس» اسقف اعظم روم دريافت كرد به منطقه حرم شريف که در آن هنگام به ويرانه‌اي بدل شده بود، رفته و جايگاه صخره مبارکه را زيارت كرد و دستور پاکسازي کامل را داد. او همچنين دستور داد مسجدي در بخش جنوبي حرم شريف احداث شود. خليفه در گام بعدي به نظم و ساماندهي امور شهر پرداخته و محضرهايي را داير کردند و به پست و ارتباطات سامان بخشيدند و «يزيد بن ابي سفيان» را به ولايت اين شهر گمارد و «عباده بن‌الصامت» را در مسند قضاوت نشاند.
 
بازسازي قبله‌ي نخست مسلمانان
 
خلفاي آن دوره براي تثبيت و تحکيم نماد تمدن اسلامي در بيت‌المقدس به بازسازي منطقه مسجد الاقصي برآمدند.
 
اين طرح (بازسازي) در عهد خلافت عبدالملک بن مروان و فرزندش وليد صورت گرفت که ساخت قبه‌الصخره و گنبد سلسله در عهد خليفه‌ي عبدالملک و ساخت مسجدالاقصي و دارالعماره، درها و آثار عديده ديگري را شامل شد.
 
ساختمان اوليه مسجد پس از ورود مسلمانان به فلسطين در سال‌هاي 709 تا 715 ميلادي به دستور وليدبن عبدالملك مروان خليفه اموي بنا شد كه قسمتي از همان ساختمان به شكل ستون‌هاي بسيار بزرگ كه به خوبي از ساير ستون‌ها و قسمت‌هاي بناي مجلل مسجد مشخص است، هنوز وجود دارد.
 
مشهور است كه خراج هفت سال مملكت مصر براي احداث بناي قبه الصخره و مسجدالاقصي هزينه شده است.

زلزله‌اي كه در سال 746 ميلادي روي داد به ساختمان مسجد صدمه‌ي زيادي وارد كرد كه به دستور المنصور خليفه‌ي وقت عباسي تعمير شد، چندي بعد براي دومين بار زلزله‌اي ساختمان مسجد را لرزاند كه اين بار به دستور المهدي خليفه‌ي عباسي تجديد بنا شد.
 
خلفاي عباسي به رغم انجام مرمت‌هاي متعدد به ويژه بازسازي قبه‌الصخره در عهد خليفه عباسي «مأمون» و نيز بازسازي مسجدالاقصي در دوره زمامداري «مهدي»، در حد توان از عمارت مسجدالاقصي محافظت کردند. به نظر مي‌رسد خلفاي عباسي توانسته‌اند اين کار را بدون آن‌که تغيير محسوسي در شکل و شمايل و معماري اموي‌ها ايجاد کنند به انجام برسانند.

 
خلفاي فاطمي نيز مانند عباسي‌ها با انجام بازسازي‌هايي روي قبه الصخره و مسجدالاقصي را مرمت کردند. عبدالدهر يكي از حكام فاطميون مصر در سال‌هاي 1034 تا 1036 ميلادي ضمن انجام تعميرات در بناي مسجدالاقصي، حصار شهر بيت‌المقدس را كه در قسمت‌هاي جنوبي و شرقي آن بر اثر زلزله خراب شده بود، تعمير كرد و آن‌ها را به ساختمان مسجد اتصال داد.

اين صبغه‌ي معماري مسجدالاقصي در عهد «ايوبي‌»ها رشد و گسترش يافت، به طوري‌که ايوبي‌ها پس از آزادي و پاکسازي مسجدالاقصي از لوث صليبي‌هايي که به آن آسيب رسانده و ظاهرش را تغيير داده بودند، مسجد را به وضعيت پيش از تهاجم صليبي‌ها در آورد و ضمن انجام مرمت‌هايي، پاره‌اي تأسيسات را در آن به وجود آوردند. اين اقدامات جهشي در تحول معماري به حساب آمد.

مملوکيان نيز در اظهار و نماياندن چهره‌ي معماري اسلامي مسجد مبارک الاقصي سهيم بودند و دومين جهش در رشد و پيشرفت معماري به‌دست آن‌ها صورت گرفت و در واقع متمم طرح‌هاي اموي‌ها بود و در اين دوره چهره معماري حرم شريف که بيانگر اسلاميت مسجد مبارک‌الاقصي در طول اين دوران‌ها است، تکميل شد.
 
مملوکيان علاوه بر احداث راهروها، مدارس ديني،مناره‌ها و درها،نسبت به مرمت گنبدها، سقاخانه‌ها، نيمکت‌ها،محراب‌هاي کنوني و منتشره در صحن حرم شريف اقدام کردند.

هم زمان با شکل‌گيري معماري مسجدالاقصي،جايگاه ديني آن نزد مسلمانان که از قرآن کريم و احاديث شريف نشأت گرفته است، تبلور و عينيت يافت. يقيناً اگر اين جايگاه نبود، قدس امروزه شاهد اين معماري و آباداني در مسجدالاقصي نبود .
 
در بين همه‌ي كساني كه براي نوسازي و توسعه و تزئينات مسجد همت گمارده‌اند بيش از همه نام و آثار صلاح‌الدين ايوبي به چشم مي‌خورد.
 
تصرف مسجدالاقصي به دست صليبي‌ها
 
در سال 1099 ميلادي كه شهر بيت‌المقدس در جنگ صليبي به دست مسيحيان افتاد، آن‌ها به حرم وارد شدند و سردار روم قسمت غربي ساختمان مسجد را به قصر اختصاصي خود تبديل كرد. در سال 1118 ميلادي مسيحيان مسجدالاقصي را قرارگاه نگهبانان خود كرد و آن را به نام كاخ سليمان ناميدند. علاوه‌ بر آن قسمتي از مسجد را نيز محل انبار وسائل و لوازم خود كردند و در اطراف مسجدالاقصي ساختمان‌هاي زيادي براي انبار و اسلحه‌خانه‌هاي خود بنا كردند.
 
مسيحيان صليبي در تصرف بيت‌المقدس و ورود به حرم شريف و تجاوز به ساحت مسجدالاقصي،اين قديمي‌ترين زيارتگاه پيروان اديان توحيدي جهان، چنان فجايعي از قتل و آدمكشي و غارت به بار آوردند كه در جزو آثار ننگين تاريخ ثبت شده است.
 
نام مسجدالاقصي از آيه‌ي اول سوره‌ي مباركه‌ي اسراء (بني اسرائيل) گرفته شده است: «سُبْحَانَ الَّذِي أَسْرَى بِعَبْدِهِ لَيْلاً مِّنَ الْمَسْجِدِ الْحَرَامِ إِلَى الْمَسْجِدِ الأَقْصَى الَّذِي بَارَكْنَا حَوْلَه ...»
 
ترجمه‌ي تحت‌اللفظي مسجدالاقصي،«مسجد دورتر» است. بيشتر مفسران گفته‌اند منظور از آن، مسجدي است كه در حوزه‌ي عبادتگاه بيت‌المقدس ساخته شده است.

ملاحسين كاشفي از مفسران قرآن نيز در تفسير اين لغت مي‌گويد:«مسجد دورتر از اهل مكه».
 
با دقت در اين كلام چنين برمي‌آيد كه اقصي را به معني دورتر با مستتر شدن جمله‌ي (از اهل مكه) در نظر گرفته است. البته با توجه به مقياس حركت وسايل نقليه و معيار مسافت‌هاي آن زمان و محدود بودن تعداد مساجد روي زمين،در حقيقت مسجد بيت‌المقدس دورترين مسجد نسبت به مسجدالحرام(درمكه) بوده است، به شرحي كه ابوبكر عتيق نيشابوري در حديث معراج مي‌گويد،طي كردن مسافت بين مكه و بيت‌المقدس در آن زمان يك ماه به طول مي‌انجاميد.
 
نظريه‌ي ديگر در وجه تسميه مسجدالاقصي به بيان قرآن از توجه به جنبه‌ي تركيب نحوي آيه است: چرا در آيه‌ي مباركه، كلمات «المسجد» و «الاقصي» هر دو با «ال» ذكر شده‌اند؟ اگر «ال» را در مسجد، «الِ» معرفه و تعريف بگيريم اينطور نتيجه گرفته خواهد شد كه اين مسجد قبلا در قرآن مورد گفت‌وگو قرار گرفته و از نظر گوينده يا شنونده و به طور كلي در ميان مردم در زمان نزول قرآن معروف بوده است و كلمه‌ي مسجد گرچه لغت عربي است؛ولي چون قبل از اسلام متداول نبوده، بنابراين به همان معني عام خود يعني سجده‌گاه معهود تلقي مي‌شود و مي‌دانيم كه در صدر اسلام و در زمان نزول اين آيه چنين محل سجده و عبادتي دور از مسجدالحرام كه در ميان مردم آن زمان معروف و شناخته شده بود همان عبادتگاه بيت‌المقدس بوده است.

علاوه‌بر اين قابل توجه است در حالي‌ كه در نقاط ديگر قرآن در يك بيان عام از اين محل با كلمه‌ي «مقدس» تعبير و ياد شده است؛ ولي در اينجا با لغت خاصي كه حاكي از يك بعد مكاني است توصيف و بيان شده است.
 
به هر حال آنچه امروز به طور عيني به نام مسجدالاقصي مشهود است مسجدي است كه در شهر بيت‌المقدس و در جنوب حرم شريف واقع است كه البته در بيان قرآن و حتي دربيان مردمان،منظور از مسجدالاقصي تنها ساختمان اصلي مسجد نيست بلكه منظور حتا صحن حرم‌الشريف و مجموعه‌ي اماكن مقدسه واقع در آن نيز است.
 
همسايگان مسجدالاقصي

مسجدالاقصي كه در گوشه‌اي از حرم شريف قرار دارد، همسايگاني، چون مسجدالابيض(مسجد سفيد) يا مسجد زنان،موزه‌ي اسلامي و همچنين يك مناره‌ي بلند و باشكوه نيز دارد. موزه‌ي اسلامي و مسجد زنان وصل به ديوار جنوبي و غربي حصار حرم شريف واقع شده‌اند و در شمال موزه‌ي باب المغاربه (دروازه ي غربي) تعبيه شده است.
 
در سمت شرقي مسجدالاقصي و وصل به آن،ساختمان‌هاي ضميمه به اسامي محراب زكريا،مسجد چهل شهيد و مسجد عمر شاخته شده‌اند كه همه‌ي آن‌ها با طاق نما و در مخصوص به داخل مسجدالاقصي راه دارند. مسجد عمر از همه‌ي آن‌ها بزرگتر است.
 
و اما قبة صخره...

اين همان مسجدي است كه گنبد طلايي دارد و سال‌هاست در تمام تصاوير تلويزيوني،پوسترها،كتاب‌ها و عكس‌ها و حتا خبرها هم به نام مسجدالاقصي شناخته مي‌شود كه البته اصلا مكان بي‌ارزشي نيست، ولي آن مسجدالاقصي است كه قبله‌ي نخست مسلمانان به شمار مي‌آيد نه اين مشجد كه گنبدي بزرگ و طلايي دارد.
 
مسجد صخره روي كوه موريا ساخته شد كه به نقل از تورات؛«خداوند ابراهيم را امر بر قرباني كردن اسحاق بر اين صخره نموده است.»
 
معروف است در شب معراج،حضرت‏ محمد (ص) از روي اين صخره به معراج رفتند.
 
طول صخره از شمال به جنوب 5/17 متر و عرض آن از مشرق به مغرب 13 متر و ارتفاع آن يك تا دو متر است. گنبد طلايي نيز درست روي صخره قرار گرفته است. در صحن صخره، هشت چاه وجود دارد .بناي قبة نيز توسط عبدالملك بن مروان در سال 691 ميلادي ساخته شد.
 
در سال 1099 ميلادي صليبي‌ها اين مسجد را به كليسا تبديل كردند و روي صخره،جايگاه قرباني كردن قرار دادند؛اما صلاح‌الدين‏ ايوبي پس از فتح بيت‌المقدس آثار صليبيون را از بين برد و گنبد را تزيين كرد و ديوارها را با سنگ مرمر پوشاند.
 
قبة صخره را بنايي از نظر سبك معماري،نقشه و ساختمان از معدود بناهاي بي‌نظير جهان مي‌دانند چرا كه روي روي سكويي ذوذنقه‌اي شكل واقع شده است.
:: موضوعات مرتبط: احکام و مذهبی
:: برچسب‌ها: راز های مسجدالاقصی, مسجدالاقصی, قدستوزیع 300 هزار کیسه زباله با مارک رژیم صهیونیسم
نوشته شده در شنبه ۲۸ مرداد۱۳۹۱
ساعت : 16:39
نویسنده : محمد
دیر عامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری رشت گفت: به مناسبت گرامیداشت روز قدس 300 هزار کیسه زباله با آرم صهیونیسم در رشت توزیع می‌شود.

 مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری رشت گفت: به مناسبت گرامیداشت روز قدس 300 هزار کیسه زباله با آرم صهیونیسم در رشت توزیع می‌شود.

سیامک دوستدار در جریان برگزاری مراسم «زمین پاک بدون آشغال و بدون اشغال» در عمارت کلاه فرنگی پارک قدس این شهر اظهار کرد: طرح روی پلاستیک تفکیک از مبدا زباله با هدف تغییر و سقوط رژیم صهیونیستی توسط  سازمان پسماند و با پیشنهاد شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان طراحی و روی کیسه‌های جدید زباله حک شد.

وی هدف از این کار را شناساندن مسئله فلسطین برای کودکان و نوجوانان و انزجار از رژیم اشغالگر صهیونیسم عنوان کرد و افزود: پلاستیک‌های طراحی شده با آرم صهیونیسم در داخل سطل آشغال در این مراسم بین خانواده‌ها توزیع می‌شود.

این مسئول تصریح کرد: کیسه‌های جدید به مدت شش هفته در بین خانوارهای تحت آموزش طرح تفکیک از مبدا زباله به منظور حمایت از مردم مظلوم فلسطین توزیع می‌شود.

وی با اشاره به اینکه با این کار حمایت خود را از مردم فلسطین و تمام مظلومان اعلام می‌کنیم، ابراز کرد: به رژیم اشغالگر صهیونیسم می‌گوییم که سرزمین فلسطین را ترک کند.

دوستدار اضافه کرد: در این شش هفته 300 هزار پلاستیک در بین 48 هزار خانوار زیرپوشش این طرح توزیع می‌شود و شهروندان پسماندهای خشک خود را در این کیسه‌ها جمع‌آوری می‌کنند.

وی با اشاره به برنامه‌های آموزشی سازمان پسماند اظهار کرد: در همین هفته دو هزار و 500 خانوار جدید در طرح تفکیک از مبدا زباله شرکت می‌کنند و آموزش لازم را توسط پیمانکاران می‌بینند.

به گزارش فارس، در این مراسم مسابقه نقاشی بین کودکان برگزار شد و در پایان به هفت نفر از آنها به قید قرعه دوچرخه اهدا شد.
:: موضوعات مرتبط: اخبار سیاسی
:: برچسب‌ها: زباله, رژیم صهیونیسم, کیسه زباله صهیونیسمنوه ی احمدی نژاد
نوشته شده در شنبه ۲۸ مرداد۱۳۹۱
ساعت : 16:37
نویسنده : محمد
مهدی خورشیدی داماد رئیس جمهور به همراه فرزندش و خانواده در راهپیمایی روز قدس

:: موضوعات مرتبط: مطالب شنیدنی
:: برچسب‌ها: نوه ی احمدی نژاد, راهپیمایی, راهپیمایی نوه ی احمدی نژآدراهپیمایی روز قدس (ورزقان)
نوشته شده در شنبه ۲۸ مرداد۱۳۹۱
ساعت : 16:34
نویسنده : محمد
مردم غیور آذربایجان نشان دادند که این مشکلات نمی تواند آنان را از مبارزه با دشمنان اسلام بازدارد.

هپیمایی روز قدس در منطقه زلزله زده ورزقان با حضور استاندار آذربایجان شرقی

زلزله روز قدس

:: موضوعات مرتبط: مطالب شنیدنی
:: برچسب‌ها: ورزقان, راهپیمایی روز قدس ورزقان, راهپیمایی روز قدس, راهپیمایی روز قدس آذربایجانحس ششم خود را تقویت کنید.
نوشته شده در شنبه ۲۸ مرداد۱۳۹۱
ساعت : 16:32
نویسنده : محمد
قطعا دوست دارید حس‌های پنج‌گانه بویایی، چشایی، بینایی و... را تقویت كنید. اما حواستان به حس ششمتان هم هست؟ این حس می‌تواند در زندگی شما خیلی مهم باشد البته به شرط اینكه به فكرش باشید و آن را تقویت كنید.
 بعضی‌ فكر می‌كنند حس ششم یك نیروی ماورایی است، بعضی‌ دیگر هم فكر می‌كنند فقط حس ششم دارند. برخی دیگر هم فكر می‌كنند این حس یك شانس است كه بعضی‌ دارند و بعضی‌ ندارند. اما جالب است كه گروهی از دانشمندان می‌گویند، این حس را می‌توان یك قدرت واقعی در انسان‌ها دانست كه با آزمایش‌در آزمایشگاه‌ها و حتی در اسكن‌های مغزی می‌توان وجود آن را نشان داد. با خواندن این مطلب حتما پدیده‌ای را كه گاهی با وجودتان آن را حس كرده‌اید و حتی براساس آن تصمیم گرفته‌اید در خواهید یافت و حتی می‌توانید آن را تقویت كنید.

تحقیقات نشان می‌دهد، غریزه ما گاهی زودتر از عقل و منطق شرایط را درك و به زبان بدن ترجمه می‌كند. درواقع گاهی غریزه چیزهایی را كه باید بدانیم قبل از آنكه هشیارانه و از طریق مغز آنها را دریابیم به ما انتقال می‌دهد. این روندی است كه غریزه ما حالت فیزیكی پیدا می‌كند.

 

بردن یا باختن را قبل از شروع بازی حدس می زنید

زمانی كه قلبتان به شدت می‌زند، عرق را روی سطح بدنتان حس می‌كنید و احساس دل‌آشوب و احساس خطر دارید یا حتی گاهی كه ضربان قلب و تعداد نفس كشیدن‌تان طبیعی است و هیچ علامتی ندارید هم حس ششم (یا غریزه) شما ممكن است درحال ارسال پیام به شما باشد. سال گذشته «دكتر‌بارفابی دان»، پروفسور عصب‌شناسی و محقق رفتارشناسی انسانی در دانشگاه «وست هاكل» یك تحقیق بسیار جالب انجام داد. او گروهی از افراد را انتخاب كرد و از آنها خواست كه ضربان قلب خود را در حالت‌های مختلف حدس بزنند. سپس از این افراد درخواست كرد در یك بازی حدس زدن و كشیدن ورق بازی شركت كنند. آنها در این بازی ۴ دسته ورق مختلف پیش رو داشتند كه بدون آنكه بدانند در هركدام از آنها فقط چند عدد وجود داشت. در این بازی حدس زدن درست هرعدد باعث به دست آوردن پول و هر ۳ اشتباه درحدس زدن شماره درست باعث از دست دادن پول می‌شد. درنهایت پس از چندبار بازی كردن، افرادی كه بهترین حدس‌ها را می‌زدند جدا شدند و مشخص شد آنها بیشتر از دیگران می‌توانند عددهای صحیح را حدس بزنند. جالب این بود كه گروه دكتردان به این نتیجه رسیدند گروهی كه حدس‌های بهتری در مورد اعداد روی برگه‌های بازی می‌زدند در حالت‌های مختلف ضربان قلب خود را هم بهتر حدس می‌زدند و درواقع قدرت پیش‌بینی یا غریزه یا حس ششم آنها قوی‌تر از بقیه است.

مطالعه‌ای كه پیش‌تر در دانشگاه ایوا انجام گرفته هم در نوع خود جالب بود. در این مطالعه میزان عرق‌كردن كف دست‌های چند شرط‌بند اندازه‌گیری می‌شد. طبیعی بود كه استرس باعث افزایش عرق كردن كف دست‌ها می‌شود. مطالعه نشان داد در مورد برخی افراد آنها به محض آنكه ورق‌های خود را دریافت می‌كردند، در صورتی‌كه ورق‌ها مناسب نبودند، شدت عرق كردن دست آنها بالا می‌رفت و جالب اینكه این موضوع حتی قبل از آن بود كه دیگران ورق‌های خودشان را دریافت كنند و جالب‌تر اینكه در بیشتر موارد این افراد درنهایت بازنده بودند. این به آن معنا بود كه افراد موردتحقیق توانایی حدس زدن برد و باخت خود را قبل از اینكه فرصت تجزیه و تحلیل منطقی را داشته باشند، دارند.

وقتی نابیناها می بینند

چشم

عملكرد دستگاه بینایی انسان را می‌توان اینگونه خلاصه كرد: «چشم‌ها تصاویر را دریافت می‌كنند و مغز آنها را پردازش می‌كند. اما واقعیت این است كه انسان دوگونه بینایی دارد؛ بینایی خودآگاه و بینایی ناخودآگاه و درواقع بینایی چشمان ما خیلی بیشتر از آن چیزی است كه فكر می‌كنیم.» برای مثال، افرادی كه به دلیل ضایعات مغزی بینایی خود را از دست می‌دهند، می‌توانند دربسیاری از موارد جهت حركت یك شی‌ء‌ را حدس بزنند یا از روی حالت چهره یك انسان كه در سكوت كامل است به احساسات او پی ببرند. این در حالی است كه آنها امكان دیدن آن اشیا یا آن انسان‌ها را ندارند. درواقع بینایی ناخودآگاه آنها از محرك‌های بینایی امواجی را دریافت می‌كنند، این در حالی است كه بینایی خودآگاه آنها هیچ ایمپالسی دریافت نكرده است. با وجود آنكه بینایی معمول آنها هیچ تصویری دریافت نمی‌كند اما آنها می‌توانند تاحدودی از اطراف خود باخبر باشند و البته این چیزی است كه خود آنها هم نمی‌توانند هیچ توضیحی برای آن پیدا كنند.

افرادی كه بینایی ناخودآگاه دارند شاید گروهی خاص باشند اما درعین حال آنها می‌توانند نشانه‌ای از اتفاقی باشند كه برای همه آدم‌ها می‌افتد. همه انسان‌ها نوعی از اطلاعات بینایی را جذب و پردازش می‌كنند كه به دستگاه بینایی خودآگاه راه نمی‌یابد و در آن پردازش نمی‌شود. پروفسور جوی هرش، مدیرمركز MRI دانشگاه پزشكی كلمبیا، می‌گوید او و تیمش نشان داده‌اند واكنش مغز ما در قبال تماشای تصاویر افرادی كه حالت‌های ترسان و ناراحت دارند، احساس اضطراب است. این نكته به نظرتان عجیب نیست؟ اما نكته این است كه به گفته دكتر هرش حتی اگر این تصاویر را آنقدر سریع به افراد نشان دهیم كه آنها درواقع این تصاویر را نبینند هم باز واكنش احساس اضطراب در مغز و بدن فرد شكل می‌گیرد. پروفسور هرش می‌گوید: «هسته آمیگال كه مركز مهمی در ابراز احساسات و شكل‌گیری آنها در انسان است، حتی وقتی تصاویر با سرعت ۳۳صدم ثانیه پیش چشم می‌آید- یعنی سرعتی كه مغز نمی‌تواند چیزی را كه می‌بیند پردازش كند- واكنش نشان می‌دهد، این واكنش درواقع واكنش اضطرابی است.» چنین واكنشی را می‌توان ناشی از رفتار پیشینیان انسان دانست، زمانی كه هر غریبه‌ای می‌توانست یك خطر بالقوه محسوب شود و بیگانه‌ای می‌‌توانست از خطر دور بماند كه هرچه سریع‌تر حس مناسب را در افراد جامعه‌ای كه به آن پاگذاشته بود ایجاد كند.

حس ششم نمی‌گذارد چاق شوید

دستگاه گوارش

بیشتر انسان‌ها فكر می‌كنند اكثریت انسان‌ها افرادی شكمو هستند كه اگر به میل خود غذا بخورند بسیار چاق می‌شوند اما اگر به غریزه و حس ششم خود در مورد چقدر خوردن و چی خوردن اعتماد كنید سالم‌تر از زمانی خواهید بود كه به رژیم‌های غذایی پایبند بوده‌اید؛ پروفسور تریسی تیلكا، فوق‌تخصص روانشناسی در دانشگاه ایالی‌اوهایو، پس از بررسی رفتارهای غذایی ۱۲۵۰ دانشجوی دختر طی ۳سال اعلام كرد آنهایی كه به غریزه و حس درونی خود در مورد گرسنگی و سیری و انتخاب نوع و میزان غذاها تكیه داشتند پس از طی ۳سال BMI مناسب‌تری نسبت به آنهایی كه هرروز كالری موادغذایی را كه می‌خوردند محاسبه كرده و سعی می‌كردند برای خود برنامه غذایی با محدودیت كالری داشته باشند، داشتند. در مطالعه‌ای دیگر كه در سال ۲۰۰۵ به چاپ رسید هم نشان داده شد زنانی كه به حس درونی خود به غذا خوردن یا نخوردن تكیه داشتند پس از ۲سال نسبت به زنانی كه از انواع رژیم‌های غذایی استفاده می‌كردند وزن‌ مناسب‌تر، كلسترول خون پایین‌تر و فشارخون طبیعی‌تری داشتند. حتی در مطالعاتی دیگر مطرح شده، افرادی كه به حس درونی خود و غریزه‌شان در مورد غذا خوردن اتكا می‌كنند بیشتر به داشتن برنامه زندگی سالم و برنامه منظم ورزش و فعالیت جسمانی فكر می‌كنند و و می‌شود گفت اعتمادبه‌نفس مناسب‌تری دارند.

حس ششم چشم‌هایتان را تقویت كنید

دكتر ئباتریس دی‌گلادر، فوق‌تخصص نورولوژی می‌گوید: «همه ما اطلاعاتی را جذب و پردازش می‌كنیم كه در حیطه خودآگاه ما ثبت نمی‌شوند.دركل می‌شود گفت، همه انسان‌ها یك‌جور آگاهی‌ها و بینش‌هایی دارند كه در آن قسمت‌های بدوی مغز درگیر هستند و این آگاهی و بینش‌ها ربطی به خودآگاه ندارد.» اما نكته‌ای كه باعث درنظر گرفته نشدن این حس آگاهی می‌شود چیست؟ دكتر دی‌گلادر می‌گوید: «انسان به شدت به بینایی، عقل و منطق خود وابسته شده است و برای همین به این غریزه یا حس غریزی خود تكیه نمی‌كند، برای مثال، اگر وارد محیطی شوید كه ناگهان در آن دچار اضطراب شدید، به جای اینكه فكر كنید حس ششم شما این نكته را رقم زده، به این فكر كنید كه شاید رنگ دیوارها پایین بودن سقف یا حتی دیدن این محل در خواب باعث رقم خوردن اضطراب در شماست.»

چطور حس ششم دستگاه گوارش‌تان را تقویت كنید

اگر می‌خواهید غریزه غذاخوردن عالی داشته باشید باید به تمام امواجی كه دستگاه گوارش و مغزتان می‌فرستد به دقت گوش كنید. بهترین كار این است كه هر ۳ یا ۴ ساعت چیزی بخورید و زمانی كه احساس كردید انرژی گرفته‌اید و تاحدودی سیر شده‌اید و قبل از اینكه فكر كنید زیادی خورده‌اید دست از غذاخوردن بكشید. كار دیگری كه می‌توانید بكنید هم این است كه قبل از شروع غذا به آنچه می‌خواهید بخورید فكر كنید و ببینید چه مقدار از آن غذا برای شما كافی خواهد بود و این حجم غذا در بدن شما چه میزان انرژی ایجاد خواهد كرد. اینگونه حس غریزی‌تان بهتر درمورد میزان و چگونگی غذاهایی كه باید بخورید شما را هدایت خواهد كرد.

بوها روی رفتار شما تاثیر می‌گذارند

بینی

محققان می‌گویند بینی انسان روی بسیاری از تصمیماتی كه می‌گیرد تاثیر می‌گذارد. درواقع قدرت بویایی ما، حتی اگر به‌طور خودآگاه متوجه آن نشویم، روی عملكرد مغزمان تاثیر می‌گذارد. در مطالعه‌ای كه اخیرا در بلژیك انجام گرفته از گروهی از مردان خواسته شد در اتاق‌هایی جداگانه به تماشای یكسری عكس‌ بنشینند. در زمان تماشای عكس‌هایی از انسان‌ها در این اتاق‌ها بوهای مختلف مثل بوی اشك (مشابه بوی محلول نمكی)، بوی گل رز، بوی غذا و بوی جوهر پخش شده و درنهایت مشخص شد تماشای عكس‌های یكسان در انسان‌های مختلف باتوجه به بوهای اتاقی كه در آن بودند احساسات مشابهی را ایجاد كرد. درنهایت محققان می‌گویند، پخش بوی محلول نمكی حس مهربانی و احساس علاقه و محبت به مادران را در تصاویر زنان در این مردان ایجاد می‌كرد؛ بوی گل احساس علاقه و احساسات رمانتیك و بوی غذا هم یادآور خاطرات مربوط به خانه و تجملات خانوادگی است. در واقع همین ویژگی‌هاست كه روی انسان‌ها تاثیر می‌گذارند و ممكن است فرد را نسبت به فرد دیگری دچار احساس خوب یا بد كند. اما نكته جالب ماجرا این است كه محققان می‌گویند، برخی بوها ممكن است روی رفتار انسان‌ها تاثیر بگذارد. برای مثال تحقیقی در فرانسه نشان داده، وجود یك بوی مخصوص در فروشگاه‌ها می‌تواند خریداران را مدت زمان بیشتری در فروشگاه نگه دارد و متوسط خرید كردن آنها را بالا ببرد.

درمطالعه‌ای دیگر در هلند هم نشان داده شده وجود بوی دائمی وانیل در یك فروشگاه مخصوص لباس‌های زنانه فروش این فروشگاه را دو برابر كرده است. چطور حس ششم بویایی‌تان را تقویت كنید؟ اگرچه هنوز هیچ‌كس نتوانسته راهی پیدا كند كه میزان گیرنده‌های بویایی در بینی انسان را افزایش دهد اما حالا محققان می‌گویند اگر افراد بوی عرق خود را استشمام كنند قدرت بویایی تیزتری خواهند داشت (این به دلیل وجود برخی تركیبات استروئیدی در تعریق انسان است.) اما نكته جالب‌تر اینكه برخی تحقیقات جدید نشان داده ورزش كردن هم می‌تواند روی قدرت بویایی انسان تاثیر بگذارد زیرا با ورزش كردن میزان آدرنالین خون بالا می‌رود و این باعث انقباض عروق بینی و بالارفتن میزان استنشاق هوا توسط بینی‌ها می‌شود اما این را هم بدانید كه زندگی در شهرهای شلوغ به ضرر قوه بویایی شماست. رسپتورهای بویایی شما هر ۳هفته یك‌بار از بین می‌روند و رسپتورهای جدید جای آنها را می‌گیرند اما زندگی در شهرهای آلوده باعث كاهش تعداد این رسپتورها و نیز كاهش ساخت رسپتورهای جدید می‌شود.

دقت نکنید

قدرت تفكر، منطق، استدلال و تشخیص شما در ادراك شما از جهان پیرامون‌تان نقش دارند؛ حتی وقتی درحالت خودآگاه متوجه آن نیستید حس قضاوت شما فعال است.

اگر از شما بپرسند كه فكر می‌كنید زمانی كه با دقت كامل روی موضوعی متمركز هستید گیرایی و درك شما بالاتر است یا وقتی كه برآن موضوع متمركز نیستید چه پاسخی می‌دهید؟ به‌طور قطع خواهید گفت وقتی با تمام تمركز و حواس بر آن متمركز باشید اما باور می‌كنید كه پاسخ‌تان اشتباه بوده است؟ در مطالعه‌ای كه نتیجه آن در سال ۰۱۰۲ در نشریه «ینجر نورو...» به چاپ رسیده محققان به گروهی از افراد تصاویر انتزاعی و مفهومی را نشان دادند. دراین آزمایش از آنها خواسته شد نیمی از تصاویر را بادقت و تمركز كامل نگاه كنند و نیمی دیگر را صرفا بدون توجه، جالب بود كه در این میان افراد داوطلب بیشتر تصاویری را كه بدون دقت تماشا كرده بودند به‌خاطر آوردند تا تصاویری را كه برآن تمركز كرده بودند. كن پالر، پروفسور نورولوژی و یكی از محققان اصلی این تحقیق می‌گوید: «حتی زمانی كه تمركز ندارید و از خودآگاه خود استفاده نمی‌كنید حس ششم به پردازش اطلاعات مشغول است، زمانی كه تمركز، منطق و خودآگاه شما بر چیزی متمركز نیست ناخودآگاه یا حس ششم راحت‌تر و سهل‌تر به پردازش اطلاعات مشغول می‌شود و اینگونه حتی بهتر هم عمل می‌كند و درنهایت هم می‌تواند به نتیجه موردنظر برسد.»

دكتر ژكارتیوس، متخصص روانشناسی در دانشگاه رادباد در هلند می‌گوید تمركز نداشتن، باعث می‌شود بهتر تصمیم بگیرید! در سال۵۰۰۲ دكتر ژكارتیوس از ۰۰۱نفر داوطلب خواست به ارزیابی ۴مدل اتومبیل بپردازند كه هركدام از‌ آنها در چند بخش با اتومبیل‌های دیگر تفاوت داشتند. در یك گروه افراد بادقت تمام به بررسی مشخصات اتومبیل‌ها پرداختند و تصمیم گرفتند و گروه دیگر فقط نگاهی سریع به اتومبیل‌ها انداختند سپس به كاری دیگر مشغول شدند. درنهایت تنها ۵۲درصد از افرادی كه با تمركز كامل اتومبیل‌ها را بررسی كرده بودند توانستند اتومبیل‌های برتر را انتخاب كنند اما در نقطه مقابل ۰۶ درصد از كسانی كه فقط نگاهی به اتومبیل‌ها كرده بودند توانستند اتومبیل بهتر را انتخاب كنند. دكتر ژكارتیوس در این مورد می‌گوید: «زمانی كه افراد مشغول كار دیگری هستند، ناخودآگاه حس ششم آنها مشغول پردازش اطلاعات تصاویری است كه دیده است و اینگونه می‌شود كه تصمیم‌گیری در این حالت درست‌تر از زمانی است كه افراد به صورت خودآگاه و با تمركز كامل به پردازش اطلاعات می‌پردازند.»

حس ششم در خواب وجود دارد

تمام تصاویری كه در طول روز می‌بینید (گربه‌ای كه در خیابان دیده‌اید، كشتی تفریحی كه در برنامه خبری تلویزیون تماشا كرده‌اید و...) در مغز شما ثبت می‌شوند و سپس در زمانی كه خواب هستید دوباره سراغ شما می‌آیند و در واقع همین تصاویر هستند كه رؤیاهای شما را شكل می‌دهند. در بخش موسوم به خواب «REM» مغز شما سراغ این تصاویر می‌رود و آنها را مجدد پردازش می‌كند. دكتر «ربه‌كا اسپنسر»، پروفسور روانپزشكی و استاد دانشگاه «آمرست» در ماساچوست در این مورد می‌گوید: «مرحله REM خواب در زندگی انسان نقش مهمی بازی می‌كند، این مرحله در حل كردن مسائل، مشكلات و تصمیم‌گیری انسان بسیار مهم است، زیرا در این مقطع مغز اطلاعات و تصاویر را در كنار هم می‌گذارد و به راه‌حل‌های جدید و راه‌های بهتر فكر می‌كند.» در اینجا شما به راه‌حل‌هایی می‌رسید كه محال بود در زمان بیداری به آنها برسید. در ضمن مرحله REM خواب در تثبیت احساسات شما هم نقش دارد.

دكتر اسپنسر می‌گوید: «دلیل اینكه خیلی از اوقات درست در زمان بیدارشدن به همسر، فرزندان یا والدین خود فكر می‌كنید همین موضوع است؛ مرحله REM خواب باعث می‌شود احساس ارتباط عاطفی و علاقه شما در حالت ناخودآگاه تقویت شود.» دكتر «دیوید بارو»، فوق تخصص نورولوژی سلولی در دانشگاه هاروارد و نویسنده كتاب «كمیته خواب» در سال‌های اخیر روی نحوه خواب و چگونگی رؤیا دیدن انسان‌ها تمركز و پژوهش داشته است و می‌گوید، طی ۲سال تحقیق متوجه شده است كه بیش از یك‌سوم افراد موردمطالعه كه طی روز با مسئله یا مشكلی روبه‌رو بوده‌اند در زمان خواب برای آن مسئله راه‌حلی پیدا كرده‌اند. رؤیا دیدن فاقد منطق‌های معمولی انسانی است، شما در رؤیا از قید و بندهای معمول تفكر و منطق دور می‌شوید و برای همین راه‌حل‌هایی پیدا می‌كنید كه محال است در حالت بیداری و ذهن خودآگاه آنها را بیابیم.»

حس ششم خوابتان را تقویت كنید

برای آنكه یك مسئله سخت یا یك مشكل را حل كنید خواب خودتان را به تاخیر نیندازید، بگذارید ضمیر ناخودآگاه‌تان آن مسئله را حل كند. دكتر بارو در این مورد یك نسخه جالب دارد: «روی تخت دراز بكشید و مشكل خودتان را روی كاغذ بنویسید و با فكر كردن به آن به خواب بروید، اینگونه ضمیر ناخودآگاه و حس ششم شما مشكل را برایتان حل می‌كند.»
:: موضوعات مرتبط: مطالب شنیدنی
:: برچسب‌ها: حس ششم, حس ماورا انسان, تقویت حس ششم انسانفواید گرسنگی و ماه مبارک رمضان
نوشته شده در شنبه ۲۸ مرداد۱۳۹۱
ساعت : 16:29
نویسنده : محمد
. از پیامبر اكرم (صلى الله علیه و آله) روایت شده است : ”با تشنگى و گرسنگى با نفسهایتان مبارزه كنید همانا پاداش این كار همانند پاداش مبارزه در راه خداست . و عملى دوست داشتنى تر از گرسنگى و تشنگى در نزد خدا كسى است كه گرسنگى بیشترى كشیده باشد و در خداوند متعال تفكر بیشترى نموده باشد.”‌ و به اسامه فرمودند: «اگر مى توانى در حال گرسنگى و تشنگى ملك الموت را ملاقات كن تا به بالاترین مقامها و جاها رسیده و با پیامبران هم منزل شوى و ملائكه از دیدن روحت شادمان شوند و خداوند بر تو درود فرستد.»

نیز فرمودند: گرسنگى بكشید و بر بدنهایتان سخت بگیرید شاید دلهایتان خداوند متعال را ببیند. در حدیث معراج خداوند پرسید: اى احمد! آیا آثار روزه را مى دانى ؟ پاسخ داد: خیر. خداوند فرمودند: نتیجه روزه كم خورى و كم گویى است . و آن حكمت را به ارمغان مى آورد و حكمت معرفت را در پى دارد و معرفت یقین را. و وقتى كه بنده اى به یقین رسید باكى ندارد كه چگونه روزگار را سپرى كند. در سختى یا آسانى و این مقام خوشنودهاست . و هر كس طبق خوشنودى من رفتار كند، سه خصلت را به او مى دهم : شكرى كه نادانى همراه آن نباشد، یادى كه فراموشى نداشته باشد و دوستیى كه دوستى من را بر دوستى آفریدگانم ترجیح ندهد. هنگامى كه او من را دوست داشت ، من هم او را دوست خواهم داشت ؛ دوستى او را در دل بندگانم انداخته و چشم قلب او را به عظمت جلالم مى گشایم و علم آفریدگانم را از او پنهان نمى دارم ؛ در تاریكى شب و روشنایى روز با او مناجات مى كنم تا آنجا كه سخن گفتن و همنشینى او با بندگانم قطع شود و كلام خود و فرشتگانم را به گوش او مى رسانم و اسرارى را كه از بندگانم پنهان كرده ام براى او آشكار مى كنم ...؛ عقل او را غرق در شناخت خود كرده و درك او را بالا مى برم ؛ مرگ را بر او آسان مى كنم تا وارد بهشت شود و وقتى كه ملك الموت او را ملاقات كند، به او مى گوید: آفرین بر تو و خوشا به حالت ! خوشا به حالت ! خداوند مشتاق تو است ... خداوند مى گوید: این بهشت من است ، در آن بخرام و خوش ‍ باش و در همسایگیم ساكن شو. روح انسان مى گوید: خدا یا خود را به من شناساندى و با این شناخت از جمیع آفریدگانت بى نیاز شدم . قسم به عزت و جلالت اگر خوشنودى تو در این است كه قطعه قطعه شده یا هفتاد بار به بدترین شكل كشته شوم خوشنودى تو براى من دوست داشتنى تر است ... آنگاه خداى متعال مى فرماید: به عزت و جلالم سوگند، هیچگاه مانعى بین خود و تو قرار نمى دهم ؛ تا هر وقت خواسته باشى بر من وارد شوى ؛ كه با دوستان خود چنین كنم .
 
از رسول اكرم (صلى الله علیه و آله) روایت شده است : ((كسى كه شكم خود را گرسنه نگه دارد اندیشه اش تربیت مى شود.))
 
در این روایت به فلسفه و فضیلت گرسنگى اشاره شده است . براى توضیح بیشتر مى توان به سخنان علماى اخلاق كه برگرفته از روایات مى باشد، مراجعه نمود. آنان براى گرسنگى فواید زیادى گفته اند از قبیل :
 
الف- صفاى قلب : زیرا سیرى باعث ازدیاد بخار در مغز شده و مغز حالتى شبیه مستى پیدا مى كند و نمى تواند خوب فكر كند؛ سرعت انتقال او كم شده و قلب او كور مى شود. برخلاف گرسنگى كه باعث رقت و صفاى قلب مى شود. و قلب را آماده تفكرى كه باعث شناخت مى شود، مى كند. و نورى آشكار پیدا مى كند. از رسول اكرم (صلى الله علیه و آله) روایت شده است : ((كسى كه شكم خود را گرسنه نگه دارد اندیشه اش تربیت مى شود.)) .
 
ب- تواضع و از بین رفتن سرمستى و ناسپاسى كه منشاء سركشى است ؛ وقتى نفس خوار شد، در مقابل پروردگارش خاضع شده و از سركشى دست بر مى دارد.

ج- شكستن شدت شهوات و نیروهایى است كه باعث انجام گناهان كبیره شده و سبب هلاكت انسان مى شوند. چون بیشتر گناهان كبیره از شهوت سخن گفتن و شهوت جنسى بوجود مى آید و كم كردن این دو شهوت باعث مصون ماندن از خطرها مى شود.
 
د- آمادگى براى انجام تمام عبادتها از چند جهت است ؛ كه كمترین آنها كم احتیاجى به تخلى و بدست آوردن غذا و كمتر بیمار شدن به بیماریهاى گوناگون است - زیرا معده خانه بیمارى و پرهیز سرِ هر دارویى است .
 
با این مقدمات مى توانیم به نتایج بزرگى برسیم كه بعضى از آنها عبارتند از:
 
الف. مى فهمیم كه چرا خداوند براى میهمانش گرسنگى را انتخاب كرده است . نعمتى بالاتر و بهتر از نعمت شناخت ، نزدیكى و دیدار خداوند نیست و گرسنگى از راههاى نزدیك رسیدن به آن است . پس ‍ مى بینى كه روزه تكلیف نیست بلكه خداوند به وسیله آن تو را بزرگ داشته و به خاطر واجب نمودن آن بر ما منت دارد. و بهمین جهت شكر آن واجب است و مى فهمى كه علت واجب كردن آن كم خوردن و ضعیف كردن نیروهاست . بهمین جهت حیف مى آید كه حتى در شب نیز غذا بخورى . و ممكن است علت هاى دیگر تشریع روزه را نیز درك كنى .
 
ب. وقتى ارزش كارى را كه از تو خواسته شده ، فهمیدى ، براى رسیدن به نتیجه خوب ، در جهت انجام درست و اخلاص در آن ، تلاش ‍ مى كنى .

ج. هنگامى كه هدف از واجب شدن روزه را دانستى ، مى فهمى كه چه چیزى باعث صفا و روشنى یا تیرگى آن مى شود؛ و معنى این حدیث را مى فهمى كه «روزه فقط خوددارى از خوردنى و آشامیدنى نیست ؛ و هنگامى كه روزه گرفتى ، گوش ، چشم و زبانت نیز باید روزه بگیرد.» حتى در بعضى روایات پوست و مو نیز گفته شده .

د. مى فهمى كه شایسته نیست نیت و هدف روزه ، فقط مجازات نشدن یا بدست آوردن پاداش و بهشت و ناز و نعمت باشد؛ گرچه با روزه این دو نیز بدست مى آید بلكه سزاوار است هدف و نیت روزه نزدیكى انسان به خداوند و همسایگى و خوشنودى او باشد. و حتى از این حد نیز بالاتر آمده و خود این عمل را بخاطر این كه انسان را از صفات حیوانى خارج و به صفات روحانى نزدیك مى گرداند، نزدیك شدن به خدا بداند، نه وسیله اى براى نزدیك شدن به او.
 
این سفارشها را در مورد وظایف روزه دار ببین ، و درباره اثرات آن تامل نما. كسى كه خود را نزدیك به آخرت ببیند، قلب او از دنیا خارج شده و براى او چیزى جز تهیه توشه براى آخرت مهم نخواهد بود. همینطور اگر قلب او شكسته و خاضع و خوار باشد میلى به غیر خدا نداشته و مایه دلخوشى او كسى جز خدا نیست . و كسى كه روح و بدن او غرق در یاد، محبت و عبادت خدا شده و روزه او روزه مقربین مى گردد. خداوند به حق دوستانش چنین روزه اى را نصیب ما بفرماید؛ گرچه یك روز در عمرمان باشد.

منبع: تبیان

:: موضوعات مرتبط: احکام و مذهبی
:: برچسب‌ها: راه کم شدن شهوت, شهوت, فواید گرسنگی, فواید ماه رمضانبوی بد دهان
نوشته شده در شنبه ۲۸ مرداد۱۳۹۱
ساعت : 8:56
نویسنده : محمد

بوی نامطبوع دهان معمولاً حاصل تخمیر مواد باقیمانده غذایی و قندهایی است که در دهان و روی زبان باقی می مانند ...

وقتی شب، قبل از خواب، مسواک می زنیم این میکروارگانیسم ها فرصت پیدا می کنند تخمیر را آغاز کنند به همین دلیل صبح بعد از خواب دهانمان بوی نامطبوعی می دهد.

در ماه رمضان نیز چون در طول روز چیزی نمی خوریم، این روند با شدت بیشتری اتفاق می افتد.

در روزهای عادی، گیاهان معطری مانند جعفری و نعناع بجوید. برای چند دقیقه تا حداکثر نیم ساعت دهان خوشبو می شود و به دلیل خاصیت ضدمیکروبی، فعالیت تخمیری میکروارگانیسم ها کاهش می یابد.

اما در ماه رمضان که نمی توان در طول روز چیزی خورد، راه حل بهتری وجود دارد که آثار مثبت آن طولانی تر هم هست. توصیه می شود روزه داران از قطره « پرسیکا » به عنوان دهان شویه استفاده کنند.

این گیاه ایرانی است و 400 سال پیش درختش به اسم ایران نام گذاری شده است، بنابراین کافی است بعد از مسواک شبانه یا مسواک بعد از خوردن سحری، 20-15 قطره پرسیکا را با 2 قاشق غذاخوری آب مخلوط کنید و دهان را با آن بشویید و بعد از آن دیگر چیزی نخورید یا نیاشامید تا ترکیب های آن داخل دهان باقی بماند.

این دهان شویه کاملاً گیاهی، از ترکیب پرسیکا یا چوب مسواک (که از قدیم استفاده از آن به مسلمانان توصیه شده است و هم اکنون نیز در برخی کشورها از جمله عربستان به عنوان مسواک استفاده می شود )، نعناع و گیاه بومادران تهیه شده و فعالیت تخمیری میکروارگانیسم ها را در دهان کاهش می دهد. وقتی تخمیر کم شود، بوی نامطبوع دهان از بین می رود.

البته این دهان شویه بوهایی که از معده متصاعد می شوند، از بین نمی برد.


:: برچسب‌ها: درمان بوی بد دهان, بوی بد دهاننقدی بر فیلم سینمایی آرگو (سفینه)
نوشته شده در شنبه ۲۸ مرداد۱۳۹۱
ساعت : 8:52
نویسنده : محمد
در زمانی که دشمنی های غرب با جمهوری اسلامی ایران به اوج خود رسیده، هالیوود نیز بیکار ننشسته و هم اکنون به طور همزمان در حال ساخت چند پروژه ضد ایرانی است. در حالی که در گذشته دشمنان با توپ و تانک به مبارزه با هم می رفتند، امروزه در عصر ارتباطات، رسانه بالاخص سینما و تلویزیون به ابزاری نرم برای رسیدن به اهداف دشمن ستیزانه تبدیل شده است. کشور آمریکا نیز به عنوان کشوری که پیشرفته ترین ابزار های ساخت فیلم را در اختیار دارد، برای رسیدن به اهداف جنگ طلبانه خود، تاکنون کمک های بسیاری از این تکنولوژی ها گرفته؛ آنچنان که اخیرا حداقل سه پروژه سینمایی و تلویزیونی علیه جمهوری اسلامی ایران در آمریکا در دست ساخت است.فیلم سینمایی «آرگو» (سفینه) با موضوع تسخیر لانه جاسوسیفیلم «آرگو» به کارگردانی «بن افلک» محصول کمپانی صهیونیستی «برادران وارنر» است که فیلم ضد ایرانی «300» را در کارنامه کاری خود دارد.
[تصویر: 175bc4d453.jpg]
کمپانی برادران وارنر
از یک سال پیش خبرهایی مبنی بر ساخت فیلمی جدید تحت عنوان «آرگو» (سفینه) به کارگردانی «بن افلک» منتشر شد که به دلیل موضوع آن که روایتی تاریخی از واقعه تسخیر لانه جاسوسی آمریکا در تهران بود، جنجال زیادی به پا کرد و بسیاری منتظرند تا ببیند آنچه که بر پرده می رود مرور گوشه ای از تاریخ فراموش ناشدنی ایران است یا تحریف این تاریخ؟
[تصویر: de18e10596.jpg]
بن افلک سازنده فیلم ضد ایرانی آرگو
[تصویر: 6d28d3eb9b.jpg]
بن افلک در یکی از صحنه های فیلم «آرگو»
شاید برای قضاوت درباره این فیلم، بهتر باشد که تا 14 اکتبر (12 مهر) صبر کنیم. فیلم سینمایی «آرگو» درباره وقایع گروگان گیری سال ١٩٧٩ در کنسولگری ایالات متحده آمریکا در تهران با بازی و کارگردانی «بن افلک» است که پیش از این فیلم «شهر»، نامزد جایزه اسکار، از او به نمایش درآمده است.
صحنه ای از فیلم آرگو
[تصویر: 65a9bfc4b5.jpg]
بن افلک در نقش تونی مندز در فیلم آرگو
این فیلم در واشنگتن، لس آنجلس، ترکیه (استانبول) جلوی دوربین رفته و بازیگرانی چون «آلن آرکین»، «جان گودمن» و «برایان کرنستون» در آن ایفای نقش کرده اند؛ البته بازیگران آماتور ایرانی و یکی از بازیگران ایرانی یک سریال معروف تلویزیونی نیز در این فیلم حضور دارند. مدت ها پیش از شروع ساخت فیلم «آرگو»، دست اندرکاران این فیلم از جمله خود بن افلک، از نزدیک با آژانس های ویژه برای یافتن بازیگران ایرانی مناسب نقش های مختلف این فیلم همکاری داشته اند.پروسه یافتن بازیگران ایرانی، با تبلیغات وسیع در نشریات و رسانه های فارسی زبان ایرانی لس آنجلس ادامه یافت که در این میان عده ای زیادی نیز برای بازی در این فیلم ابراز علاقه کردند که در نهایت چند نفر ایرانی و عرب تبار برای بازی در نقش های فرعی انتخاب شدند.
[تصویر: 80cff8c11b.jpg]
فرشاد فرهت بازیگر ایرانی الاصل هالیوود در نقش یکی از نیروهای سپاه در فیلم آرگو
«بن افلک» نیز در این فیلم نقش «تونی مندز» مامور کارکشته سابق سازمان سیا را بازی می کند که ماموریت می یابد از آمریکا به تهران سفر کند و 6 آمریکایی که توانسته اند در جریان تسخیر سفارت آمریکا توسط دانشجویان خط امام فرار کنند و در خانه سفیر کانادا در تهران مخفی شوند را از تهران خارج کند. فیلمنامه «آرگو» بر اساس مقاله ای به قلم «جاشوآ بیرمن» با عنوان «چگونه سازمان جاسوسی آمریکا از یک حقه علمی – تخیلی برای نجات آمریکایی ها از تهران استفاده کرد» که در سال ٢٠٠٧ در نشریه آمریکایی «ویرد» به چاپ رسیده نوشته شده است. گفته می شود این فیلمنامه را «کریس تریو» با همکاری «جورج کلونی» نوشته است. «کلونی» بازیگر هالیوودی برنده اسکاری است که فیلم ضد اسلامی «سیریانا» را در کارنامه کاری خود دارد. و البته کمپانی سازنده این فیلم، کمپانی صهیونیستی «برادران وارنر» است که فیلم ضدایرانی «300» را با بودجه ای کلان در کارنامه کار خود دارد. این کمپانی یکی از بزرگ ترین تهیه کنندگان فیلم و برنامه های تلویزیونی جهان است که در سال 1918 توسط مهاجران یهودی لهستانی به آمریکا تأسیس شده و سومین استودیوی فیلم سازی قدیمی آمریکا بعد از پارامونت پیکچرز (1912) و یونیورسال استودیوز (1912) است. فیلم تلویزیونی «زمانی برای خیانت» با موضوع فردی سپاهی که جاسوس سیا بود

[تصویر: ccae9b677c.jpg]
ساخت فیلمی ضد ایرانی براساس کتاب «زمانی برای خیانت» به کارگردانی «ویلیام بالدوین»
این سریال تلویزیونی بر اساس کتاب «زمانی برای خیانت» نوشته «رضا کهلیلی» که دو سال پیش در آمریکا منتشر شد، در دست ساخت است. «زمانی برای خیانت» خاطرات نویسنده کتاب است که موضوع آن درباره جوان ایرانی است که برای تحصیل به آمریکا سفر می کند و با امید آنکه بتواند برای جامعه خود فرد مفیدی باشد به ایران بازمی گردد ولی انقلاب اسلامی به وقوع پیوسته و این ایران با آنچه که او در تصوراتش داشته زمین تا آسمان فرق می کند، بنابراین او ناامید بار دیگر به آمریکا بازمی گردد و آنجا با سازمان سیا مرتبط می شود و بار دیگر به عنوان جاسوس این سازمان به ایران بازمی گردد و در سپاه پاسداران مشغول به کار می شود.
[تصویر: ca645a2a2d.jpg]
رضا کهلیلی، نویسنده کتاب زمانی برای خیانت اکتبر 2010 در کنار میشل بکمن نامزد بنیادگرای مسیحی حزب جمهوری خواه آمریکا
این پروژه یک مینی سریال 4 الی 5 ساعته است که کارگردانی آن را «ویلیام بالدوین»، بازیگر و فیلمساز هالیوودی به عهده دارد و «وارن کوهلر» آن را تهیه کنندگی می کند. جزئیات بیشتر این سریال تلویزیونی هنوز منتشر نشده است. فیلم سینمایی «300: نبرد آرتمیشیا»، قسمت دوم از فیلم ضد ایرانی «300» با موضوع نبرد خشایارشاه با سپاه یونان
[تصویر: e8c52ff680.jpg]
قسمت دوم از فیلم 300
فیلم سینمایی «نبرد آرتمیشیا» که در ادامه فیلم ضد ایرانی و جنجال برانگیز 300 ساخته می شود، قرار است سال 2013 میلادی به نمایش درآید.جزئیاتی که در رابطه با این پروژه سینمایی منتشر شده بسیار اندک است ولی بر اساس سایت سینمایی آی .ام. دی .بی، «نوام مارو»، کارگردان اسرائیلی و کم سابقه هالیوودی، کارگردانی این پروژه سینمایی را بر عهده خواهد دارد.
[تصویر: 9289296989.jpg]
نوام مارو، کارگردان اسرائیلی قسمت دوم فیلم ضد ایرانی 300
فیلمنامه این پروژه سینمایی را نیز «فرانک میلر» نویسنده قسمت اول از فیلم «300» که بیشتر شهرتش به خاطر فیلم سینمایی «شهر گناه» (سین سیتی) است، به رشته تحریر درآورده است.
[تصویر: f34cb5447d.jpg]
قسمت دوم از فیلم سینمایی 300
«فرشاد فرهت»، بازیگر ایرانی الاصل هالیوود که اخیرا در فیلم ضد ایرانی «آرگو» (سفینه) نقش یکی از نیروهای سپاه پاسداران را بازی کرده، یکی از معدود بازیگران ایرانی این فیلم ضد ایرانی است.
[تصویر: 5e022edadc.jpg]
فرشاد فرهت، بازیگر ایرانی الاصل هالیوود

به نظر می رسد که او نیز به سرانجام دیگر بازیگران ایرانی هالیوود دچار شده باشد.

منبع:بیداری اندیشه

:: موضوعات مرتبط: نقد، جنگ نرم و فراماسونری
:: برچسب‌ها: آرگو, Argo, سفینه, فیلم سینمایی سفینهدوبلر های مطرح ایرانی (2)
نوشته شده در جمعه ۲۷ مرداد۱۳۹۱
ساعت : 13:54
نویسنده : محمد

1-ناهید امیریان شمس آبادی:


گوینده ای که صدایش برای پدران و مادران امروز یادآور کارتون های دوران کودکیشان است . خرس مهربون دوست پسر شجاع، هاچ زنبور عسل ، نِل، جینا اردک پینوکیو، لوسی مِی، آنت دختری از کوه آلپ، بَنِرسنجاب کوچولو، الیور توئیست و فِلُن دخترخانواده دکتر ارنست و....و البته صدایش حالا هم میزبان گوش های کودکان و نوجوانان نسل امروز است و یادآور خاطرات نسل دیروز.
من از سال 1338 توسط پدرم که در کار دوبله وتئاتر فعالیت داشتند به این عرصه وارد شدم.البته قبل از اینکه برای کار دوبله انتخاب شوم در زمینه تئاتر و پیش پرده خوانی در کنار پدرم فعالیت می کردم. زمانیکه وارد هنر دوبله شدم هنوز خواندن و نوشتن نیاموخته بودم درنتیجه دیگران دیالوگ ها را به من می گفتند ومن آنها را حفظ می کردم و می گفتم و چون قدم به میکروفن نمی رسید چند قوطی فیلم زیر پایم می گذاشتند. البته من در زمینه بازیگری تئاتر هم فعالیت داشتم و به خاطر دارم که در سن 12 سالگی با آقایان "علی نصیریان" و "عزت الله انتظامی" در تئاتر "شاه عباس و مرد پینه دوز" هم بازی بودم. در رادیو هم فعالیت داشتم و یکی از مهمترین کارهای رادیوئی ام " داستان های رادیو" بود که با آقایان "بهزاد فراهانی" و "هوشنگ بهشتی" و خانم "ژاله علو" همکاری می کردم. صدای من در نوار قصه های بسیاری شنیده می شود از جمله "48 داستان" که از برجسته ترین آنهاست. متأسفانه همه فیلم های دوران کودکیم را که در آنها گویندگی کرده ام به خاطر ندارم و نمی دانم در چند فیلم صحبت کرده ام . چند تا از کارهایی  را که به خاطر دارم برایتان می گویم.در فیلم سینمائی "الیور توئیست " به مدیریت مرحوم عزت الله مقبلی به جای" الیور توئیست " حرف زدم و در فیلم سینمائی "اشکها و لبخندها" به مدیریت آقای علی کسمائی به جای "گرتِل" و...و در فیلم های فارسی نیز اکثراً من به جای کودکان بازیگر حرف می زدم. در دوبله سریال های تلویزیونی زیادی شرکت داشته ام که همه شان را به خاطر ندارم مثلاً در سریال کارتونی "بامزی" جای خودِ بامزی حرف می زدم و یا به جای "لوسی مِی" در کارتون "مهاجران" ، به جای "جینا" در کارتون "پینوکیو" ، به جای " هاچ" در کارتون "هاچ زنبور عسل" ، به جای "سندباد" در کارتون "سندباد" ، به جای نِل" در کارتون "نِل و پدربزرگ" ، به جای" آنت " در سریال کاتونی "بچه های کوه آلپ" ، به جای "بَنِر" در کارتون "سنجاب کوچولو" ، به جای "خرس مهربون" در کارتون "پسر شجاع" ، به جای "فلن" در کارتون "خانواده دکتر ارنست" و یا سریال های "خانواده دیویس" ،  " خانه کوچک" ، از سرزمین شمالی" ،" پکولا" و بسیاری سریال ها و فیلم های  کارتونی و سینمائی که نامشان را دقیقاً به خاطر ندارم. الان هم در سریال تلویزیونی "گمگشته" به جای "یوسف" حرف میزنم . در کار مدیریت هم به تازگی در شبکه1 و شبکه 3 سیما شروع به فعالیت کرده ام .فیلمهای "سینما پارادیزو" ، "طرفدار" ، "انجمن شاعران مرده" ،" دوما" ،" بازگشت زمان(راه زمان)"، وچند مستند برای شبکه 3 و سریال "کارآگاهان کوچک" و "من می توانم" وفیلم سینمائی " خانه فندق" را هم برای شبکه 1 مدیریت کرده ام . من در این عرصه از حضور استادان بزرگی بهره مند شده ام و از آنها خیلی چیزها یاد گرفته ام مثلاً آقایان هوشنگ لطیف پور ،ایرج  دوستدار ،  علی کسمائی ، سعید شرافت ، احمد رسول زاده ، پرویز بهرام ، جلال مقامی ، علی خسروانه ، هوشنگ کاظمی ، محمدعلی زرندی ، خسرو خسروشاهی ، فریدون ثقفی ، هوشنگ مرادی ، امیر هوشنگ قطعه ای ، منوچهر اسماعیلی ، منوچهر زمانی ، سعید مظفری ، چنگیز جلیلوند ، ناصر طهماسب ، محمود قنبری ، اکبر منانی و عزت الله مقبلی و خانم ها رعفت هاشم پور ، شوکت علو و بسیاری دیگر.آنها همه اساتید من بودند و از هر کدام یک تجربه آموختم که الان در کارم از آنها استفاده می کنم.از همه شان ممنونم ، از همه به خاطر زحماتی که برای من کشیدند ممنون و سپاسگزارم.

2-ظفر گرایی:

او در سال ۱۳۴۲ کار خود را درعرصه دوبلاژ آغاز نمود و بعد از اخذ دیپلم در سال ۱۳۴۶ به عضویت سندیکای گویندگان درآمد. او تا سال ۱۳۶۶ به طور مداوم کار گویندگی را ادامه داد و از سال ۱۳۶۶ به آلمان سفر کرد و تا سال ۱۳۸۱ مقیم آن کشور بود. وی در سال ۱۳۸۱ به ایران بازگشت و مجددا به گویندگی دوبلاژ بازگشت.

او در زمانهای گذشته در تئاتر فعالیت داشته است. صدای او دربسیاری از فیلمهای سینمایی و سریالها، خصوصا سریالهای کارتونی به یاد ماندنی است: همچون گویندگی به جای علی بابا درسریال کارتونی سندباد، گویندگی به جای چاملی در سریال کارتونی تنسی تاکسیدو و چاملی و گویندگی به جای ایگِل در کارتون گالیور.

3-حمیدرضا آشتیانی پور:

تولد : 1342، تهران . تحصیلات : لیسانس کارگردانی سینما ازدانشگاه هنرو فوق لیسانس دانشگاه تربیت مدرس. شروع حرفه ای دوبله : 1363. سایرفعالیتها : کارگردانی فیلمهای درجستجوی قهرمان ، شعله های خشم ، کوسه ها ، دختری به نام تندر؛ مجری برنامه های تلویزیونی مثل( ایران درجنگ). فیلم : شاهزاده و گدا ( ارول فلین) ، مردان ( مارلون براندو). سریال : معصومیت ازدست رفته ( امین تارخ) ، سیمرغ ( جوادهاشمی) .

3-غلامعلی افشاریه:


تولد:1319 ، تهران . شروع حرفه ای دوبله : 1338 ، مدیریت دوبلاژاز 1350، ویژگی صدا : صدای متشخص و اشرافی ، گوینده متنهای علمی و مستند. نقشهای شاخص : سریال: کاراگاه کاستر(هیمن ) ، زورو ( دن دیه گو). فیلم سینمائی : آناستازیا (ایوان دسنی) . مدیر دوبلاژ کارتونهای بتمن و رابین ، سوپرمن ، سوپربوی ، پسر شجاع ، سایمون در سرزمین نقاشیها ، آیوان هو و.....

4-شوکت حجت:


تولد : 1345، تهران . شروع حرفه ای دوبله : 1363. ویژگی صدا : گوینده تیپهای کارتونی و بچه های شیطان و تپل. نقشهای شاخص : کارتون : سفرهای کومان ( سگارو) ، دوردنیا درهشتاد روز( نیکو) ، بچه های کوه تاراک ( آلیس). سریال: جزیره گریز ( نیپر).

5-خسرو خسرو شاهی:


تولد : 1320، تهران. شروع حرفه ای دوبله : 1340، ویژگی صدا: صدای منحصربه فرد برای ستاره های جوان و خوش سیما. نقشهای شاخص : گوینده نقشهای اول به جای آلن دلون (یوزپلنگ ، عقرب ، موجی ازاسکناس، دسته سیسیلی ها، استخر ، آفتاب سوزان ، اسلحه بزرگ ، سامورایی، پلیس ، دایره سرخ) ، آل پاچینو( پدر خوانده ، بعدازظهرنحس، مترسک ، مخمصه ، بی خوابی ، نفوذی) ، کوین کاستنر( با گرگها می رقصد، جی اف کی)، استیو مک کویین (نوادا اسمیت)‌، داستین هافمن( کریمرعلیه کریمر ، کابوی نیمه شب ، لنی) ، رابرت ردفورد( سرقت الماس)، فرزان دلجو، آمیتاب بچن ، شاهرخ خان ، آرجون رامپال ، جان آبراهام ، عامرخان و... مدیریت دوبلاژ بسیاری از آثارارزشمند تاریخ دوبله ایران مانند مردی برای تمام فصول، جن گیر، پاپیون، گلهای آفتاب گردان ، گتسبی بزرگ، تمام مردان رئیس جمهور، شبکه ، جی اف کی ، آمارکورد، آینه ، استاکر، نوستالگیا، پدرخوانده 2و3و...

تولد : 1320، تهران. شروع حرفه ای دوبله : 1340، ویژگی صدا: صدای منحصربه فرد برای ستاره های جوان و خوش سیما.
ایشان در سال ۱۳۴۰ با راهنمایی ومعرفی استاد احمد رسول زاده - شوهر خواهرش - وارد حرفه دوبلاژ می‌شود . او را می توان به جرات یکی از بهترین دوبلورهای ایران نامید.
 آثار دوبله به جای مانده از این هنرمند خود گویای حقیقت کاری او است. .

نقشهای شاخص : گوینده نقشهای اول به جای آلن دلون (یوزپلنگ ، عقرب ، موجی ازاسکناس، دسته سیسیلی ها، استخر ، آفتاب سوزان ، اسلحه بزرگ ، سامورایی، پلیس ، دایره سرخ) ، آل پاچینو( پدر خوانده ، بعدازظهرنحس، مترسک ، مخمصه ، بی خوابی ، نفوذی) ، کوین کاستنر( با گرگها می رقصد، جی اف کی)، استیو مک کویین (نوادا اسمیت)‌، داستین هافمن( کریمرعلیه کریمر ، کابوی نیمه شب ، لنی) ، رابرت ردفورد( سرقت الماس)، فرزان دلجو، آمیتاب بچن ، شاهرخ خان ، آرجون رامپال ، جان آبراهام ، عامرخان و... مدیریت دوبلاژ بسیاری از آثارارزشمند تاریخ دوبله ایران مانند مردی برای تمام فصول، جن گیر، پاپیون، گلهای آفتاب گردان ، گتسبی بزرگ، تمام مردان رئیس جمهور، شبکه ، جی اف کی ، آمارکورد، آینه ، استاکر، نوستالگیا، پدرخوانده 2و3و...

6-مینو غزنوی:


تولد : 1337 تهران . خواهرمنصورغزنوی . شروع حرفه ای دوبله ازهشت سالگی . سایرفعالیتها : بازی درتلویزیون ازشانزده سالگی . فیلم : چراغ خانه( مرجانه گلچین ) ، عروسی خوبان (رؤیا نونهالی) ، آقای اسمیت به واشنگتن میرود ( جین آرتور) ، اهنگ برنادت ( جنیفر جونز) ، آتیلا ( ایرنه پاپاس) ، تلألو( شلی دووال) ، شجاع دل ( سوفی مارسو) ، بیمارانگلیسی( ژولیت بینوش ) و... . سریال سالهای دورازخانه ( کایو) ، داستان زندگی ( هانیکو) ، قصه های جزیره ( الویا کینگ) ، 1-99 ( لیزا). کارتون : ماجراهای گالیور( فلرتیشیا) ، معاون کلانتر( ماسکی) ، با خانمان ( مادرپرین) ، گوینده نقشهای اول بازیگران هندی مانند کاجول ، نیها ، کاریشما کاپور، آشیواریا رای و...

7-تورج نصر:


تولد : 1325، تهران . شروع حرفه ای دوبله : 1352. سایرفعالیتها : بازی درتئاتراز1352، بازی در تلویزیون از1364(آقای شهروندی ، دایی بیدار در مجموعه هوشیارو بیدار) بازی درسینمااز1369. کارتون : پسرشجاع ( شیپورچی) ، ای کیو سان ( شوتن ) ، جیمبو ( کاپیتان) ، بلفی و لیلی بید( عموی بلفی) ، بارباپاپا ، شهرآجیلی و.... سریال : سالهای دورازخانه( تاتسو نوری) ، داستان زندگی ( برادرهانیکو).

"زیبایی بازتابی از برکت الهی است ، و از آنجا که خدا حقیقت مطلق است ، بازتاب برکتش آمیزه ای از بهجت و حقیقت خواهد بود که در همه زیبایی ها یافت می شود."

 

زمانیکه کودکی بیش نبودم به تئاتر و کارهای طنز علاقه وافری داشتم و طی سالهای متمادی در تئاترهای مختلفی که در مدرسه برگزار می شد شرکت می کردم و دنیای جدیدی را در این کار کشف می کردم و به طور کلی همیشه در این کار احساس کمبود می کردم روشها ، تکنیک ها و پختگی های بی شماری را باید بیاموزم.

حدوداً 18 ساله بودم که موسیقی را شروع کردم .به مدت 5 سال جاز می زدم .

در سال 1342 بود که گرایش به دوبله پیدا کردم.درمدت دو سال کارآموزی من فقط یک ناظر بودم واولین فیلمی که در دوبله آن حضور داشتم "دیوید کاپرفیلد" بود .

"زندگی یعنی رشد ، هر انسانی در هر مرحله ای از زندگی نیاز به شرایطی دارد که بتواند به رشد خود بیاندیشد و از مهمترین این شرایط ، یادگیری است."

موسیقی پاپ و کلاسیک گوش می کنم و در بین آنها آثار شوپن ، موتزارت، بتهوون ،ریچارد کلایدرمن،استیوارت کرتیس را خیلی دوست دارم و صادق هدایت ، مارکز ،کافکا ، سامرستومان ،بالزاک ،جلال آل احمد ،محمود دولت آبادی و آنتونی چخوف و داستایوفسکی نویسندگان مورد علاقه من هستند.

من از سالهای قبل از انقلاب کار در دوبله را آغاز نمودم و بیشتر کارم کارتون بود کارتونهای زیبا و معروفی مثل :دانلد داک، وودی وود پکر، شیرشاه ،باگزبانی ،سه نخاله ،سگ و گربه ،یوگی و دوستان ،پسرشجاع،جیمبو، لاکی لوک ، استوارت، دالتونها،تنسی تاکسیدوو البته بعضی از این شخصیت ها را مرحوم آژیر گفته بود و بعد توسط من جایگزین شد.

بهترین شخصیتی که حرف زدم ،"سامی دیویس" در "سه گروهبان" بود و فیلمهایی مثل "رابین هود "،"اوشین"(سالهای دور از خانه) که به جای "تاتسو نوری" حرف می زدم ،یا در "کارخانه شکلات سازی" و در فیلم کمدی جاودانه "لورل و هاردی" یا در فیلم "ارباب حلقه ها" و بسیاری از فیلمهای دیگر که حضور ذهن ندارم.

شاعران مورد علاقه من حافظ،خیام ،فروغ فرخزاد ،نیما معیری واحمد شاملو هستند.

به نقاشی علاقه وافری داشتم و از دیدن آثار هنرمندان نقاش معاصر و حتی گذشته در سبک های مختلف لذت می بردم .آثار نفیس و زیبای مرتضی و عباس کاتوزیان که همیشه ظرایف و پردازشهای آثارشان باعث حیرت و تحسین من می شده و حتی منظره پردازیهای زیبا و بی نظیر رحیم نوه سی که انسان را درون طبیعت می برد و یا آب رنگهای زنده یاد سیاوش کسرائی که از پختگی و تبحر شاخصی بهره برده اند و یا گرافیست مشهورمان زنده یاد مرتضی ممیز.

همزمان با کار دوبله به بازیگری در سریالهای تلویزیونی هم مشغول بودم و توانستم در این حیطه نیز به موفقیتهای دست پیدا کنم مثل سریال آقای شهروندی ،شرمنده،آقای فراموشی ،گروه هفت،آدم کوکی، کارآگاه علوی ، شب و چندین فیلم سینمائی مثل :تنبل قهرمان ، حسنک ،اتل متل توتوله ،معجزه خنده و حمله خرچنگ ها.

در رادیو نیز زیاد فعالیت کرده ام از جمله برنامه"صبح جمعه با شما" با مرحوم "منوچهر نوذری" .

همیشه علاقه مندان به هنر و خصوصاً این رشته را اینگونه راهنمائی می کنم که "زندگی را با همان شکلی که تو را احاطه کرده ترسیم نما و هرگز آن را تزئین نکن ، نباید دوباره سازی کرد ،زندگی را از روی صورت اصلی آن مجسم کن و به زندگی از دریچه مردم نظرنما ، نه از پشت عینک های دودی و سیاه".

دوستت دارم را من دلاویزترین شعر جهان یافته ام

این گل سرخ من است

دامنی پرکن از این گل که دهی هدیه خلق

که بری خانه خصم

که فشانی بر دوست

راز خوشبختی هر کس به دو عالم با اوست.

در ادامه بخوانید...

:: موضوعات مرتبط: مطالب شنیدنی
:: برچسب‌ها: دوبله, دوبلر های ایرانی, دوبلر های معروف ایرانی, دوبلر
 دیگر ابعاد صهیون در المپیک 2012 لندن
نوشته شده در جمعه ۲۷ مرداد۱۳۹۱
ساعت : 10:49
نویسنده : محمد


شاید در میان صهیونیست پژوهان کمتر کسی در دنیا باشد که حادثه یازده سپتامبر را کار خود این شبکه شیطانی نداند، بلکه پر واضح است این اتفاق در نوع خود شگفت انگیز ، از سالها پیش برنامه ریزی شده بود  تا به بهانه آن غرب نظم نوین جهانی خود را آغاز کند.

نقشه ای بسیار قدیمی که نخستین نشانه های آن را می بایست در کتاب "لیبر" آلیستر کراولی جستجو نمود.

دلایل خود ساخته بودن این حادثه دست ساز توسط صهیونیست ها آنقدر متعدد و متواتر است که سخن گفتن از آن مثنوی صد من کاغذ می طلبد.

هرچند صهیونیستها هنوز هم آن اتفاق را با دلایل کودکانه توجیه می کنند و حتی برخی دلقک مآبان در داخل نیز با تکاپویی مضحک سعی در زدودن اتهام از چهره یارانشان در خارج از کشور را داشته و دارند! لیکن آن حادثه برای کسانی که قلبی آگاه و روحیه ای حقیقت جو دارند اظهر من الشمس است.

در ادامه بخوانید...

:: موضوعات مرتبط: جنگ نرم و فراماسونری
:: برچسب‌ها: المپیک2012لندن, المپیک, المپیک2012وصهیون
 القدس لنا
نوشته شده در جمعه ۲۷ مرداد۱۳۹۱
ساعت : 10:44
نویسنده : محمد

به امید روزی که صهیونیسم ها را از مرز های اسلامی جهانی به بیرون برانیم.

:: موضوعات مرتبط: احکام و مذهبی
:: برچسب‌ها: قدس, روز جهانی قدس, قدس لنا, quds, مسجد قدسکتاب های ششم ابتدایی+عکس
نوشته شده در پنجشنبه ۲۶ مرداد۱۳۹۱
ساعت : 7:34
نویسنده : محمد
رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی به جزئیات کتاب‌های ششم ابتدایی پرداخت و گفت: تعداد مولفان کتاب درسی حداقل 15 و حداکثر 25 نفر هستند، البته یکی دو کتاب تک مؤلفی هستند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا»، دروس پایه ششم ابتدایی شامل قرآن (3 ساعت)، تعلیمات دینی و اخلاق (2 ساعت)، زبان و ادبیات فارسی (5 ساعت)، مطالعات اجتماعی و آداب زندگی (3ساعت)، ریاضیات (4 ساعت)، علوم تجربی (2 ساعت)، هنر (2 ساعت)، سلامت و تربیت‌بدنی (2 ساعت)، تفکر و پژوهش (یک ساعت) و کار و فناوری (یک ساعت) است.

به طور کلی 25 ساعت برای دانش‌آموزان ششم ابتدایی در هفته در نظر گرفته شده است که یک ساعت از درس قرآن به صورت تجمیعی برای تقویت روخوانی و روانخوانی و انس با قرآن اختصاص می‌یابد همچنین مجموع ساعات درسی سالانه دوره ابتدایی شامل 850 ساعت است.

در ادامه بخوانید...

:: موضوعات مرتبط: مطالب شنیدنی
:: برچسب‌ها: ششم ابتدایی, کتاب های ششم ابتدایی, جزئیات پایه ششم ابتدایی, کلاس ششم ابتدایی
 خطرناک ترین فوتبالیست فضای مجازی
نوشته شده در چهارشنبه ۲۵ مرداد۱۳۹۱
ساعت : 8:3
نویسنده : محمد
محققان مسائل امنیتی می گویند کریس رونالدو خطرناک ترین فوتبالیست در دنیای اینترنت است، زیرا میزان سوءاستفاده از نام او برای فریب کاربران قابل مقایسه با سایرین نیست.
به گزارش اس سی مگزین، بررسی های مک آفی نشان می دهد که جانیان اینترنتی و کلاهبرداران سایبری بیش از هر نام دیگری از نام کاپیتان تیم ملی پرتغال و ستاره تیم رئال مادرید برای تشویق کاربران به بازدید از سایت های آلوده به کرم و ویروس بهره می گیرند.
 
همچنین در میان تیم های مختلف فوتبال سوءاستفاده از نام تیم های فوتبال فرانسه و پرتغال برای فریب کاربران و هدایت آنها به سمت سایت های آلوده بیش از دیگر تیم هاست.
 
همه روزه صدها هزار کاربر اینترنت از کلید واژه های کریستیانو رونالدو، کریستیانو رونالدو و دانلود، عکس های کریستیانو رونالدو و ویدیوهای کریستیانو رونالدو برای جستجوی محتوا در وب استفاده می کنند و هکرها هم با اطلاع از این علاقه تلاش می کنند رتبه وب سایت های آلوده خود را در موتور جستجوهای اینترنتی ارتقا دهند و در نتیجه انواع بدافزار را بدون اطلاع کاربران بر روی رایانه های آنان نصب کنند.
 
بعد از رونالدو، زلاتان ابراهیموویچ، استیون جرارد و بوفون دروازه بان ایتالیا در رتبه های بعدی هستند.
منبع: وبگردی2030
مد فشن
نوشته شده در چهارشنبه ۲۵ مرداد۱۳۹۱
ساعت : 8:0
نویسنده : محمد

این مد فشن چــــــــــــــــه می کنه تو فرهنگ عمومی؟؟؟

و واقعا جای بسی تاسف دارد ...


:: برچسب‌ها: کلاه قرمزیمروری بر زندگینامه کمدین محبوب مستربین
نوشته شده در چهارشنبه ۲۵ مرداد۱۳۹۱
ساعت : 7:49
نویسنده : محمد

نام كامل:ROWAN SEBASTIAN ATKINSON
تاریخ تولد:6 ژانویه 1955.
محل تولد:نیوكاسل انگلیس.
شغل:بازیگر،كمدین،نویسنده.
تحصیلات:مهندسی الكترونیك از دانشگاه نیوكاسل و آكسفورد.
علت شهرت:MR.BEAN
قد:183 سانتی متر.
پدر:ERIC ATKINSOشغل : كشاورز
مادر:ELLA MAY ATKINSON
برادرها:RYBERT-RODNEY
همسر:SUENTRA SASTRY--
شغل:آرایشگر و گریمور---ازدواج:1990.
پسر:BENJAMIN
دختر:LILY

جوایز دریافتی:
BRIT ACADEMY AWARDS
OLIVIER THEATRE AWARDS

سریالهای تلویزیونی:

The Secret Policeman's Ball (1979)
Not the Nine O'Clock News (1979-1982)
Blackadder (1983, 1986-89)
Mr. Bean (1989-1995, 2002)
Funny Business (1992)
The Thin Blue Line (1995-96)

the Comic Relief Red Nose Day telecasts ( 1999)

فیلمهای سینمایی:

Never Say Never Again (1983)
The Appointments of Dennis Jennings (1989)
The Tall Guy (1989)
The Witches (1990)
Hot Shots! Part Deux (1993)
Four Weddings and a Funeral (1994)
The Lion King (1994)
Bean (1997)

Rat Race (2001)
Scooby-Doo (2002)
Johnny English (2003)
Love Actually (2003)

* وی در دوران دبستان با تونی بلر هم كلاسی بوده است.
* وی از سال 1979 فعالیت هنری خود را آغاز كرد.
* وی از كودكی دچار لكنت زبان میباشد.وی قادر به تلفظ صحیح حرف B  نمیباشد.
* وی صاحب چندین اتوموبیل ریسر و اسپورت میباشد.تفریح و سرگرمی وی مسابقات اتومبیل رانی سرعت  میباشد.وی در این زمینه مهارت زیادی نیز داراست.
* وی همچنین برای  یك مجله ماشین  مطلب مینویسد.

:: موضوعات مرتبط: مطالب شنیدنی
:: برچسب‌ها: ROWAN SEBASTIAN ATKINSON, مستربین, زندگینامه مستربینموسیقی
نوشته شده در چهارشنبه ۲۵ مرداد۱۳۹۱
ساعت : 7:9
نویسنده : محمد
سخنرانی شنیدنی استاد رائفی پور پیرامون موسیقی و تاثیرات مثبت و منفی آن بروی انسان در دانشگاه قزوین .

دانلود سخنرانی موسیقی دانشگاه قزوین

سخنرانی دانشگاه قزوین _ قسمت اول

سخنرانی دانشگاه قزوین_ قسمت دوم

سخنرانی دانشگاه قزوین_ قسمت سوم


:: موضوعات مرتبط: جنگ نرم و فراماسونری
:: برچسب‌ها: موسیقی, تاثیرات خوب و بد موسیقی, تاثیرات موسیقی, موسیقی و استاد رائفی پور, رائفی پور, علی اکبر رائفی پورنماد هرم در همین حوالی
نوشته شده در چهارشنبه ۲۵ مرداد۱۳۹۱
ساعت : 7:6
نویسنده : محمد
وقتی میگن کپی برداری میکنن همین میشه.

::مرکز خرید مبل یافت آباد::

در معماری ماسونی هرم با رأس جدا و یا هرم با رأس نورانی نشان دهنده چشم جهان بین«All seeing eye» است که به صورت یک هرم و چشم در رأس آن می باشد. این نماد مربوط به یکی از خدایان مصر باستان بوده است.

هرم با رأس جدا نماد چشم جهان بین«All seeing eye» است که به صورت یک هرم و چشم در رأس آن می باشد.

منبع:موعود

:: موضوعات مرتبط: جنگ نرم و فراماسونری
:: برچسب‌ها: یافت آباد, بازار مبل یافت آباد, بازار مبل و معماری ماسون, بازار مبل یافت آباد و شیطان پرستیخاورمیانه که غربی ها در انتظار آن هستند.
نوشته شده در سه شنبه ۲۴ مرداد۱۳۹۱
ساعت : 12:33
نویسنده : محمد

جنگ ها و در گیری های آمریکا در خاورمیانه برای بوجود آوردن چنین خاورمیانه ای است اینچنینی.

خلاصه
دوران تسلط ايالات متحده بر خاورميانه پايان يافته و دوران جديدي در تاريخ اين منطقه حساس و مهم آغاز شده است. بدليل ظهور و فعاليت بازيگران جديد و نيروهاي جديدتر كه براي نفوذ بيشتر بر منطقه با هم در حال رقابت هستند، واشنگتن براي تسلط مجدد بر اين منطقه مجبور است بجاي تكيه بر قوه قهريه و نيروي نظامي، بيشتر روي ديپلماسي تكيه و سرمايه گذاري كند.

پايان يك دوران
درست بيش از دو قرن پس از ورود ناپلئون به مصر (كه بعنوان نقطه آغاز خاورميانه مدرن شناخته مي¬شود) – حدود هشتاد سال پس از زوال امپراتوري عثماني، پنجاه سال پس از پايان دوران استعمارگري، و كمتر از 20 سال پس از پايان جنگ سرد- اكنون دوران آمريكايي خاورميانه، يعني چهارمين بخش از تاريخ مدرن منطقه، پايان يافته است. چشم¬اندازهاي يك منطقه جديد مورد نظر اروپا- يك منطقه مملو از صلح، موفقيت و البته دموكراتيك، محقق نخواهد شد. ظهور يك خاورميانه جديد به احتمال خيلي زياد، آسيب¬هاي جدي را به خود اين منطقه، ايالات متحده، و كل جهان وارد خواهد كرد.

تمام دوران‌هاي تاريخي اين منطقه توسط بازي¬ها و روابط متقابل قدرتهاي رقيب، هم در داخل و هم در خارج از آن، و البته ميزان نفوذ آنها تعيين و تعريف شده است. تنها نقطه‌ي تفاوت ميان دوران‌هاي مختلف، شكل و نحوه‌ي موازنه ميان اين قدرت و نفوذ آنها بوده است. در چشم¬انداز دوران آينده خاورميانه، بازيگران خارجي نفوذ نسبتاً متعادل¬ و حتي اندكي داشته و نيروهاي محلي از نقش پررنگ و جنايگاه بالاتري بهره خواهند برد؛ در واقع قدرتهاي محلي بدست افراطيون متعهد به تغيير شرايط موجود خواهد افتاد. شكل¬گيري خاورميانه جديد تحت هدايت و كنترل قدرتهاي خارج از منطقه بسيار دشوار خواهد بود، اما در هر صورت اين موضوع – همراه با اداره يك آسياي پويا- در دهه¬هاي آينده به اولين چالش سياست خارجي ايالات متحده تبديل خواهد شد.
خاورميانه مدرن در اواخر قرن هجدهم متولد شد. از نظر برخي مورخان، رويدادي كه مي¬توان از آن بعنوان نقطه آغازين اين دوران نام برد، امضاي پيماني بود كه در سال 1774 ميلادي به جنگ ميان امپراتوري عثماني و روسيه پايان داد؛ برخي از مورخين نيز نقطه آغازين دوران خاورميانه مدرن را ورود نسبتاً آسان و بي¬دردسر ناپلئون به مصر در سال 1798 مي¬دانند، واقعه¬اي كه به اروپائيان نشان داد زمان سلطه بر اين منطقه فرا رسيده و همچنين اين سؤال را در ذهن روشنفكران عرب و مسلمان منطقه ايجاد كرد كه چرا تمدن اسلامي تا اين حد از اروپاي مسيحي عقب افتاده است، سؤالي كه هنوز هم در ذهن بسياري از اين روشنفكران وجود دارد. اما فروپاشي امپراتوري عثماني به همراه نفوذ اروپا به منطقه، «مسئله شرق» را برجسته ساخت. در اين راستا موضوع چگونگي رويارويي با پيامدهاي فروپاشي امپراتوري عثماني مورد توجه قرار گرفت و احزاب و گروههاي فكري و سياسي مختلف در اروپا از آن هنگام همواره تلاش كرده¬اند براي كسب برتري، پاسخي مناسب را براي اين مسئله بيابند.

اولين بخش از دوران خاورميانه جديد با جنگ جديد با جنگ جهاني اول، فروپاشي امپراتوري عثماني، و ظهور جمهوري تركيه، و همچنين تقسيم غنايم جنگي ميان كشورهاي پيروز اروپايي پايان يافت. دوراني كه بلافاصله پس از آن آغاز شد، دوران حكومتهاي استعماري، عمدتاً تحت تسلط فرانسه و بريتانيا بود. اين دوران نيز حدود و چهاردهه بعد، پس از اينكه جنگ جهاني دوم بخش عمده¬اي از قدرت اروپائيان را تحليل برده و در ضمن ناسيوناليسم عرب نيز در منطقه سر برآورده بود، و البته دو ابر قدرت پس از جنگ نيز رويارويي¬هاي خود را آغاز كرده بودند، پايان يافت. «آلبرت حوراني» مورخ مشهور درباره اين دوران نوشت: «كسي كه بر خاور نزديك حكومت مي¬كند، در واقع بر كل جهان حكومت مي¬كند؛ و البته كسي كه در پي منافع خود در سطح جهان است، چاره¬اي جز هماهنگ كردن خود با تحولات اين منطقه ندارد.»

«آلبرت حوراني» به درستي بحران سوئز در سال 1965 را به عنوان علامت آشكار پايان دوران استعمار و آغاز دوران جنگ سرد در منطقه تفسير كرد.

در طول دوران جنگ سرد نيز همانند دوران¬هاي قبل، نيروهاي خارجي يك نقش غالب و مسلط را در خاورميانه و تحولات آن ايفا كردند. اما طبيعت رقابت ميان ايالات متحده و اتحاد جماهير شوروي، فضاي قابل توجهي را براي مانور در اختيار دولت¬هاي منطقه قرار داد. نقطه عطف اين دوران و رقابتهاي آن، جنگ اكتبر 1973بود كه در جريان آن، ايالات متحده و اتحاد جماهير شوروي اساساً در يك بن¬بست بي¬سابقه متوقف شدند كه نتيجه آن آماده شدن شرايط براي استفاده از يك ديپلماسي جاه¬طلبانه و در نهايت توافقنامه صلح ميان مصر و اسرائيل بود.
با اين وجود، اشتباه بزرگي است اگر دوران سوم (جنگ سرد) را به سادگي بعنوان يك دوران مملو از رقابت¬هاي تحولات تحت كنترل قدرتهاي بزرگ تصور كنيم. جنگ ژوئن 1967 اعراب، و اسرائيل براي هميشه موازنه قوا در خاورميانه را تغيير داد. استفاده از نفت بعنوان يك سلاح اقتصادي و سياسي در سال 1973 و در جريان جنگ اعراب و اسرائيل در اين سال، آسيب¬پذيري آمريكا و جامعه بين¬المللي نسبت به كاهش توليد و افزايش بهاي نفت را برجسته ساخت. و البته طبيعت تعديل كننده و توازن بخش جنگ سرد نشان داد كه نيروهاي محلي در خاورميانه براي تعقيب برنامه¬ها و اهدافشان از خودمختاري و فضاي قابل توجهي برخوردار بودند. از همه اين موارد مهمتر، انقلاب اسلامي سال 1979 در ايران، كه به سرنگوني يكي از اركان سياست ايالات متحده در خاورميانه انجاميد، بخوبي اين نكته را اثبات كرد كه خارجي¬ها نمي¬توانند حوادث و رويدادهاي منطقه را كنترل كنند. در اين دوران، دولت‌هاي عرب منطقه عمدتاً در مقابل تلاش¬هاي ايالات متحده براي تحريك آنها به پيوستن به طرح¬هاي ضد اتحاد شوروي مقاومت مي¬كردند. اشغال لبنان در سال 1982 توسط اسرائيل به ظهور حزب ا.... انجاميد. و البته جنگ عراق و ايران نيز هر دو كشور را حداقل بمدت يك دهه تضعيف كرد.

چوپان آمريكايي
پايان جنگ سرد و فروپاشي اتحاد جماهير شوروي، آغاز دوراني جديد يا دوره چهارم در تاريخ منطقه بود كه طي اين دوران ايالات متحده نفوذ و آزادي عمل بي¬سابقه¬اي در منطقه داشت. طرح¬هاي غالب در اين دوران سراسر آمريكايي عبارت بودند از عمليات¬هاي آزادسازي تحت هدايت و رهبري ايالات متحده، استقرار بلند مدت نيروهاي زميني و هوايي ايالات متحده در شبه جزيره عرب، و يك ديپلماسي فعال در تلاش براي حل منازعه اعراب و اسرائيل، يك بار براي هميشه (تلاش¬هايي كه در تلاش مشتاقانه اما نهايتاً ناموفق دولت كلينتون در «كمپ ديويد» به اوج خود رسيده در اين دوره بيش از ساير دوره¬هاي قبل از آن مي¬شد نمونه¬اي از «خاورميانه قديمي» را مشاهده كرد. در واقع پديده¬ها و نيروهايي شامل يك عراق متجاوز اما خنثي شده، يك ايران راديكال و خطرناك براي منافع آمريكا اما نسبتاً تضعيف شده- به دليل جنگ با عراق، اسرائيل بعنوان قويترين دولت و تنها قدرت هسته¬اي منطقه، رژيم¬هاي عرب وابسته به درآمدهاي نفتي كه مردمشان را سركوب مي¬كردند، همزيستي دشوار و حتي غيرممكن ميان اسرائيل از يك سو و فلسطين و ساير كشورهاي عربي از سوي ديگر، و البته بطور عمومي¬تر برتري ايالات متحده، اين منطقه و اين دوران را تعريف مي¬كردند.

اما آنچه اين دوره را پس از كمتر از دو دهه به پايان رسانده، مجموعه¬اي از عوامل- برخي ساختاري، و برخي حاصل عمل بازيگران- است. قابل توجه¬ترين و مهمترين عامل، تصميم دولت بوش براي حمله به عراق در سال 2003 و عمليات نظامي تحت هدايت آمريكا و البته اشغال اين كشور به دنبال عمليات مذكور مي¬باشد. يكي از مهمترين خسارت¬هاي اين جنگ، از دست رفتن عراق تحت تسلط اهل تسنن بود، عراقي كه به اندازه كافي توانايي و انگيزه داشت تا در مقابل ايران شيعي، ايجاد موازنه كند. تنش¬ها و درگيرهاي شيعه- سني كه مدتها ساكت شده بود، اكنون در عراق و البته در سراسر منطقه دوباره به سطح آمده است. تروريست¬ها اكنون پايگاه مناسبي را در عراق بدست آورده و در اين كشور دست به توسعه مجموعه جديدي از فنون تروريستي زده¬اند و البته اين فنون از همين نقطه به ديگر كشورها نيز صادر مي¬شود. در بيشتر منطقه خاورميانه اكنون دموكراسي با فقدان نظم عمومي و پايان برتري اهل تسنن گره خورده است. احساسات ضد آمريكايي هنوز به شكل قابل توجهي در حال تقويت شدن است. و در نهايت بدليل ضعف¬هاي عمده موجود در ارتش ايالات متحده و همچنين شكست¬هايي كه در عمليات عراق متحمل شد، اين جنگ نفوذ و نيروي ايالات متحده را در سراسر جهان كاهش داده است كه در اين ميان نبايد مشغوليت بخش عظيمي از ارتش آمريكا در اين درگيري را از ياد برد. يكي از طعنه-هاي تاريخ اين است كه اولين جنگ با عراق- يك جنگ ضروري و فوري- نشان دهنده آغاز دوران آمريكايي خاورميانه بود و جنگ دوم عراق- يك جنگ انتخابي و البته غيرضروري- نيز پايان اين دوران را تسريع كرده است.
عوامل ديگري نيز در اين ميان دخيل بوده¬اند. يكي از اين عوامل، فروپاشي و شكست فرآيند صلح خاورميانه است. ايالات متحده از نظر سنتي همواره از يك ظرفيت و استعداد بي¬نظير براي كار كردن هم با اعراب و هم با اسرائيلي-ها، سود برده است. اما محدوديت¬هاي ظرفيت مذكور در جريان مذاكرات «كمپ ديويد» در سال 2000 خودنمايي كردند. از آن هنگام تاكنون عواملي مثل ضعف و بي¬لياقتي جانشينان «ياسر عرفات»، خيزش جنبش «حماس» و اتخاذ يك سياست يكجانبه گرايانه از سوي اسرائيل، همگي به شكست اين فرآيند و به حاشيه رانده شدن ايالات متحده كمك كرده¬اند، ضمن اينكه عدم تمايل دولت كنوني بوش براي اتخاذ يك ديپلماسي فعال در اين زمينه، اين سير نزولي را تقويت نموده است.

عامل ديگري كه به پايان دوران آمريكايي خاورميانه كمك كرده است، عبارت است از شكست رژيم¬هاي سنتي عرب در رويارويي با جاذبه فوق¬العاده تفكرات اسلامي افراطي. در مواجهه با يك انتخاب ميان رهبران سياسي فاسد و دور از دسترس از يك سو، و رهبران مذهبي نيرومند و با نفوذ، بسياري از مردم منطقه دسته دوم را برگزيده¬اند. واقعه 11 سپتامبر رهبران ايالات متحده را به اين سمت سوق داد كه ميان جوامع بسته و رشد راديكاليسم، ارتباط برقرار كنند. اما نتيجه اين تفكر در ميان مقامات آمريكايي- اغلب يك فشار عجولانه بر دولتهاي منطقه براي برگزاري انتخابات بدون ملاحظه و توجه به زمينه¬ها و متن سياسي و اجتماعي جوامع- ايجاد فرصت-ها و فضاهاي بيشتر و بهتر براي تروريست¬ها و حاميان آنها به منظور پيشبرد طرح¬ها و ارتقاء توان عملياتي¬شان بوده است.

و در نهايت، فرآيند جهاني¬سازي كليت منطقه را دستخوش تغيير و تحول كرده است. بدست آوردن پول، سلاح، ايده¬هاي جديد، و البته طرفدار و نيروي انساني مورد نياز براي افراطيون اسلامي، اكنون به كاري نه چندان دشوار تبديل شده است. رشد قارچ گونه رسانه¬ها و مطبوعات جديد، و بخصوص شبكه¬هاي تلويزيوني ماهواره¬اي، جهان عرب را به يك «دهكده منطقه¬اي» كاملاً سياسي تبديل كرده است. در واقع نمايش بيشتر فيلم¬ها و گزارش¬هاي خبري از اين شبكه¬ها- صحنه¬هايي از خشونت و تخريب و كشتار در عراق؛ تصاوير بد رفتاري با زندانيان عراقي و مسلمان؛ رنج و محنت مردم در غزه، كرانه باختري، و لبنان و ..... – بسياري از مردم خاورميانه را از ايالات متحده متنفر و دور ساخته است. نتيجه طبيعي اين تحولات بسيار ساده است: دولتهاي خاورميانه اكنون براي همكاري با ايالات متحده راه دشوارتري را در پيش دارند، و البته نفوذ ايالات متحده در منطقه رو به زوال گذاشته است.


چه چيزي پيش روست؟
طرح¬ها و تركيب¬هاي كلي پنجمين دوره از تاريخ جديد خاورميانه هنوز در حال شكل¬گيري هستند و كامل نشده¬اند، اما نكته مهم اين است كه اين طرح¬ها و تركيب¬ها طبيعتاً در پي پايان دوران تسلط ايالات متحده بر منطقه تكميل شده و منشأ اثر مي¬شوند. در واقع تعداد زيادي طرح و تركيب تازه از اين پس به رويدادها و حوادث روزانه در اين منطقه، شكل خواهند داد.

اول اينكه، ايالات متحده به بهره¬گيري بيشتر از نفوذ خود در منطقه – نسبت به انواع ديگر قدرت ظاهري- ادامه خواهد داد، اما نفوذ واشنگتن نسبت به قبل قطعاً كمتر و ضعيف¬تر خواهد بود. اين موضوع منعكس كننده تأثير در حال افزايش مجموعه¬اي از نيروهاي داخلي و خارجي، محدوديت‌هاي ذاتي قدرت ايالات متحده، و نتايج انتخاب-هاي دولتمردان آمريكا است.

دوم، ايالات متحده به شكلي فزاينده در چالش با سياست خارجي ديگر كشورهاي خارجي حاضر در منطقه قرار خواهد گرفت. اتحاديه اروپايي در قضيه عراق تا حدي وارد شده و به آمريكا كمك خواهدكرد و احتمالاً در مورد مسئله فلسطين نيز براي اتخاذ يك رهيافت متفاوت و جديد اعمال فشار خواهد نمود. چين در مقابل اعمال فشار به ايران مقاومت كرده و در پي تضمين دسترسي خود به ذخاير انرژي منطقه خواهد بود. همچنين، روسيه نيز در مقابل خواست واشنگتن براي تحريم ايران مقاومت كرده و به منظور اثبات استقلال خود از ايالات متحده، در جستجوي فرصت¬ها و فضاهاي جديد خواهد بود. هم چين و هم روسيه (و هم بسياري از دولتهاي اورپايي) خود را از همراهي با تلاشهاي ايالات متحده براي انجام و پيشبرد اصلاحات سياسي در دولتهاي غير دموكراتيك خاورميانه كنار خواهند كشيد.

سوم اينكه، در خاورميانه جديد، دو كشور از همه قويتر هستند، كه يكي از آنها ايران است.
تاكنون تمام كساني كه ايران را بعنوان كشوري در حال تغيير نگاه كرده و تصور مي¬كردند جدي¬ترين و اساسي¬ترين تحولات سياسي و اجتماعي در اين كشور در جريان است، سخت در اشتباه بوده¬اند. ايران از سرماية عظيم اقتصادي و انساني بهره مي¬برد و قويترين نفوذ و تأثير را در عراق دارد، و البته نفوذ قابل توجهي هم بر حماس و حزب الله لبنان دارد. ايران يكي از امپراتوري¬هاي تاريخي بوده كه اكنون نيز اهداف و طرح¬هاي بلندي براي بازسازي منطقه مطابق نظر و تصور خودش در سر دارد؛ البته نبايد فراموش كنيم كه از پتانسيل لازم براي از قوه به فعل رساندن اين طرح¬ها هم برخوردار است.

چهارم اينكه، اسرائيل ديگر كشور قدرتمند منطقه و كشوري با يك اقتصاد مدرن قابل رقابت از نظر جهاني خواهد شد. اسرائيل بعنوان تنها كشور داراي زرادخانه هسته¬اي در خاورميانه، مستعدترين نيروي نظامي متعارف منطقه را نيز در اختيار دارد. اما با وجود همه اين ظرفيت¬ها، هنوز هم مجبور است هزينه¬هاي سنگين اشغال كرانه باختري رود اردن را تحمل كرده و با يك چالش امنيتي چند وجهي و چند بعدي روبرو شود. از نظر راهبردي، موقعيت كنوني اسرائيل نسبت به موقعيت آن در تابستان گذشته و قبل از قضيه لبنان، بسيار ضعيف¬تر شده است. و البته نبايد فراموش كرد كه وضعيت تل آويو- همانند وضعيت، واشنگتن- در صورتي كه ايران دست به توسعه قابليت¬هاي هسته¬اي خود بزند، بيشتر رو به زوال خواهد گذاشت.

پنجم، در آينده¬اي قابل پيش ¬بيني، احتمال موفقيت و چيزي شبيه به يك فرآيند صلح پايدار، بسيار اندك است. در روزهاي پس از عمليات نظامي پرحرف و حديث اسرائيل در لبنان، دولت تحت هدايت مخرب «كاريما» براي هدايت حمايت¬هاي داخلي از سياست¬هاي خود، همچنان دچار ضعف خواهد بود. پس از خروج اسرائيل از غزّه و سپس جنوب لبنان، اكنون بسياري از تصميم¬ها و سياستهاي دولت تل آويو بي¬اعتبار شده است از سوي ديگر در طرف فلسطيني نيز هيچ شريك آشكار و قدرتمندي كه هم قادر و هم متمايل به مصالحه باشد وجود ندارد، و اين موضوع قطعاً شانس دستيابي به يك رهيافت مطمئن و اساسي – پس از مذاكرات موفق- را به شدت كاهش خواهد داد. ايالات متحده نيز- حداقل در شرايط فعلي- جايگاه خود را بعنوان يك واسطه معتبر و صادق از دست داده است. در ضمن توسعه شهرك¬هاي اسرائيلي و همچنين ادامه پروژه ديوار حائل و شتاب در اجراي اين طرح¬ها، ديپلماسي را پيچيده¬تر خواهد ساخت.

ششم اينكه عراق، بعنوان يك مركز سنتي قدرت در جهان عرب، در سالهاي آينده نيز بواسطه يك دولت مركزي ضعيف، يك جامعه چند پاره و متفرق و متشتت، و همچنين خشونت¬هاي فرقه¬اي عادي و معمولي، همچنان آشفته و بي¬سر و سامان باقي خواهد ماند. در بدترين حالت، عراق طي سال¬هاي آينده به يك دولت شكست خورده و ويران شده از يك جنگ دخلي فراگير تبديل مي¬شود كه همسايگان خود را نيز تحت تأثير قرار خواهد داد.
هفتم، در نتيجه تقاضاي فزاينده و شديد نفت از سوي چين و هند، موفقيت اندك ايالات متحده در كنترل و كاهش مصرف سوخت و انرژي، و احتمال تداوم كاهش ذخاير نفتي، قيمت نفت همچنان در سطحي بالا باقي خواهد ماند. احتمال اينكه در سالهاي آينده بهاي يك بشكه نفت به بيش از يكصد دلار برسد، بسيار بيشتر از اين است كه به زير 40 دلار كاهش يابد. ايران، عربستان، و ديگر توليدكنندگان عمده نفت از اين شرايط به شكلي بي¬تناسب سود خواهند برد.

هشتم، فرايند ايجاد تشكيلات «شبه نظامي» همچنان با شدت ادامه خواهد يافت. ارتش¬هاي خصوصي و گروهاي شبه نظامي در عراق، لبنان، و فلسطين- البته با قدرتي بيشتر از قبل- هنوز هم در حال رشد هستند. شبه نظاميان، هم محصول و هم يكي از علل ضعف دولتها، در صورتي كه كمبود و كاهش اقتدار و توانايي دولتها ادامه يابد، همچنان از نقاط مختلف سر برخواهند آورد. جنگ اخير در لبنان، نه بواسطه عدم شكست حزب ا... ، بلكه بدليل عدم پسروي اسرائيل، روند مذكور را تشديد خواهد كرد. نتيجه اين موضوع، جسارت بيشتر گروههايي است كه در صحنه سياسي لبنان- و كل منطقه- بدنبال ايفاي نقشي پر رنگ¬تر هستند.
نهم، تروريسم كه بعنوان كابرد عمدي زور عليه شهروندان و غيرنظاميان در تعقيب اهداف سياسي تعريف شده، همچنان بعنوان يكي از خصوصيات و ويژگي¬هاي منطقه باقي خواهد ماند. اين پديده در آينده نيز هم در جوامع متشتت و چند پاره مثل عراق، و هم در جوامعي كه گروههاي افراطي بدنبال تضعيف و بي¬اعتبار ساختن دولت هستند- مثل عربستان سعودي و مصر- رخ خواهد داد. همچنين تروريسم در منطقه به رشد خود ادامه داده و همچنان به عنوان ابزاري عليه اسرائيل و حضور ايالات متحده و ديگر قدرتهاي غير بومي و خارجي به كار خواهد رفت.

دهم، اسلام بطور فزاينده خلاء سياسي و روشنفكري موجود در جهان عرب را پر كرده و بنياني را براي تفكرات سياسي و اجتماعي اكثريت ساكنان منطقه فراهم خواهد كرد. ناسيوناليسم عربي و سوسياليسم عربي هر دو پديده¬هايي مربوط به دورانهاي گذشته هستند، و دموكراسي نيز در بهترين حالت، در آينده¬اي دور ريشه خواهد گرفت. اتحاد اعراب نيز نه يك واقعيت، بلكه تنها يك شعار ساده است. واقعيت اين است كه اكنون نفوذ ايران و گروههاي طرفدار آن در منطقه تقويت شده و البته اين روند همچنان ادامه دارد؛ تلاش¬ها و اقداماتي كه در راستاي بهبود مناسبات ميان دولتهاي عرب و اسرائيل و ايالات متحده صورت مي¬گيرد نيز دچار پيچيدگي شديد خواهد شد. در ضمن تنش¬هاي موجود ميان شيعيان و اهل تسنن نيز در سراسر منطقه خاورميانه افزايش يافته و مشكلات متعددي را در جوامع چند پاره (مثل بحرين، لبنان، و عربستان سعودي) ايجاد خواهد كرد.

يازدهم اينكه، رژيم¬هاي عرب احتمالاً اقتدارگرا باقي مانده و از نظر مذهبي متعصب¬تر و ضد آمريكايي¬تر نيز خواهند شد. رهبران و پيشوايان اين حركت نيز مصر و عربستان سعودي خواهند بود. مصر، كه مطابق برخي برآوردها يك سوم جمعيت جهان عرب را در خود دارد، برخي اصلاحات اقتصادي سازنده را انجام داده است، اما اين كشور در عرصه پيشرفتها و تحولات مثبت سياسي شكست خورده است، و اين موضوع مردم مصر را مجبور به انتخاب ميان اقتدارگرايان سنتي و اخوان المسلمين مي¬كند. خطر هنگامي جدي مي¬شود كه مصري¬ها روزي اخوان المسلمين را انتخاب خود قرار دهند؛ در واقع زماني كه شهروندان مصر از گروه اول خسته و ناراضي شوند، به گروه دوم روي خواهند آورد. براي جبران اين موضوع، رژيم مصر حتي ممكن است در فرآيند فاصله¬گيري از ايالات متحده، حتي به همكاري با مخالفان اسلام‌گراي خود نيز روي آورد. در عرستان سعودي، دولت و نخبگان سلطنتي براي تسكين دادن تقاضاهاي‌ فزاينده داخلي خواستار انجام اصلاحات، روي استفاده از عوايد عظيم انرژي تكيه مي-كنند. مشكل اصلي اينجا است كه بيشتر فشاري كه بر دولت سعودي اعمال مي¬شود – و آنها مجبور به پاسخگويي هستند- از جانب راست¬گرايان مذهبي است تا چپ¬گرايان ليبرال، و همين امر نيز دولت را مجبور كرده است هر چه بيشتر در راستاي خواست مقامات مذهبي گام بردارد.

نهايتاً، نهادهاي منطقه¬اي نيز ضعيف، خسته و ناكارآمد باقي خواهند ماند و از اين نظر با همتايان خود در نقاط ديگر جهان قابل مقايسه نخواهند بود. معروفترين سازمان منطقه¬اي خاورميانه، يعني«اتحاديه عرب»، ايران و اسرائيل، قدرتمندترين كشورهاي منطقه را از عضويت مستنثي كرده است؛ و اين يعني يك شكاف بزرگ در منطقه. وجود تنش در روابط اعراب و اسرائيل همچنان راه مشاركت اسرائيل در هرگونه مناسبات پايدار منطقه¬اي را سد خواهد كرد. همچنين تنش ميان ايران و بيشتر كشورهاي عرب نيز ظهور منطقه¬گرايي را خنثي خواهد كرد. تجارت در داخل منطقه نيز در حدي متوسط باقي خواهد ماند، چرا كه كشورهاي اندكي در دورن منطقه قادر به تأمين كالاها و خدمات مورد نياز ديگران – آن هم نه در مقياسي گسترده- هستند، و بدين ترتيب اجباراً واردات كالاهاي صنعتي پيشرفته از نقاط ديگر جهان ادامه خواهد يافت. با وجود نياز شديدي كه وجود دارد، مقدار كمي از مزيت¬ها و برتري¬هاي ائتلاف اقتصادي جهاني شامل اين بخش از جهان خواهد شد.


در ادامه بخوانید.

:: موضوعات مرتبط: جنگ نرم و فراماسونری
:: برچسب‌ها: new middle east, خاورمیانه از دیدگاه غرب
 شخصیت های ماسونی در انیمیشن ها
نوشته شده در سه شنبه ۲۴ مرداد۱۳۹۱
ساعت : 12:22
نویسنده : محمد

1-جن آبی در انیمیشن اسمارف ها:

2-جن آبی تک چشم در هیولاها علیه بیگانگان:

3-ادا کردن نماد X بصورت مصریان باستان  در موش سر آشپز:

:: موضوعات مرتبط: جنگ نرم و فراماسونری
:: برچسب‌ها: شخصیت های ماسونی, انیمیشن های ماسون, شیطان پرستی در انیمیشن ها, انیمیشن, شخصیت های ماسونی در کارتون هاپیام های پنهان تصاویر
نوشته شده در سه شنبه ۲۴ مرداد۱۳۹۱
ساعت : 7:57
نویسنده : محمد
برای دیدن عکسها به ادامه بروید.(-18)

:: موضوعات مرتبط: جنگ نرم و فراماسونری
:: برچسب‌ها: پیام های پنهان, subliminal massges
 طریقه ساخت دکمه های لمسی
نوشته شده در دوشنبه ۲۳ مرداد۱۳۹۱
ساعت : 7:37
نویسنده : محمد
کلیپی کوتاه و جالب با عنوان ساخت دکمه های لمسی برای تلفن های همراه::

8.05 مگابایت
3gp
00:05:19
دانلود فایل
منبع:راسخون
:: موضوعات مرتبط: دانلود ها
:: برچسب‌ها: لمسی, ساخت صفحات لمسی, گوشیهای لمسیشهسواران معبد
نوشته شده در دوشنبه ۲۳ مرداد۱۳۹۱
ساعت : 6:38
نویسنده : محمد

بيشتر مورخان «فراماسونري» متفق القول بر اين باروند كه مبدأ اين سازمان به جنگ‌هاي صليبي باز مي‌گردد. اگرچه فراماسونري به طور رسمي در اويل قرن هيجدهم ميلادي در انگلستان بنا نهاد شد، اما ريشه‌ها و مبادي آن به جنگ‌هاي صليبي قرن داوزدهم باز مي‌گردد. در نقطه عطف حكايت آشناي فراماسونري دسته‌اي به نام «شواليه‌هاي معبد» قرار دارد.

برخلاف آنچه بسياري بر آن اصرار مي‌ورزند، جنگ‌هاي صليبي نه اردوكشي نظامي با هدف گسترش مسيحيت، بلكه تنها با اهداف مادي صورت پذيرفتند. در دوره‌اي كه اروپا فقر شديد و بيچارگي مفرط را تجربه مي‌كرد، كاميابي و رفاه شرق، به خصوص مسلمانان خاورميانه توجه اروپاييان را به خود جلب نمود. اين وسوسه، رونمايي از مذهب به خود گرفت و به سمبل‌هاي مسيحي مزين گرديد. در عين حال انديشه جنگ‌هاي صليبي از ميل به منافع مادي و دنيايي متولد شده بود و اين، علت تغيير رويكرد مسيحيان اروپا از سياست‌هاي صلح‌طلبانه در دوران اوليه تاريخشان به تجاوزهاي نظامي ويرانگر به شمار مي‌رفت.

بنيان‌گذار جنگ‌هاي صليبي «پاپ اربن دوم»1 بود. وي در سال 1095 م مجلس «كلرمونت» را كه اصول صلح‌طلبانه پيشين مسحيت در آن متروك گرديد، فرا خواند. دعوت به جنگ با نيت به چنگ آوردن سرزمين‌هاي مقدس از دست مسلمانان اعلام گرديد و در پي آن لشگر بزرگي از صليبيان تشكيل شد كه سربازان نظامي و ده‌ها هزار نفر از مردمان عادي آن را تشكيل مي‌دادند.
مورخان بر اين باورند كه اقدام اربن دوم با انگيزه خنثي كردن يكي از رقباي طالب سمت پاپي صورت پذيرفت. به علاوه شاهان اروپا، شاهزادگان، اشراف و ديگران در حالي دعوت پاپ را با شور پاسخ گفتند كه مقصودي جز اغراض دنيايي نداشتند.
بنا به گفته «دونالد كوئلر» از دانشگاه ايلينوي:
شواليه‌هاي فرانسوي به دنيال زمين‌هاي بيشتر بودند. تجار ايتاليايي اميدوار بودند تجارت خود را در بنادر خاورميانه توسعه دهند شمار وسيع مردم بي‌نوا تنها براي فرار از سختي زندگي روزمرة خويش به هيئت اعزامي پيوستند.2
اين جمعيت حريص در راه خود به شرق بسياري از مسلمانان و حتي يهوديان را به اميد يافتن طلا و جواهرات، قتل عام كردند. صليبيان حتي شكم قربانيان را براي يافتن طلا و سنگ‌هاي قيمتي كه گمان مي‌كردند آنها را در قبل از مرگ بلعيده‌اند، پاره مي‌كردند.
گروه مختلط چند چهرة صليبيان پس از سفري طولاني و سخت و غارت و قتل عام وسيع مسلمانان در سال 1099 به اورشليم رسيد. شهر اورشليم در پي محاصره‌اي كه پنج هفته ادامه داشت، سقوط كرد و صليبيان به آن وارد شدند. جهان به ندرت شاهد بي‌رحمي و وحشي‌گري مانند آنچه صليبيان انجام دادند، بوده است. آنها همة مسلمانان و يهوديان شهر را به دم شمشير سپردند. بر اساس سخنان يك تاريخ نگار:
آنها همه اعراب و ترك‌هايي را كه مي‌يافتند - چه مرد و چه زن - مي‌كشتند.3
ارتش صليبيان طي دو روز 40000 مسلمان را با وحشي‌ترين شيوة ممكن به قتل رساند. يكي از صليبيان به نام «ريموند» به اين خشونت چنين مباهات مي‌كند:
مناظر شگفت‌آور بودند. بعضي از مردان ما سر دشمنان خود را قطع مي‌كردند؛ برخي آنها را در حالي كه روي برج بودند هدف تير قرار مي‌دادند تا سقوط كنند؛ بعضي آنها را بيشتر شكنجه مي‌كردند و در آتش مي‌انداختند.
در كوچه‌هاي شهر پشته‌هاي سر و دست و پا ديده مي‌شد. براي حركت بايد با احتياط از ميان اجساد انسان‌ها و اسب‌ها عبور مي‌كرديم. اما اينها در مقايسه با آنچه در «معبد سليمان» صورت گرفت بي‌اهميت است. در معبد و رواق سليمان، مردان ما در حالي كه خون به زانوها و افسار اسب‌هايشان مي‌رسيد عبور مي‌كردند.4
آنها اروشليم را پايتخت خود مقرر نمودند و ****و پادشاهي را سرزمين‌هاي فلسطين تا آنتياك (در سوريه و تركيه) تشكل مي‌داد. آنها از اين زمان به بعد براي حفظ موقعيت خويش در خاورميانه قدم در راه مبارزات جديد نهادند. حفظ كشور تازه يافته به سازماندهي نيازمند بود. به همين منظور طبقات نظامي را تشكيل دادند كه اعضاي اين دسته‌ها از اروپا به فلسطين مي‌آمدند و در مكان‌هايي شبيه صومعه زندگي مي‌كردند و براي جنگ با مسلمانان آموزش نظامي مي‌ديدند. يكي از اين دسته‌ها با بقيه تفاوت داشت و دگرگو.ني را تجربه كرد كه بر سير تاريخ تأثير‌گذار بود. اين طبقه شواليه‌هاي معبد نام داشتند.
دسته شواليه‌هاي معبد يا نام كاملشان: «هم رزمان مسكين عيسي مسيح و معبد سليمان» در سال 1118 - يعني بيست سال پس از اشغال اروشليم - توسط صليبيان تشكل شد. مؤسسان اين طبقه دو شواليه فرانسوي به نام‌ «هيودي پينر»5 و «گادفري دو سنت امر»6 بودند. اين دسته در ابتدا نه عضو داشت اما به تدريج رشد كرد. علت انتخاب نام معبد سليمان براي گروه مكاني بود كه به عنوان مقر انتخاب كرده بودند. آنها در كوه معبد در مكان معبد ويران شده سكنا گزيدند. در همين محل مسجد «قبة الصخره» بنا شد. آنان خود را سربازان مسكين نام نهادند، اما در اندك زماني بسيار ثروتمند شدند. زائران مسيحي كه از اروپا به فلسطين مي‌آمدند تحت كنترل كامل اين گروه بودند و در نتيجه با پول زائران به ثروت هنگفتي دست يافتند.
نگهبانان معبد عامل اصلي حملات بعدي صليبيان به مسلمانان و كشتن آنها به شمار مي‌رفتند. به همين علت «صلاح الدين» فرماندار بزرگ اسلام كه در سال 1187 لشكر صليبيان را در جنگ «هيتن» شكست داد و اروشليم را رهانيد، شواليه‌هاي معبد را به خاطر جناياتشان به مرگ سپرد؛ در حالي كه پيش از اين بسياري از مسيحيان را عفو كرده بود. شواليه‌هاي معبد با وجود آنكه اورشليم را از دست دادند و خسارات زيادي متحمل شدند و با وجود كاهش روز افزون حضور مسيحيان در فلسطين، به حيات خود ادامه دادند و بر قدرت خود در اروپا افزودند و ابتدا در فرانسه و سپس در ساير كشورها، بخشي از دولت شدند.
ترديدي نيست كه قدرت سياسي آنان پادشاهان اروپا را پريشان خاطر نمود. اما جنبه‌ ديگري از شواليه‌هاي معبد روحانيت كليسا را آشفته مي‌كرد؛ و آن اينكه نظام به تدريج از دين مسيح برمي‌گشت و با حضور در اورشليم عقايد سري و دروني ناشناسي اختيار مي‌نمود. شايعه‌‌هايي نيز مبني بر سازمان بخشي آدابي خاص براي تجلي اين تعاليم به گوش مي‌رسيد.
بالاخره در سال 1307 «فيليپ لوبل» پادشاه فرانسه تصميم گرفت اعضاي اين دسته را دستگير نمايد. در اين ميان بعضي موفق به فرار شدند، اما بيشترشان گرفتار گشتند. در پي يك دوره طولاني بازپرسي و محاكمه، بسياري از شواليه‌هاي مصر به عقايد بدعت‌اميز خود اعتراف نمودند و اقرار كردند كه در ميان خود به حضرت عيسي (ع) توهين مي‌كرده‌اند. سرانجام رهبران شواليه‌هاي معبد، كه «استاد بزرگ» نام داشتند، از جمله «ژاك دومالي» در سال 1314 به دستور كليسا و پادشاه اعدادم شدند، و تعداد بي‌شماري نيز زنداني و آن دسته نيز پراكنده و رسماً ناپديد گرديد.
محاكمة معبديان پايان يافت، اما با آنكه رسماً وجود خارجي نداشت، به واقع ناپديد نگرديد. طي بازداشت‌هاي ناگهاني سال 1307 بعضي از شواليه‌هاي معبد موفق شدند بدون به جا گذرادن ردي از خويش بگريزند. بر مبناي رساله‌اي با اسناد مستند تاريخي، تعداد عمده‌اي از اعضاي اين گروه به تنها ****و پادشاهي اروپا كه كليساي كاتوليك را به رسميت نمي‌شناخت - يعني كشور اسكاتلند - پناه بردند. آنها تحت حمايت پادشاه اسكاتلند «رابرت بروس» تشكيلات خود را احيا نمودند و اندكي بعد براي ادامة حيات نامشروع خويش روش مناسبي يافتند. آنها به مهم‌ترين لژ جزاير بريتانيا در زمان قرون وسطي «لژ وال بيلدرز» نفوذ نمودند و عاقبت كنترل آن را به طور كلي در دست گرفتند.
اين لژ در اوايل عصر مدرن نام خود را به «لژ فراماسون» تغيير داد. لژ اسكاتلند قديمي‌ترين شاخة فراماسونري مي‌باشد و به اوايل قرن چهاردهم، زماني كه شواليه‌هاي معبد به اسكاتلند پناهنده شدند باز مي‌گردد. القابي كه به افراد عالي‌رتبه اين لژ داده مي‌شد قرن‌ها پيش‌تر به شواليه‌هاي معبد اعطا مي‌گرديد. اين عناوين تا به امروز به كار مي‌روند به طور خلاصه معبديان ناپديد نشدند و هنوز فلسفه، عقايد و تشريفاتشان در لباس مبدل فراماسونري پابرجاست. شواهد بي‌شمار تاريخي اين موضوع را تأييد مي‌كنند وامروز شمار وسيعي از تاريخ‌دانان غربي - چه فراماسون و چه غيرفراماسون - اين امر را پذيرفته‌اند. گاهاً در مجلات فراماسون‌ها كه براي اعضا منتشر مي‌شود به ريشه‌يابي فراماسونري و شواليه‌هاي معبد اشاره مي‌شود. فراماسون‌ها اين موضوع را كاملاً پذيرفته‌اند. يكي از اين مجلات «معمارسنيان» نام دارد اين نشريه كه متعلق به فراماسون‌هاي تركيه مي‌باشد، ارتباط ميان طبقه معبد و فراماسون‌ها را چنين تشريح مي‌كند:
در سال 1312 زماني كه پادشاه فرانسه زير فشار كليسا، گروه معبد را توقيف كرد و اموالشان را به شواليه‌هاي «سنت‌جان» داد فعاليت‌هاي آنان متوقف نشد. شمار بسياري از آنها به لژ‌هاي ماسوني كه در آن زمان فعال بودند پناه بردند. «مبيگناك»7 رهبر معبديان و اندكي از ساير اعضا در پناه يكي از لژهاي وال بيلدرز به نام «مك بيناچ»8 به اسكاتلند گريختند. «رابرت» پادشاه اسكاتلند به آن‌ها خوش‌آمد گفت و اجازه داد نفوذ خود را بر لژهاي ماسوني اسكاتلند گسترش دهند. در نتيجه لژ‌هاي اسكاتلند از نظر مهارت و عقايد اهميت بسياري يافتند.
امروز فراماسون‌ها از نام مك بيناچ با احترام ياد مي‌كنند. ماسون‌هاي اسكاتلندي كه وارث ميراث اسكاتلند بودند، سال‌ها بعد آن را به فرانسه باز گرداندند و پايه‌هاي لژ اسكاتلند را بنا كردند.9
مجله معمارسينان بار ديگر اطلاعات بسياري در ارتباط با شواليه‌هاي معبد و فراماسونري ارائه مي‌دهد و در مقاله‌اي با عنوان «شواليه‌هاي معبد و فراماسون‌ها» چنين بيان مي‌كند:
تشريفات نظام معبد شبيه تشريفات فراماسونري امروز است.10
برمبناي اين مطلب، اعضاي شواليه‌هاي معبد مانند اعضاي فراماسونري يكديگر را برادر خطاب مي‌كنند. در پايان مقاله مي‌خوانيم:
شواليه‌هاي معبد و سازمان فراماسونري به ميزان قابل توجهي بر يكديگر تأثير‌گذارده‌اند. حتي آداب و مراسم دو گروه چنان شبيه يكديگر است كه گويي از شواليه‌هاي معبد نمونه‌برداري انجام شده است. در اين ارتباط، ماسون‌ها به شدت خود را وابسته به معبديان مي‌دانند و در نهايت مي‌توان گفت آنچه نسخه اوليه فراماسونري تلقي مي‌شود ميراث شواليه‌هاي معبد است.


شواليه‌هاي معبد و كابالا

كتابي با عنوان كليد حيرام نوشتة دو ماسون به نام‌هاي «كريستوفر نايت» و «رابرت لوماس»، حقايق مهمي از ريشه‌هاي فراماسونري را آشكار مي‌كند. به نوشتة اين دو، فراماسونري استمرار شواليه‌هاي معبد مي‌باشد. به علاوه نويسندگان سرچشمه‌هاي نظام معبد را بررسي كرده‌اند. شواليه‌هاي معبد در طول دوران استقرار در اورشليم دستخوش تغييرات بزرگي قرار گرفتند و در حضور مسيحيت عقايد ديگري اتخاذ نمودند. در نهاد اين موضوع رازي نهفته است كه آن را در معبد سليمان كشف كرده‌اند. نويسندگان، اعضاي نظام معبد را محافظان زائران مسيحي فلسطين مي‌دانند كه تظاهر به اين عمل مي‌نمودند و هدف حقيقي‌شان كاملاً متفاوت بود:
هيچ نشانه‌اي مبني بر حمايت مؤمنان لژ معبد از زائران وجود ندارد. اما طولي نكشيد كه مدارك قاطعي در ارتباط با اجراي حفاري‌هاي وسيع در زير خرابه‌هاي معبد يافتيم.12
نويسندگان كتاب كليد هيرام تنها كاشفان اين شواهد نبودند. مورخ فرانسوي به نام «دلافورج» ادعاي مشابهي مي‌كند:
وظيفة اصلي نه شواليه انجام تحقيقات جهت به دست آوردن آثار باستاني و نسخ خطي به شمار مي‌رفت كه حاوي ماهيت رسوم پنهاني يهوديت و مصر باستان بودند.
در اواخر قرن نوزدهم «چارلز ويلسون» از «انجمن مهندسان رويال» تحقيقات باستان‌شناسي را در اورشليم آغاز نمود. او به اين نتيجه رسيد كه شواليه‌هاي معبد براي مطالعه ويرانه‌هاي معبد به اروشليم رفته‌اند. ويلسون در زير شالوده معبد نشاني از حفاري و كاوش يافت و به اين نتيجه رسيد كه اين اعمال با ابزار متعلق به شواليه‌هاي معبد صورت پذيرفته‌اند. اين اقلام در مجموعه «رابرت برايدون» كه آرشيو اطلاعاتي گسترده‌اي در رابطه با نظام معبد در اختيار دارد موجود است.13
نويسندگان كتاب كليد حيرام حفاري‌هاي شواليه‌هاي معبد را بي‌نتيجه نمي‌دانند و چنين استدلال مي‌كنند كه اين گروه آثاري در اورشليم كشف كردند كه ديدشان را نسبت به جهان تغيير داده است. به علاوه بسياري از ديگر محققان همين عقيده را دارند. حتماً دليلي وجود داشته كه شواليه‌هاي معبد را با وجود مسيحي بودن از سرزمين‌هاي مسيحي عالم به اورشليم و به پذيرش عقايد و فلسفه كاملاً متفاوت و اجراي مراسم بدعت‌آميز و اجراي تشريفات «جادوي سياه» هدايت نموده است.
مطابق ديدگاه مشترك بسيار از محققان اين دليل «كابالا» مي‌باشد. معناي لغوي كابالا «سنت شفاهي» است. دايرة‌المعارف و لغت‌نامه‌ها آن را شاخه مبهم و سرّي يهوديت تعريف مي‌كنند. بر اساس اين تعريف، كابالا به موشكافي معاني پنهان تورات و ديگر نوشته‌هاي يهودي مي‌پردازد اما با بررسي دقيق‌تر موضوع به حقايق ديگري پي‌مي‌بريم، نظير اينكه كابالا نظامي است كه در بت‌پرستي ريشه داشته، قبل از تورات موجود بوده و بعد از آشكار شدن تورات در يهوديت گسترش يافته است.
«موارت ازگن» فراماسون ترك در كتاب خود با عنوان: فراماسونري چيست و چگونه است؟ مي‌نويسد:
به روشني نمي‌دانيم كابالا از كجا آمد يا چگونه گسترش يافت. اين اسم نامي عمومي براي فلسفه‌اي سري، باطني، منحصر به فرد و آميخته با علوم ماوراء الطبيعه است كه مشخصاً ‌با يهوديت درآميخته است. كابالا به عنوان عرفان يهودي شناخته شده اما بعضي اجزاي آن نشان مي‌دهد بسيار پيش‌تر از تورات بوجود آمده است.
«ماسوكس» مورخ فرانسوي كابالا را بسيار كهن‌تر از يهوديت مي‌داند.

«تئودور ريناچ» مورخ يهودي مي‌گويد:

كابالا زهري است كه به رگ‌هاي يهوديت وارد مي‌شود و آن را كاملاً در برمي‌گيرد.
«سالومون ريناچ» كابالا را «نمونه‌اي از بدترين انحرافات ذهن انسان» تعريف مي‌كند. دليل اين سخن وي اين است كه تعاليم كابالا به طور گسترده با جادوگري مرتبط مي‌باشد. كابالا در طول هزاران سال سنگ‌بناي انواع تشريفات جادوگري به شمار مي‌رفته است. اين اعتقاد وجود دارد كه خاخام‌هايي كه كابالا را مطالعه مي‌كنند از توان جادوگري بزرگي برخوردارند. همچنين بسياري از غيريهوديان، تحت تأثير كابالا سعي مي‌كنند با به كارگيري تعاليم آن جادوگري كنند. تمايلات سري اواخر قرون وسطي، به ويژه آنچه كيمياگران به آن مي‌پرداختند، به ميزان وسيعي ريشه در كابالا داشت. عجيب‌ اينجاست كه يهوديت ديني توحيدي است و با وحي تورات بر حضرت موسي (ع) آغاز گرديده است. با اين حال درون آن سيستمي به نام كابالا جاي گرفته كه در بردارندة آداب جادگري مي‌باشد كه از سوي مذهب ممنوع اعلام شده‌اند. اين موضوع گفته‌هاي ما را اثبات مي‌كند و به خوبي نشان مي‌دهد كابالا در واقع عنصري خارجي است كه از بيرون به يهوديت وارد شده است. اما سرچشمه اين عنصر كجاست؟
«فيبر داليوت» مورخ يهودي، مصر باستان را خاستگاه كابالا مي‌داند. به عقيدة وي ريشه‌هاي كابالا سنتي است كه بعضي رهبران يهودي در مصر باستان آن را آموختند و نسل به نسل به صورت شفاهي منتقل كردند.
به همين دليل براي كشف مبدأ اصلي زنجيرة كابالا، نظام معبد، فراماسونري، بايد به مصر باستان نگاهي بيندازيم.


جادوگران مصر باستان

مصر باستان در زمان فراعنه از قديمي‌ترين تمدن‌هاي بشري و از غم‌انگيزترين آنها است. بناهاي باشكوهي كه اكنون از مصر باستان به جاي مانده‌اند - اهرام، مجسمه ابوالهول و ستون‌هاي هرمي شكل - توسط صدها هزار برده ساخته شده‌اند كه زير فشار شلاق و تهديد به مرگ تا پاي مرگ كار كردند. فراعنه، حاكمان مطلق مصر، خود را خدا جلوه مي‌دادند و خواستار عبادت از سوي مردم بودند.
از جمله منابع دانش ما دربارة مصر باستان كتيبه‌هاي خود آنهاست. اين كتيبه‌ها در قرن نوزدهم كشف شدند و پس از تلاش بسيار الفباي مصر رمز شكافي شد و اطلاعات بسياري درباره اين كشور آشكار گرديد؛ اما چون كتيبه‌ها توسط مورخان رسمي مصر نوشته شده‌اند، مملو از گزارشات يك طرفه و متعصبانه جهت ستايش كشور مصر مي‌باشند. البته بهترين منبع دانش ما دربارة اين موضوع قرآن كريم مي‌باشد.
در قرآن، در داستان موسي (ع) اطلاعات مهمي دربارة دستگاه مصر ارائه شده است. بر اساس آيات قرآن دو قدرت اصلي در مصر وجود داشت: فرعون و گروه مشاوران. مشاوران نفوذ قابل توجهي بر فرعون داشتند و فرعون با آنان مشورت مي‌نمود و گاه به گاه از پيشنهادهاي آنان پيروي مي‌كرد. آيات زير ميزان نفوذ گروه مشاوران را نشان مي‌دهند:
و موسي خطاب كرد كه اي فرعون محققاً بدان كه من فرستادة خداي عالميانيم. سزاوار آنم كه از طرف خدا چيزي جز حق به خلق نگويم. دليلي بس روشن از جانب پروردگار عالم براي شما آوردم. پس بني‌اسرائيل را با من بفرست. فرعون پاسخ داد كه اي موسي، اگر دليلي براي صدق خود در (دعوت رسالت) داري بيار. موسي هم عصاي خودر ا بيفكند به ناگاه آن عصا اژدهايي پديدار گرديد. و دست از جيب خود برآورد كه ناگاه بينندگان را آفتابي تابان بود. گروهي از قوم فرعون، فرعون را گفتند كه اين شخص ساحري سخت ماهر و داناست. اراده آن دارد كه شما را از سرزمين خود بيرون كند؛ اكنون در كار او چه دستوري مي‌دهيد. (پس از مشاوره) قوم به فرعون چنين گفتند كه موسي و برادرش را زماني باز دار و اشخاصي به شهرها بفرست تا ساحران زبردست دانا را به حضور تو جمع آورند.14
توجه كنيد كه در اينجا به انجمني اشاره شده كه فرعون را نصيحت مي‌كند، او را عليه موسي (ع) تحريك مي‌كند و راه‌هاي خاص را به او گوشزد مي‌نمايد. اگر به اسناد تاريخ مصر نظري بيفكنيم، خواهيم ديد كه دو جزء پايه‌اي اين انجمن را ارتش و كاهنان تشكيل مي‌دادند.
نيازي به توضيح دربارة اهميت ارتش نيست. اين ارگان قدرت اصلي نظامي حكومت فراعنه به شمار مي‌رفت؛ اما بايد به نقش روحانيان و كاهنان بيشتر دقت كنيم. كاهنان مصر باستان طبقه‌اي بودند كه در قرآن با عنوان جادوگر از آنها ياد شده است. اين باور وجود دارد كه آنها صاحب قدرت مخصوص و دانش سرّي بودند. آنان با اين قدرت به مردم مصر نفوذ و موقعيت خود را در حكومت فراعنه تقويت نمودند. اين گروه كه بر اساس اسناد مصري با عنوان «كاهنان آمن»15 شناخته شده‌اند به جادوگري و اداره فرقة بت‌پرست خود مي‌پرداختند و همچنين در علوم مختلف از جمله علم هيئت، رياضيات و هندسه تبحر داشتند.
گروه كاهنان، نظامي بسته و صاحب علم مخصوص بود. چنين نظام‌هايي «سازمان مخفي» ناميده شده‌اند. در مجله‌اي با عنوان «ماسون درگيسي» كه از نشريان ماسون‌هاي تركيه مي‌باشد با ريشه‌يابي فراماسونري، آن را به چنين نظام مخفي متعلق مي‌داند و به كاهنان مصر باستان اشاره خاص مي‌نمايد:
با گسترش فكر انسان علم پيشرفت مي‌كند و با پيشرفت علم تعداد اسرار در ميان دانش يك سازمان مخفي افزايش مي‌يابد. اين تشكيلات مخفي كه اولين‌بار در شرق، در چين و تبت آغاز شدند و سپس در هند، بين‌النهرين و مصر گسترش يافتند، پايه‌هاي دانش كاهنان را كه هزاران سال به آن پرداخته مي‌شد و عامل قدرت آنها بود، تشكيل مي‌دادند.16
چگونه ميان فلسفة سرّي كاهنان مصر باستان و فراماسون‌هاي مصر حاضر ارتباط وجود دارد؟ آيا ممكن است مصر قديم كه تمثيلي از حكومت سياسي مشرك در قرآن است و هزاران سال پيش ناپديد شده، تا امروز همچنان حياتي داشته باشد؟
براي يافتن پاسخ اين سؤالات بايد به عقايد كاهنان مصر باستان درباره مبدأ جهان و حيات نظر بيفكنيم.

اعتقاد مصريان باستان به نظريه مادي‌گراي تكامل

نايت و لوماس، نويسندگان كتاب كليد حيرام در كتاب خويش ادعا مي‌كنند كه مصر باستان نقش مهمي در ارتباط با مبدأ فراماسونري دارد. به نوشتة اين نويسندگان مهم‌ترين طرز فكري كه از گذشته به فراماسونري مدرن نفوذ كرده، مربوط به جهاني است كه خود به خود به وجود آمده و برحسب اتفاق تكامل يافته است. آنان اين انديشة جالب توجه را اين گونه تشريح مي‌كنند:
مصريان معتقد بودند ماده هميشه موجود بوده است. براي آنها غيرمنطقي به نظر مي‌رسيد خدايي از عدم چيزي بيافريند. به عقيده آنها جهان زماني آغاز شد كه نظم از بي‌نظمي‌ پديدار شد و از آن زمان تا كنون ميان نيروهاي سازمان و بي‌نظمي مبارزه بوده است. اين وضعيت نامنظم «نان» (Nun) نام داشت و مانند توصيف سومريان همه چيز تاريك، پوچ و پرآب بود. در اين ميان يك نيروي خالق (درون بي‌نظمي)‌دستور داد نظم ايجاد شود. اين قدرت نهفته كه درون ماده بي‌نظمي قرار داشت از وجود خودآگاه نبود و يك احتمال يا يك پتانسيل به شمار مي‌رفت كه با بي‌نظمي در آميخته بود.17
قابل توجه است كه اين عقايد با ادعاهاي مادي‌گرايان امروز، كه به كمك انجمن‌هاي علمي يا با اصطلاحاتي نظير «نظريه بي‌نظمي» رواج يافته‌اند، در تناسب است.

نايت و لوماس بحث خود را چنين ادامه مي‌دهند:

شگفت‌آور است كه اين شرح آفرينش نظريات علم مدرن، به ويژه «نظريه بي‌نظمي» را به طور كامل توضيح مي‌دهد؛ نظريه بي‌نظمي طرح‌هاي پيچيده‌اي را نشان مي‌دهد كه رشد مي‌كنند و با قوانين رياضي درون رويدادهاي بي‌ساخت تكرار مي‌شوند.
نايت و لوماس مدعي‌اند ميان عقايد مصر باستان و علم مدرن تطابق وجود دارد، اما مقصود آنها از علم مدرن، همان گونه كه بر آن تأكيد ورزيديم، مفاهيم مادي‌گرايي چون نظرية تكامل و يا نظرية بي‌نظمي است. اين تئوري‌ها با وجود فقدان اساس علمي، طي دو قرن گذشته به اجبار بر علم تحميل شده‌اند و براي اثباتشان توجيه علمي آورده مي‌شود. در بخش‌هاي بعد به بررسي كساني كه اين تئوري‌ها را بر دنياي علم تحميل كردند خواهيم پرداخت. اكنون در اين مرحله به نقطة مهمي دست يافته‌ايم. بگذاريد خلاصه آنچه تاكنون گفته شد را ارائه كنيم.
1. بحث را با گفت‌و گو از شواليه‌هاي معبد كه پنداشته مي‌شود مبدأ فراماسونري باشند آغاز نموديم. ديديم كه شواليه‌هاي معبد با آنكه به عنوان سازماني مسيحي شروع به فعاليت نمودند، تحت تأثير عقايد مرموزي كه آنها را در اورشليم كشف نموده بودند، قرار گرفتند. سپس مسيحيت را به كلي واگذاردند و به سازماني ضد مذهب مبدل گشتند و به اجراي آداب فساد آميزي پرداختند.
2. در جستجوي عقادي كه شواليه‌هاي معبد را متأثر ساخت، به كابالا رسيديم و يافتيم كه اساساً كابالا عامل اين روند بوده است.
3. با بررسي كابالا شواهدي يافتيم بر اين مبنا كه با وجود آنكه كابالا ممكن است به عرفان يهودي شباهت داشته باشد، عقيده‌اي شرك‌آميز و قديمي‌تر از يهوديت است و بعدها وارد اين مذهب گشته و ريشه‌هاي حقيقي آن در مصر باستان يافته مي‌شود.
4. مصر باستان توسط نظام بت‌پرست و مشرك فرعون اداره مي‌شد. در اين مسير به انديشه‌اي كه اساس فلسفة مدرن منكر خدا را تشكيل مي‌دهد رسيديم؛ يعني جهاني كه خود به خود به وجود آمده و به صورت اتفاقي تكامل يافته است.
همة اينها تصويرگر تابلوي جالبي هستند. آيا دوام و پيشرفت فلسفه كاهنان مصر باستان اتفاقي صورت پذيرفته و آيا ردي از سلسلة كابالا، نظام معبد و فراماسونري وجود دارد كه عامل حفظ آن تا عصر حاضر به شمار مي‌رود؟
آيا ممكن است فراماسون‌ها كه از قرن هجدهم تا كنون نشان خود را در تاريخ دنيا برجاي گذارده‌اند، انقلاب‌ها را به وجود آورده‌اند و فلسفه‌ها و بنيادهاي سياسي را ترويج كرده‌اند، وارث جادوگران مصر باستان باشند؟

در بخش اول مقاله به نظام فرعوني مصر كهن نگاهي انداختيم و به نتايج قابل تأملي دربارة زيرساخت‌هاي فلسفي آن دست يافتيم. چنانچه اشاره گرديد جالب توجه‌ترين خصيصه طرز تفكر مصر باستان ماهيت مترياليستي آن بود؛ مترياليسم يا ماده‌انگاري يعني باور به ازلي و ابدي بودن ماده. كريستوفر نايت و رابرت لوماس در كتاب خود به نام كليد حيرام حرف‌هاي مهمي براي گفتن دارند كه تكرار آنها خالي از لطف نيست:
مصريان معتقد بودند ماده هميشه وجود داشته است. در نظر آنان اينكه خداوند چيزي را از عدم خلق كند غيرمنطقي به نظر مي‌رسيد. به عقيده آنان آغاز جهان زماني بود كه نظم از بي‌نظمي خارج شد و از آن زمان تاكنون جنگ ميان نيروهاي نظم و نيروهاي بي‌نظمي وجود داشته است. اين وضعيت آشفته «نان» (Nun) ناميده شد و براساس توضيحات سومري ... همه چيز تاريك بود و بي‌نور، اما درون آن يك نيروي خلاق وجود داشت كه فرمان داد نظم آغاز شود. اين نيرو از وجود خودآگاه نبود و تنها يك احتمال يا پتانسيل به شمار مي‌رفت كه در بي‌قاعدگي بي‌نظمي ظهور كرد.1
پس از آن به شباهت قابل توجه سازمان فراماسونري و اسطوره‌هاي مصر كهن و طرز تفكر مشترك مترياليستي آن دو پي برديم.

ماسون‌ها و مصر باستان

فلسفه ماده‌گراي مصر باستان پس از اضمحلال اين تمدن همچنان به حيات خود ادامه داد. بعضي يهوديان پذيراي آن شدند و در سايه اصول كابالا به ادامه حيات آن كمك نمودند. از سوي ديگر، گروهي از فلاسفه يونان همان فلسفه را اقتباس كردند و با تفسير مجدد آن مكتب «هرمتيسيسم» (Hermeticism) را به وجود آوردند. كلمه هرمتيسيسم از نام «هرمس» (Hermes)، همتاي يوناني خداي مصري «تاث» (Toth) برگرفته شده است. به عبارت ديگر اين فلسفه نسخه يوناني فلسفه مصري است.
سلامي ايشينداغ در توضيح مبدأ اين فلسفه و جايگاه آن در فراماسونري مدرن مي‌نويسد:
در مصر باستان جامعه مذهبي وجود داشت با طرز تفكري مبتني بر هرمتيسيسم فراماسونري نيز چيزي مشابه آن اتخاذ نمود. كساني كه با گذراندن تشريفات سازمان به سطوح خاص مي‌رسيدند، افكار معنوي و احساسات خود را آشكار مي‌نمودند و به تربيت افرادي كه در سطوح پايين‌تر قرار داشتند مي‌پرداختند. فيثاغورث پيرو اين مكتب بود و در ميان آنها آموزش ديد. نظام فلسفي مكتب اسكندراني و نئوافلاطوني در مصر باستان ريشه دارد و شباهت‌هاي عمده‌اي ميان آن و تشريفات ماسوني وجود دارد.2
ايشينداغ پا را فراتر مي‌نهد و در توضيح تأثير تفكرات مصري بر مبادي فراماسونري چنين اظهار مي‌كند:
فراماسونري يك سازمان اجتماعي ـ تشريفاتي است كه نقطه آغازش مصر باستان است.3
بسياري از ديگر صاحب‌نظران ماسون همين عقيده را دربارة خواستگاه فراماسونري دارند و معتقدند اين سازمان از تخم جوامع مخفي تمدن‌هاي مشرك، همچون مصر و يونان متولد شده است. سليل لييكاتاز، يك ماسون ارشد ترك در مقاله‌اي با عنوان «اسرار ماسوني: چه چيز محرمانه است و چه چيز محرمانه نيست؟» مي‌نويسد:
«در تمدن‌هاي كهن يونان، مصر و روم مكاتب پنهاني وجود داشتند كه از مفاهيم مشتركي در زمينه علوم ماوراء‌الطبيعي و اسرارآميز برخوردار بودند. اعضاي اين مكاتب سرّي تنها پس از گذراندن دوران طولاني تحصيل و تشريفات خاص به عضويت پذيرفته مي‌شدند. پنداشته مي‌شود اولين مكتب از اين دست، مكتب «اُسيريس» (Osiris) باشد كه بر مبناي تولد اين خدا دوران جواني او، مبارزه‌اش با تاريكي، مرگ او و رستاخيزش شكل گرفته است. اين مفاهيم طي مراسمي توسط روحانيون به نمايش درمي‌آمد. با اين روش مراسم و نمادهاي به نمايش درآمده بسيار مؤثرتر واقع مي‌شدند... .
سال‌ها بعد، طي اين مراسم و تشريفات اولين محافل مجمع برادران تشكيل شدند و با عنوان فراماسونري به فعاليت پرداختند. اين انجمن‌ها آرمان‌هاي يكساني داشتند و در مواقع فشار قادر به فعاليت بودند. دليل بقاي آنان اين است كه پيوسته نام و القاب و روش خود را تغيير مي‌دادند. با اين حال به مكتب سري كهن و ويژگي‌هاي خاص آن وفادار ماندند و تفكرات خود را نسل به نسل منتقل كردند. آنها براي اجتناب از به خطر افتادن تشكيلات قوانين ويژه‌اي ميان خويش وضع نمودند. ايشان براي محافظت از خود در برابر مردم نادان به فراماسونري عملي كه دربردارندة احكام دقيق حرفه‌شان بود، پناه بردند و آن را با انديشه‌هاي خود پيوند زدند. اين روند بعدها در تشكيل فراماسونري خرد محور مؤثر واقع گشت.»
نقل قول بالا نيز مؤيد ادعاي ماست. از ميان سه تمدن باستاني مصر، يونان و روم، قديمي‌ترين تمدن، تمدن مصر مي‌باشد. مي‌توان گفت عمده‌ترين منبع فراماسونري مصر است. (پيش‌تر ديديم كه شواليه‌هاي معبد رابط اصلي فراماسونري مدرن و اين تمدن ملحد بودند.)
لازم به يادآوري است كه تمدن مصر كهن نمونه اصلي «تمدن طاغوتي» است و در قرآن از آن ياد شده است. آيه‌هاي متعددي به فرعونيان، جوامع آنها، ظلم و ستم، بي‌عدالتي، شرارت و فزوني‌طلبي آنها اشاره مي‌كند. فراماسون‌ها در نوشته‌هاي خود به ستايش اين تمدن مي‌پردازند. چنانكه در مقاله‌اي در مجلة ميمارسينان به ستايش معابد مصر به عنوان «منبع حرفه ماسوني» برمي‌خوريم:
... مصريان «هلياپليس» (شهر خورشيد) و ممفيس را برپا كردند و براساس نوشته‌هاي ماسوني اين دو شهر منبع علم و دانش و به اصطلاح ماسون‌ها «نوربزرگ» بودند. فيثاغورث كه از هلياپليس ديدن كرده بود بيش از اينها از معبد مي‌دانست. معبد ممفيس، جايي كه او در آن آموزش ديد، از اهميت تاريخي برخوردار است. در شهر صور مكاتب پيشرفته‌اي وجود داشتند. فيثاغورث، افلاطون و سيسِرو در اين شهرها به فراماسونري قدم نهادند.5
در جاي ديگر در مجله ميمار سينان چنين مي‌خوانيم:
وظيفه اصلي فرعون جستجوي نور بود؛ او بايد نور مخفي را به بهترين وجه تعالي مي‌داد... همانطور كه ما ماسون‌ها تلاش مي‌كنيم معبد سليمان را بسازيم، مصريان نيز تلاش مي‌كردند اهرام يا برج نور را بنا كنند. مراسمي كه در معابد مصريان به اجرا درمي‌آمد چندين درجه داشت. اين درجات از دو بخش كوچك و بزرگ برخوردار بودند. درجه كوچك به يك، دو و سه تقسيم مي‌شد و بعد از اينها درجات بزرگ آغاز مي‌شدند.6
روشن است كه «نور»ي كه فراعنه مصر و ماسون‌ها به دنبال آن مي‌گردند يكي است. مي‌توان چنين استنباط نمود كه فراماسونري نسخه مدرن فلسفه فراعنه مصر است. خداوند ماهيت اين فلسفه را در قرآن آشكار مي‌كند؛ در جايي كه دربارة فرعون و پيروانش چنين حكم مي‌كند:
فرعون و قوم او مردماني طغيانگر و نافرمان هستند.7


و در آيات ديگر مي‌خوانيم:

فرعون به ميان قوم آمد و گفت: «اي قوم! آيا سلطنت مصر به من تعلّق ندارد و اين نهرهايي كه در اين سرزمين در پاي قصر من جاري است تحت حاكميت من در جريان نيستند؟ آيا نمي‌انديشيد؟» ... بدينگونه فرعون قومش را فريفت و تحت تأثير قرار داد. آنها از او اطاعت كردند چرا كه قومي به واقع عصيانگر و فاسد بودند.8
نمادهاي مصر باستان در لژهاي ماسوني
نمادها از مهم‌ترين نشانه‌هاي ارتباط فرماسونري و تمدن مصر هستند. از آنجا كه ماسون‌ها در انتقال مفاهيم از علائم و نشانه‌ها بهره مي‌برند، در فراماسونري نمادها از اهميت بسياري برخوردارند. ماسوني كه مرحله به مرحله، سلسله مراتب سي و سه گانه را طي مي‌كند، در هر مرحله معناي تازه‌اي از علائم مي‌آموزد. به اين ترتيب اعضا گام به گام به عمق فلسفه ماسوني حركت مي‌كنند. در مجله ميمارسينان در نحوه عملكرد علائم چنين مي‌خوانيم:
همه مي‌دانيم فراماسونري در تفهيم آرمان‌ها و انگاره‌هاي خود از علائم، حكايات و تمثيل استفاده مي‌كند. اين حكايات به نخستين اعصار تاريخ بازمي‌گردند. حتي مي‌توان آنها را به افسانه‌هاي ماقبل تاريخ بسط داد. به اين صورت فراماسونري قدمت آرمان‌هاي خود را به اثبات رسانده و به منبع غني از علائم دست يافته است.9
درميان اين علائم و اسطوره‌ها وجود مفاهيم مصري بيش از همه برجسته است. نقوش اهرام، مجسمه‌هاي ابوالهول و همچنين نوشته‌هاي هيروگليف در سراسر لژها و نشريات ماسوني به چشم مي‌خورد.
بار ديگر در مقاله‌اي در همان نشريه دربارة منابع كهن فراماسونري چنين آورده شده است:
اگر مصر باستان را «كهن‌ترين تمدن» تصور كنيم اشتباه نكرده‌ايم. به علاوه اين حقيقت كه تشريفات، درجات و فلسفه كشف شده در مصر شبيه‌ترين نوع به فراماسونري هستند توجه ما را بيشتر جلب مي‌كند.10
و باز در مقاله‌اي با عنوان «مبادي اجتماعي و اهداف فراماسونري» مي‌خوانيم:
در دوران باستان در مصر، آيين‌هاي معبد ممفيس مدت‌ها با شكوه و توجه بسيار اجرا مي‌شد و از شباهت بي‌نظيري با فراماسونري برخوردار بود.11
بياييد چند نمونه از اشتراكات مصر كهن و فراماسونري را بررسي كنيم.
هرم و چشم (مثلث نورافشان)
شناخته‌شده‌ترين نشان ماسوني را مي‌توان در مهر ايالات متحده آمريكا و همچنين بر روي اسكناس يك‌دلاري يافت. در اين مهر يك هرم كه بالاي آن چشمي درون مثلث جاي دارد، ترسيم شده است. علامت چشم درون مثلث در همه لژ و مجلات اين گروه به چشم مي‌خورد.
اين علامت زياد مورد توجه واقع نمي‌شود، با اين حال براي درك فلسفه ماسوني بسيار معني‌دار و بااهميت است. يك نويسندة آمريكايي به نام رابرت هيرائيموس، موضوع پايان‌نامه رساله دكتري خود را به اين مهر اختصاص داد و در آن به اطلاعات مهمي اشاره نمود. عنوان پايان‌نامه وي «تجزيه و تحليل تاريخي مهر سلطنتي ايالات متحده و ارتباط آن با ايدئولوژي روانشناسي اومانيستي» است. رساله او بيانگر اين است كه بنيانگذاران آمريكا كه اين نشان را برگزيدند فراماسونر و حامي اومانيسم بودند. هرم روي مهر، تمثال «هرم چياپس» (Cheops)، بزرگ‌ترين مقبره فراعنه مي‌باشد.

ستاره شش‌گوشه

يكي ديگر از علائم مشهور فراماسونري ستاره شش‌گوشه است كه از قرار گرفتن يك مثلث روي مثلثي ديگر شكل مي‌گيرد. اين علامت نشان سنتي يهوديان نيز مي‌باشد و امروز روي پرچم اسرائيل به چشم مي‌خورد. معروف است كه سليمان نبي(ع) اولين بار از آن به عنوان مهر استفاده نمود. بنابراين اين علامت مهر يك پيامبر و در نتيجه نشاني الهي است. اما فراماسون‌ها تصور ديگري از آن دارند و آن را نه نشان سليمان نبي بلكه يادآور الحاد مصر باستان مي‌پندارند. در مقاله‌اي با عنوان «علائم و نمادها در تشريفات ما» به حقايق جالبي اشاره شده است:
مثلث متساوي‌الاضلاع نماد ارزش‌هاي برابر است و ماسون‌ها آن را با نام ستاره داوود مي‌شناسند كه از جاي گرفتن يك مثلث متساوي‌الاضلاع بر روي يك مثلث ديگر شكل مي‌گيرد. امروز آن را سمبل قوم يهود مي‌دانند كه بر پرچم اسرائيل نيز ديده مي‌شود. اما در حقيقت اصل آن مصري است. اولين بار شواليه‌هاي معبد آن را در تزيين ديوار كليساها به كار بردند، چون آنها اولين كساني بودند كه در اورشليم به حقايق مهمي دربارة مسيحيت دست يافتند. بعد از ازميان رفتن معبديان اين نشان در كنيسه‌ها به كار رفت. اما ما در فراماسونري بي‌شك با همان مفهوم كهن مصري از آن بهره مي‌گيريم و به اين صورت دو نيروي مهم را با هم تركيب مي‌كنيم. با پاك كردن قسمت بالا و پايين دو مثلث به علامت نادري مي‌رسيم كه آن را خوب مي‌شناسيد.12
در واقع بايد همه نشان‌هاي فراماسونري را در ارتباط با معبد سليمان تفسير كرد. در قرآن آمده كه بعضي مي‌خواستند به سليمان(ع) افترا بزنند و وي را ملحد معرفي كنند:

يهود از افكار و اوراد جادوگري كه شياطين در عصر سليمان براي مردم مي‌خواندند و ياد مي‌دادند، پيروي مي‌كردند [و آنها را براي پيشبرد مقاصد خود به كار مي‌گرفتند] سليمان هرگز به سحر و كفر آلوده نشد.13
ماسون‌ها به غلط اين تفكرات باطل را به سليمان(ع) نسبت مي‌دهند و آن حضرت را نماينده الحاد مصري قلمداد مي‌كنند. به همين علت نيز در تعاليم خود جايگاه خاصي براي وي قائلند. مايكل‌هاوارد، مورخ آمريكايي در كتاب خو د به نام توطئه دانش مكتوم خاطرنشان مي‌كند كه پس از قرون وسطي از سليمان نبي(ع) به عنوان جادوگر و فردي كه مفاهيم شرك‌آميز را وارد اورشليم نمود ياد مي‌شود. هاوارد در ادامه توضيحات خود مي‌افزايد ماسون‌ها معبد سليمان را «معبد مشركان» مي‌دانند.14

دو ستون

از اجزاي لاينفك لژ ماسوني وجود دو ستون در مدخل آن است كه كلمات « ياكين » و « بوعز » بر روي آنها حكاكي شده و تقليدي از دو ستون مدخل معبد سليمان مي‌باشد. اما حقيقت اين است كه اين نماد نه يادگاري از سليمان(ع) بلكه تجلي عقايد منحرف اين گروه از آن حضرت است. منشأ اين ستون‌ها بار ديگر به مصر بازمي‌گردد. مثلاً در مقاله «علائم و نمادها در تشريفات ما» مي‌خوانيم:

«در مصر «هوروس» (Horus) و «ست» (Set) معماران دوقلو و پشتيبان عالم روحاني بودند. دو ستوني كه در لژهاي ما بنا شده منشأشان مصر باستان است. يكي از ستون‌ها در جنوب مصر در شهر صور واقع بود و ديگري در شمال، در شهر هلياپليس. در مدخل معبد « امنتا » (Amenta) كه مختص خداي بزرگ مصر بود، مانند معبد سليمان دو ستون قرار داشت. در كهن‌ترين اساطير مربوط به خورشيد از اين دو ستون به عنوان نماد بينش و قدرت ياد شده كه در برابر دروازه جاودانگي بنا شده‌اند.»15

واژگان مصري لژها
از نكات جالب توجهي كه دو نويسنده كتاب كليد حيرام افشا مي‌كنند واژگاني است كه در مراسم ترفيع يك ماسون به مقام ماسون اعظم به كار مي‌رود. به اين ترتيب:

مَعَت نِب مِن آ، مَعَت بَ آ.16

براساس توضيح نايت و لوماس اين لغات كه اغلب بدون توجه به معنايشان مورد استفاده قرار مي‌گيرند مصري هستند و مفهومشان اين است:
بزرگ است استاد فراماسونري، بزرگ است روح فراماسونري.
نويسندگان توضيح مي‌دهند لغت «مَعَت» به معني مهارت در ساختن ديوار و نزديك‌ترين ترجمه براي آن فراماسونري است. اين يعني ماسون‌هاي نوين با وجود گذشت هزاران سال هنوز زبان مصر باستان را در لژهاي خود حفظ نموده‌اند.

اپراي فلوت سحرآميز موزارت

از جالب‌ترين آثار فراماسونري « اپراي فلوت سحرآميز » اثر آهنگ‌ساز معروف، موزارت است. موزارت فراماسون بود. در جاي‌جاي اين اپرا پيام‌هاي ماسوني وجود دارد كه قرابت بسياري به الحاد مصري دارند:
مهم نيست چقدر تلاش شده تا فلوت سحرآميز را «داستاني دربارة شرق دور» معرفي كنند. مهم اين است كه اساس اين داستان رسوم مصري است. اين خدايان و الهه‌هاي معابد مصر بودند كه بر خلق شخصيت‌هاي فلوت سحرآميز تأثير گذارند.17

ستون چهارپهلو با نوك هرمي

ستون‌هاي چهارپهلو با نوك هرمي (Obelisk) كه در مصر حجاري مي‌شدند قرن‌ها زير خاك مدفون بودند تا اينكه در قرن نوزدهم كشف شدند و به شهرهاي غربي همچون نيويورك، لندن و پاريس انتقال يافتند. بزرگ‌ترين آنها به ايالات متحده فرستاده شد و انتقال آن را ماسون‌ها ترتيب دادند. چون ادعا مي‌شود اين نوع ستون‌ها، به علاوه نقوش حكاكي شده بر آنها از سمبل‌هاي ماسوني باشند.
ميمارسينان اين موضوع را دربارة ستون 21 متري نيويورك با قطعيت بيان مي‌كند:
برجسته‌ترين نمونه كاربرد نمادين معماري، اثر تاريخي سوزن كلئوپاترا است كه در سال 1878 از سوي اسماعيل، حكمران مصري، به ايالات متحده هديه شد. اين اثر تاريخي در اصل در قرن شانزدهم پيش از ميلاد در مدخل معبد خداي خورشيد در هلياپليس برافراشته شده بود.18

افسانه ايزس ، زن بيوه

از مهم‌ترين نمادهاي انديشه ماسوني مفهوم زن بيوه است. فراماسون‌ها خود را فرزندان زن بيوه مي‌خوانند و تصوير او بر نشريات آنها به چشم مي‌خورد. اصل اين تفكر چيست؟ و اين زن بيوه كيست؟
با بررسي منابع ماسوني درمي‌يابيم نماد زن بيوه در اصل از افسانه‌هاي مصري نشأت گرفته و از مهم‌ترين اسطوره‌هاي مصر باستان، داستان اُزيريس و ايزس مي‌باشد. «اُزيريس» يكي از خدايان حاصل‌خيزي و «ايزس» همسر او بود. براساس اسطوره‌ها اُزيريس قرباني هوي و هوس شد و درپي آن ايزس بيوه گشت. زن بيوه ماسوني ايزس است.

پرگار و گونيا

پرگار و گونيا (كه پرگار روي گونيا قرار دارد) از مشهورترين علائم فراماسونري است. اگر از ماسون‌ها دربارة مفهوم اين علامت بپرسند، خواهند گفت اين نشان نماد علم، نظم هندسي و تفكر فردگراست. با اين وجود اين علامت مفهومي كاملاً متفاوت دارد. اين موضوع را مي‌توان در كتاب يكي از بزرگ‌ترين ماسون‌ها يافت. آلبرت پايك در كتاب خود با عنوان اخلاق و تعصب مي‌نويسد: «گونيا نماد زمين است. اين شكل دوگانه (زن و مرد) نماد طبيعت دوگانه‌اي است كه از دوران باستان به خداوند اتلاق مي‌شد و مفهوم مولد توليدكننده يا همان برهما و مايا نزد آريايي‌ها و اُزيريس و ايزس نزد مصريان را دارد؛ مانند خورشيد كه مذكر است و ماه مؤنث.»19

يعني پرگار و گونيا، مشهورترين نماد فراماسونري، نماد الحاد آريايي است و به دوران پيش از مسيحيت تعلق دارد. ماه و خورشيد نيز كه پايك به آنها اشاره مي‌كند، نمادي بسيار بااهميت هستند و در لژها به وفور مورد استفاده قرار مي‌گيرند. بايد افزود اين افكار چيزي جز انعكاس عقايد باطل مشركان پيشين كه به پرستش ماه و خورشيد مي‌پرداختند نيست.
:: موضوعات مرتبط: جنگ نرم و فراماسونری
:: برچسب‌ها: شهسواران معبد, تمپلرها, جنگ های صلیبی, تاریخچه شیطان پرستی, تاریخچه ماسون هاUnited stat afrid
نوشته شده در یکشنبه ۲۲ مرداد۱۳۹۱
ساعت : 6:38
نویسنده : محمد

در سال ۱۹۶۴ مجله هارپر مقاله ای با عنوان » روش پارانوئیدی سیاست های آمریکایی» منتشر کرد . نویسنده مقاله تاریخدانی به نام ریچارد هوفستادر (Richard Hofstadter) بود که مقاله اش هم اکنون از شهرت بسیاری برخوردار است.

به دنبال ترور جان اف کندی و نامزد جمهوری خواه پست ریاست جمهوری باری گلدواتر، مقاله مذکور به صورت نشانه ای از نگرانی آزادی خواهانه در مورد سوالات بسیاری که در اذهان عمومی شکل گرفته بود؛ تعبیر شد . سوالاتی که اکثرا در مورد قدرت های پشت پرده دولت آمریکا بودند و بدون جواب ماندند .

 


ریچارد هوفستادر:

سیاست های دولت آمریکا علایم یک بیمار پارانوئیدی را نشان می دهد .

رویکرد پارانوئیدی و تئوری توطئه

»روش پارانوئیدی» روی هم رفته به شکل گیری » تئوری توطئه» کمک کرد. تئوری توطئه قدرتمندترین اصطلاح در لغت نامه سیاست آمریکایی بوده و چنان که هفستادر در مقاله اش نوشته »سیاست های آمریکایی اغلب میدانی برای ذهن های خشمگین بوده است. در سال های اخیر ما ذهن های خشمگین را بر سر کارها دیده ایم به خصوص در جناح تندروی راستگرا که هم اکنون در خلال فعالیت های گلدواتر نشان می دهند که قدرت نفوذ سیاسی تا چه حدی می تواند در اثر دشمنی و احساسات یک اقلیت کوچک از دست خارج شود. اما در پشت این ماجرا، من معتقدم که نوعی تفکر جدید وجود دارد که لزوما راستگرا نیست. من آن را روش پارانوئیدی می نامم فقط به این خاطر که هیچ واژه دیگری نمی تواند با تمامیت لازم حس اغراق های تند، بدگمانی و خیال بافی های توطئه انگارانه ای که در ذهن خود در مورد این تفکر دارم را نشان دهد«.

نوعا آمریکایی ها با این تصور خاطر خود را آسوده می کنند که در یک کشور دموکراتیک با یک دولت معقول، مسئول و توجه کننده به نیازهای ایشان زندگی می کنند. اما اگر دولتی که آمریکایی ها انتظار دارند از دارایی های شخصی آنها حفاظت کند، طبق قوانین به اجرای عدالت بپردازد و از مرزهای ملی و منافع کشور در خارج دفاع کند؛ رفتار پارانوئیدی داشته باشد همه چیز عوض خواهد شد. هوفستادر این پارانویا را در حامیان گلدواتر و جان بیرچر می دید که با شکاکی عمیق و توهم توطئه تکمیل می شد و دولت برخاسته از آن نمی توانست حمایتی و خدمت گذار باشد.


اذهان خشمگین سیاست های داخلی و خارجی آمریکا را تعیین می کنند.

نظام آمریکا، یک بیمار پارانوئیدی

در مراجع پزشکی یکی از شایع ترین نشانه های اختلال شخصیت پارانوئیدی به این صورت توصیف شده است که «شدیدا به افراد دیگر مشکوک است». این فرد پریشان، «اغلب احساس می کند که در خطر است و همیشه به دنبال شواهدی برای اثبات شک خود است. افراد دچار این اختلال وقتی می بینند که بدگمانی های آنها تناسبی با محیط اطراف آنها ندارد دچار مشکل و رنجش می شوند». از دیگر نشانه ها می توان به «نگرانی در مورد فعالیت های مخفی افراد دیگر، تصور سوء استفاده و استثمار شدن توسط دیگران، ناتوانی در همکاری با دیگران، کناره گیری و عداوت» اشاره کرد. با دقت کوتاهی در تاریخ رفتاری و کنش و واکنش های دهه های اخیر در نظام آمریکا، یک رفتار پارانوئیدی کلان را در این نظام به راحتی تشخیص خواهیم داد.

قانونگذاران آمریکا شکاکیت بی مورد فراوانی در مورد آن چه که «دیگران» بیگانه می خوانند نشان می دهند. این موضوع حاکی از آن است که رویکرد پارانوئیدی تا چه حدی در نظام آمریکا نفوذ کرده است. به خصوص در ده سال اخیر این نفوذ شدیدتر نیز شده است به طوری که یک سری علایم شدید در قوانین جدید، برنامه ها و دستورات اجرایی پس از یازده سپتامبر ۲۰۱۱ دیده می شود.

بدگمانی، عداوت و سرکوب به بهانه حمایت از مردم شاخصه های نظام بیمار آمریکا

پیش به سوی شیزوفرنیای پارانوئیدی

در حقیقت، افزایش شدید شکاکیت و تحقیر و اتهام زنی به دیگران در دهه گذشته و در کنار آن خشونت کوبنده و تعرض مجرمانه به بی گناهان در داخل و خارج، آشکار کننده وجود پتانسیل شیزوفرنیای پارانوئیدی در سیاست آمریکایی است. با به وجود آمدن چنین شرایطی )شیزوفرنیای پارانوئیدی(، فرد از توهمات شدید تعقیب شدن رنج می برد و خود را تحت شکنجه نیروهای خیالی حس می کند که برای ضربه زدن به او به دنبال او هستند.

شروع این مرحله پیشرفته بیماری ممکن است در اثر حملات تروریستی یازده سپتامبر کلید خورده باشد که متعاقب آن این سیاست بیمار بلافاصله تعدادی از هم پیمانان قبلی خود را متهم کرد که اصلی ترین آنها اسامه بن لادن و گروه او القاعده بود. علی رغم این که دولت بر اتهام و مجرم بودن القاعده پافشاری می کرد؛ تحقیقات کارشناسانه امور جنایی و بررسی های علمی قادر به اثبات دخالت بن لادن در این ماجرا نبودند. به علاوه، بیمار از رویدادهای نامعلوم و نامشخص برای توجیه بنیادی پارانویای پیشرفته خود استفاده می کند.

در زیر فهرستی از قوانین، برنامه ها و طرح هایی ذکر شده است که نشان می دهد شیوه پارانوئیدی دولت آمریکا به خصوص بعد از یازده سپتامبر به صورت شدیدی ادامه داشته و هم برای این بیمار و هم افراد پیرامون او و هر کسی که با او در ارتباط بوده (در اینجا هم پیمانان) خطرات جدی و هزینه های فراوانی را موجب شده است.


نظام آمریکا دچار توهم توطئه است.

قانون دشمنان خارجی ۱۷۹۸

به رئیس جمهور این اختیار را می دهد خارجیان را در صورتی که آمریکا با کشور آنها در شرایط جنگی باشد توقیف و اخراج کند. بدون هیچ کم و کاست هم اکنون نیز این قانون اجرا می شود.

قانون اغتشاش ۱۷۹۸

انتشار »نوشته های کذب، رسواگر و بدخواهانه« علیه دولت یا دولت مردان خاص جرم محسوب می شود که در ۱۸۰۱ منقضی شد.

قانون جاسوسی ۱۹۱۷

مداخله منفی در پیشرفت جنگ یا سربازگیری و یا تلاش برای کمک به کشوری که در جنگ با آمریکاست جرم محسوب می شود.

قانون اغتشاش ۱۹۱۸

برای گسترده کردن قانون جاسوسی ۱۹۱۷ به جهت دربرگرفتن بازه وسیعی از جرایم، به خصوص اظهار نظر یا سخنرانی که دید منفی بر علیه دولت یا اقدامات جنگی یا خرید اوراق قرضه دولتی ایجاد کند؛ قانون ۱۹۱۸ تصویب شد.


به بهانه ایجاد امنیت، آمریکا برای مردم این کشور به یک پادگان امنیتی تبدیل شده است.

اجرائیه ۹۰۶۶، مروبوط به سال ۱۹۴۲

توقیف مجاز ده ها هزار شهروند آمریکایی از اعقاب ژاپنی ها و خارجیان ژاپنی در آمریکا با این دستور اجرایی انجام شد. انتقال این شهروندان به مراکز نگه داری دسته جمعی که زیر نظر ارتش در کالیفرنیا، آریزونا، واشینگتن و اورگون بود طبق این دستور مجاز اعلام شد. در طول جنگ در کنار این دستور، دستورات دیگری هم در راستای ایجاد محدودیت برای سایر اقلیت ها که از اعقاب آلمانی ها و ایتالیایی ها بودند صادر شد.

عملیات بوستان REX ۸۴

یک طرح عمومی از طرف ارتش بود که در پاسخ به اغتشاشات محلی غیرنظامی در آمریکا با تعلیق قانون اساسی و اعلام حکومت نظامی اجرا شد. این طرح برای مقابله با اغتشاشات شهری ۱۹۶۰ تدوین شد و هم اکنون باید در حیطه وظایف نیروهای شمالی باشد.

اجرائیه ۱۲۱۴۸/ ۱۹۷۹

مبنی بر ایجاد آژانس مدیریت فوریت های فدرال (FEMA) که واسطه ای با وزارت دفاع در جهت تامین بودجه و طراحی دفاع غیرنظامی بود. بیشتر بودجه این آژانس برای ساختن امکانات زیرزمینی مخفی به کار رفت تا از استمرار قدرت دولتی در شرایط اورژانسی داخلی یا خارجی اطمینان حاصل شود.

اجرائیه ۱۲۶۵۶/ ۱۹۸۸

شورای امنیت ملی را به عنوان مرجع تصمیم گیری برای مشخص کردن اعمال قدرت فوری تعیین کرد. به دولت این اجازه را داد تا جاسوسی داخلی و نظارت بر شهروندان آمریکایی را افزایش دهد و آزادی جابجایی در داخل آمریکا را محدود کند. به دولت این اجازه را داد که بتواند گروه هایی از شهروندان را از دیگران جدا کند.


دولت پلیسی تحمل هیچگونه پرسشی را ندارد.

قانون ضدتروریستی عام ۱۹۹۵

به دولت آمریکا این اجازه را داد که با استفاده از شواهد به دست آمده از منابع سری بتواند به اخراج خارجیانی که مشکوک به همکاری در عملیات های تروریستی هستند اقدام کند. اخراجی حق رویارو شدن با اتهام زنندگان را ندارد. بر این اساس فرد ممکن است محکوم به همکاری با سازمانی شود که در خیال رئیس جمهوری آمریکا اقدامات تروریستی دارد و باید مسئولیت های این همکاری را که شاید به هیچ وجه هم تروریستی نباشد؛ بپذیرد.

قانون نیروهای اورژانسی بهداشتی در ایالت های نمونه ۲۰۰۱

درخواست می کند که به مدیران بهداشت و سلامت عمومی ایالت نیروهای پلیس جدیدی داده شود تا در کنترل بیماری های فراگیر و عفونی طی فوریت های بهداشتی عمومی اقدام کنند. این قانون »بیماری واگیردار» را به صورت »یک بیماری که عامل آن یک موجود زنده است» تعریف می کند. طبق این قانون افرادی که مشکوک به حامل بودن برای یک بیماری واگیردار هستند باید معاینه شده واکسینه شوند و اقدامات درمانی یا قرنطینه برای آنها انجام شود.

قانون میهن پرستی آمریکا ۲۰۰۱

در پاسخ به حملات یازده سپتامبر تصویب شد. به نیروهای فراوان جاسوسی آمریکا این اختیار را می دهد که به آرشیوهای شخصی افراد دسترسی داشته باشند و دادوستدهای مالی ایشان را زیر نظر بگیرند و اطلاعات دانشجویی، پزشکی و دیگر داده های آنها را بررسی کنند. جستجوهای مخفیانه می تواند شامل پی گیری ایمیل ها، ظبط مکالمات، بررسی فعالیت های اینترنتی و تماس های تلفنی و ... باشد.


مردم آمریکا به این قانون معترضند.

جرایم »تروریسم داخلی «به گونه ای در این قانون تعریف شده که فعالیت های ضد جنگ، تظاهرات سراسری خواستاران عدالت و تظاهرات حامیان حقوق حیوانات و محیط زیست را نیز شامل شود. نافرمانی مدنی و اختلاف عقیده از هر نوعی ممکن است در حیطه این قانون قرار بگیرد که به اندازه کافی مبهم است که بتوان تقریبا به هر چیزی با صلاحدید دولت برچسب تروریستی زد. دولت آمریکا ممکن است تمامی دارایی هر فرد، شخص حقوقی یا سازمان در داخل یا خارج را به اتهام دخالت، طراحی، حمایت، اختفاء یا ارتکاب هر گونه کاری که از نظر خودش عملی تروریستی علیه آمریکا در داخل یا خارج محسوب می شود؛ توقیف کند.

تاسیس وزارت امنیت کشور ۲۰۰۱

بعد از حملات یازده سپتامبر انجام شد که وظیفه دارد از آیالات متحده آمریکا و قلمرو آن در برابر حملات تروریستی، حوادث برنامه ریزی شده عمدی و بلایای طبیعی حفاظت کند. در سال ۲۰۱۱ نزدیک به ۹۹ میلیارد دلار بودجه دریافت کرد و حدود ۲۰۰ هزار نفر در آن کار می کنند.

تاسیس سازمان امنیت حمل و نقل ۲۰۱۱

در پی یازده سپتامبر شکل گرفت و وظیفه سیاست گذاری های حمایتی برای سیستم حمل و نقل به ویژه حمل و نقل هوایی را به عهده دارد. جلوگیری از هواپیما ربایی و ایجاد امنیت در بزرگ راه ها، راه آهن، اتوبوس رانی، سیستم حمل و نقل عمومی، خطوط لوله ها و بنادر به عهده این مرجع است که حمل بارها و تحت نظرگیری رفت و آمد در ۴۵۰ فرودگاه آمریکا را مدیرریت می کند.

تاسیس مراکز ائتلافی محلی و ایالتی ۲۰۰۴

مراکز همکاری دو یا چند دولت فدرال، ایالت، منطقه یا آژانس های دولتی قبیله ای هستند که در جهت تشخیص، جلوگیری، بررسی، توقیف و پاسخ به فعالیت های تروریستی فعالیت می کنند. در این مراکز اطلاعات به دست آمده روی هم جمع شده و منشا طراحی عملیات های دفاعی قرار می گیرند. هم اکنون ۵۸ مورد از این مراکز در سراسر آمریکا فعالیت می کنند.


جاسوسی از امور زندگی و خصوصی مردم، قانونی تلقی می شود.

قانون تنفیذ دفاعی جان وارنر ۲۰۰۷

به رئیس جمهور آمریکا این اجازه را می دهد که "شرایط اضطراری" اعلام کند و در پی آن توسط نیروهای نظامی در سرتاسر آمریکا کنترل گارد ملی ایالتی را بدون نیاز به اجازه دولتی یا مراجع محلی به عهده گرفته و اغتشاشات عمومی را سرکوب کند.

قانون تنفیذ دفاع ملی ۲۰۱۱

نتایج تحقیقات مربوط به تروریسم و بازجویی ها را در اختیار ارتش قرار می دهد. اجازه می دهد مراحل قانونی رسیدگی به جرایم نادیده گرفته شود، هر کسی، از جمله شهروندان آمریکایی بر اساس ادعای دولت آمریکا مبنی بر تروریست بودن فرد، بدون محدودیت زندانی شود.

طرح به کار گیری استراتژیک ۲۰۱۱

هماهنگی دولت فدرال ایالت ها با مراجع محلی و منطقه ای است که طی آن سه محور مرکزی فعالیت مد نظر است

۱) افزایش تعهدات نسبت به حفاظت از جوامع محلی که ممکن است هدف اعمال خشونت آمیز افراطیان قرار گیرند

سازماندهی کارشناسان اعمال قوانین برای جلوگیری از افراطی گری و

۳) مبارزه با جاروجنجال رسانه ای افراطیان در کنار تبلیغ ارزش های آمریکایی

هرگونه حرکتی در آمریکا می تواند به نام برخورد با تروریسم به بدترین شکل سرکوب شود.

 

برنامه جامع مقابله با تروریسم ۲۰۱۱

تعدادی از کارگران در ۲۵ ناحیه صنعتی عهده دار جمع آوری و جاسوسی اطلاعات در مورد همکاران خود در بخش های مختلف و گزارش آن به مراجع فدرال شده اند. تعدادی از پرسنل هتل ها و متل ها برای جاسوسی استخدام شده اند. و کارکنانی در مراکزی مانند کافی نت ها، سالن های آرایش، بنگاه های اجاره اتومبیل و... به مخابره اطلاعات شهروندان به نهادهای امنیتی می پردازند.

تجهیزات جاسوسی از خانه

برای نهادهای امنیتی آمریکا هر وسیله ای که به نوعی با اینترنت در ارتباط باشد می تواند به عنوان خزانه اطلاعاتی افراد از نظر آنان مشکوک در نظر گرفته شود. بر این اساس ابزارهای مختلفی برای جاسوسی از خانه های شهروندان استفاده می شود که در ماه مارس ۲۰۱۲ شرکت Q-Tel همکاری خود در این زمینه با سیا را اعلام کرد.

هزاران دوربین و تجهیزات جاسوسی مردم را زیر نظر دارند.

اجرائیه منابع غذایی ۲۰۱۲

که بر اساس تغییرات جدید به وجود آمده در آن رئیس جمهوری می تواند تمامی منابع انرژی شهروندان را به هر اندازه ای که صلاح بداند محدود کند و یا دوباره قانون خدمت نظامی یا غیر نظامی اجباری را اجرایی کند.

وطن پرستی از نظر نظام آمریکا به معنای ترک هرگونه به چالش کشیدن سیاست های آن است.

خرید مهمات به مقداری که برای محو تمامی مردم آمریکا کافی است ۲۰۱۲

وزارت دفاع ۵۰۰ میلیون فقره مهمات سنگین از منابع تولید کننده خریداری شده که تحویل آنها ۵ سال طول خواهد کشید!

لیست ترور اوباما ۲۰۱۲

"لیست کشتار" تهیه شده توسط اوباما و حدود صد نفر از دیگر دولت مردان ضد تروریسم آمریکا افراد عضو القاعده را در پاکستان و یمن شامل می شود. البته شهروندان آمریکایی مستثنی نبوده و این لیست به دقت در حال تکمیل شدن است.

لیست ترور اوباما به دقت روزآمد می شود!

با این توصیفات آیا مردم آمریکا و ملت های دیگر با یک دولت بیمار شدیدالحال پارانوئیدی طرف نیستند؟!

منابع و مآخذ:

http://www.hermes-press.com/police_state.htm

http://www.gproxy.nl/browse.php?u=noCw۳۹zcdSuXvj۹LQ۱TJZd%۲B۰sGawwgjGUAFZWqAV۱vs%۳D&b=۲۹

http://www.salon.com/۲۰۱۲/۰۳/۰۵/the_cost_of_americas_police_state/

http://www.guardian.co.uk/commentisfree/cifamerica/۲۰۱۲/apr/۱۸/tsa-mission-creep-us-police-state

http://lewrockwell.com/whitehead/whitehead۴۰.۱.html

http://www.counterpunch.org/۲۰۱۲/۰۴/۰۹/kurt-vonnegut-and-the-american-police-state/

http://globalresearch.ca/index.php?context=va&aid=۳۱۲۲۰

http://www.thirdworldtraveler.com/Wise_David/American_Police_State.html

 

http://www.amazon.com/The-American-Police-State-Government/dp/۰۳۹۴۷۲۴۹۸۴

http://www.prisonplanet.com/articles/november۲۰۰۵/۲۹۱۱۰۵frogcooked.htm


منبع : مشرق نیوز


:: موضوعات مرتبط: جنگ نرم و فراماسونری
:: برچسب‌ها: آمریکا, Americaتوهین به حجاب در مسابقه فینال المپیک
نوشته شده در یکشنبه ۲۲ مرداد۱۳۹۱
ساعت : 6:13
نویسنده : محمد
د رادامه ی بازی ها ی المپیک 2012 و در بخش فوتبال ، فینال مسابقات جام جهانی بین تیم های برزیل و مکزیک به حجاب و اسلام توهین شد.در اوایل این بازی که کودکان و نوجوانانی همره با بازیکنان به ورزشگاه آمدند دختر نوجوان سیاه پوستی در حالیکه سر خود را با مقنعه پوشانده بود با لباس آستین کوتاه ورزشی و شرت و ورزشی به درون ورزشگاه آمد .جالب این جاست که کارگردان تلویزیونی چندین بار این موضوع رانشان داد.این بازی با نتیجه 2بر1 به سود مکزیک خاتمه یافت.

:: موضوعات مرتبط: جنگ نرم و فراماسونری
:: برچسب‌ها: توهین به حجاب, توهین به حجاب در المپیک, توهین به اسلام در المپیکدانلود نرم افزار ریورس کردن صدا و آهنگ
نوشته شده در پنجشنبه ۱۹ مرداد۱۳۹۱
ساعت : 17:17
نویسنده : محمد
بوسیله این آهنگ ، آهنگ هایی را که بی معنی هستند امتحان کنید .شاید پیام پنهان آنان را بفهمید.ابزار مناسبی برای فهمیدن پیام های شیطانی در موسیقی و صداها.دانلود با لینک مستقیم:

دانلود

:: موضوعات مرتبط: دانلود ها
:: برچسب‌ها: ریورس کردن آهنگ, رویورس کردن صدا, revrse sound, ابزار فهم پیام های شیطانیفروش عروسک های دجال در سایت المپیک 2012+عکس
نوشته شده در چهارشنبه ۱۸ مرداد۱۳۹۱
ساعت : 6:33
نویسنده : محمد

در سایت المپیک 2012 قسمتی برای فروش عروسک های تک چشم گذاشته شده است که جای بسی تامل دارد.


:: موضوعات مرتبط: جنگ نرم و فراماسونری
:: برچسب‌ها: london2012آهنگی زیبا از مرتضی پاشایی با عنوان مثل شیشه
نوشته شده در چهارشنبه ۱۸ مرداد۱۳۹۱
ساعت : 6:22
نویسنده : محمدبازی رایانه ای هیتمن و هرم ماسون ها
نوشته شده در چهارشنبه ۱۸ مرداد۱۳۹۱
ساعت : 6:10
نویسنده : محمد

هرم و دجال در نوک آن و نماد  اسکلت در بازی Hitman:codename 47

:: موضوعات مرتبط: جنگ نرم و فراماسونری
:: برچسب‌ها: hitman, codename47, بازی هیتمن و ماسون, بازی هیتمن, هیتمن666 در لوگوی والت دیزنی
نوشته شده در شنبه ۱۴ مرداد۱۳۹۱
ساعت : 11:24
نویسنده : محمددر دروازه را می شود بست اما در...(طنز)
نوشته شده در جمعه ۱۳ مرداد۱۳۹۱
ساعت : 17:32
نویسنده : محمد

به نظر شما باید چگونه بود وقتی که : سر به زیر باشی، می گویند:احمقی .وقتی با حساب خرج کنی می گویند : خسیسی.وقتی دست و دلباز باشی می گویند:ولخرجی.وقتی زود زن بگیری می گویند:آتشت تند است و وقتی دیر می گیری می گویند:مرد نیستی.وقتی غمگینی می گویند:عبوس هستی و وقتی می خندی می گویند: نیشش همیشه باز است.!!!

 

 

:: موضوعات مرتبط: طنز
:: برچسب‌ها: طنز, مطلب طنزلوگوی حزب الله
نوشته شده در جمعه ۱۳ مرداد۱۳۹۱
ساعت : 17:31
نویسنده : محمد

:: موضوعات مرتبط: احکام و مذهبی
:: برچسب‌ها: حزب الله, پوستر حزب اللهپوستر شعار سال 91
نوشته شده در جمعه ۱۳ مرداد۱۳۹۱
ساعت : 17:30
نویسنده : محمدآرامگاه عماد مغنیه
نوشته شده در جمعه ۱۳ مرداد۱۳۹۱
ساعت : 17:27
نویسنده : محمد

سرباز  رشید حزب الله

:: موضوعات مرتبط: احکام و مذهبی
:: برچسب‌ها: عماد مغنیه, عکس آرامگاه عماد مغنیه, آرامگاه عماد مغنیهجلال و مهربانی خداوند
نوشته شده در جمعه ۱۳ مرداد۱۳۹۱
ساعت : 17:26
نویسنده : محمد

ابلیس گفت:خداوندا،بندگان تو را دوست دارند و همی عصیانت میکنند .اما مرا دشمن  و همی اطاعتم می کنند.در جوابش آمد که ما اطاعت ایشان از تو را به دشمنیشان با تو بخشیدیم و هرچند که با همه ی عشق اطاعتمان نکنند،ایمانشان را پذیرفتیم.


:: موضوعات مرتبط: احکام و مذهبی
:: برچسب‌ها: الله, بزرگواری خداوند, جلال خداوندTablet i8
نوشته شده در جمعه ۱۳ مرداد۱۳۹۱
ساعت : 11:24
نویسنده : محمد

با وزن فقط 500 گرم +صفحه ی LCD+حافظه ی داخلی 2 گیگ و قابلیت ارتقا تا 64 گیگابایت+ابعاد1024*768 پیکسل+کم مصرف +220دلار قیمت فروش

:: موضوعات مرتبط: فناوری های جدید
:: برچسب‌ها: تبلت آی 8, Tablet, tableti8گلکسی یانگ گوشی ایده آل شما
نوشته شده در جمعه ۱۳ مرداد۱۳۹۱
ساعت : 11:19
نویسنده : محمد

آندروید 2.3+صفحه نمایش لمسی حرارتی+قیمتی ارزان+دارای مودم وای فای و وی پی ان و...

.


 

 

:: موضوعات مرتبط: فناوری های جدید
:: برچسب‌ها: گلکسی یانگ, Galexy young II, گلکسی ارزان, گلکسی یانگ دو, گلکسی یانگ2پوستر روز
نوشته شده در جمعه ۱۳ مرداد۱۳۹۱
ساعت : 11:8
نویسنده : محمدزاکربرگ:با htc هیچ قرار هایی نداریم.
نوشته شده در پنجشنبه ۱۲ مرداد۱۳۹۱
ساعت : 15:6
نویسنده : محمد
امروز مدیرعامل فیس‌بوک، مارک زاکربرگ شایعاتی که چند روز پیش در رابطه با همکاری مشترک فیس‌بوک و اچ‌تی‌سی برای تولید تلفن هوشمند اختصاصی، منتشر شده بود را رد کرد. مدیرعامل بزرگترین شبکه‌اجتماعی جهان در کنفرانس مربوط به گزارش مالی نیمه دوم سال ۲۰۱۲ اعلام نمود: موارد بسیاری را می‌توان برروی سیستم‌عامل‌‌های فعلی ایجاد نمود و واقعا نیازی به ساخت یک تلفن جدید و مجزا احساس نمی‌شود.

مدیرعامل فیس‌بوک اعلام کرد که ما دلیلی برای ساخت یک تلفن کامل و جدید را نداریم و تمرکز خود را برروی یکپارچگی بیشتر فیس‌بوک با سیستم‌عامل‌های فعلی قرار خواهیم داد. او همچنین در رابطه با یکپارچگی بیشتر فیس‌بوک با iOS 6 و امکان اشتراک‌گذاری داخلی این سیستم‌عامل گفت:

من تصور می‌کنم در رابطه با نرم‌افزارهای فعلی و کارهایی که می‌توانیم برروی آنها انجام دهیم، ما تازه در شروع کار هستیم و تا پایان فاصله بسیاری داریم. ما فکر می‌کنیم نرم‌افزارهای فعلی در مقایسه با آنچه ما متصور شده‌ایم، ابتدایی هستند. ما بدنبال ایجاد تجربه متفاوت برای کاربران از طریق تلفن‌ها هستیم.

منبع:(در تصویر ذکر شده است.)

:: موضوعات مرتبط: فناوری های جدید
:: برچسب‌ها: زاکبرگ, مدیر عامل فیس بوک, فیسبوک واچ تی سینماد های ماسون در بازی تیکن5
نوشته شده در پنجشنبه ۱۲ مرداد۱۳۹۱
ساعت : 14:9
نویسنده : محمد

در تصاویر بالا خالکوبی های موجود بروی بازو های بازیکنان از نماد های ماسونی بوده و در چهره راوان نماد X به طور زخم دیده می شود.

:: موضوعات مرتبط: جنگ نرم و فراماسونری
:: برچسب‌ها: تیکن5, تیکن5وماسون, تیکن5و شیطان پرستی, تیکن پنج, تیکنشناسایی و پاکسازی ویروس DNS
نوشته شده در پنجشنبه ۱۲ مرداد۱۳۹۱
ساعت : 9:48
نویسنده : محمد
بنابر اطلاعات واصله، احتمال ایجاد وقفه در دسترسی به اینترنت سیستم‌هایی که به بدافزار DNSChanger آلوده شده اند، در تاریخ 19 تیرماه سال جاری ( 9 جولای ) وجود خواهد داشت. برای شناسایی و پاکسازی این بدافزار می توانید روش هایی که در ادامه ذکر شده است را اعمال نمایید.

خلاصه آسیب پذیری :
بنابر اطلاعات واصله، احتمال ایجاد وقفه در دسترسی به اینترنت برخی از سیستم‌ها در تاریخ 19 تیرماه سال جاری ( 9 جولای ) وجود خواهد داشت. در تاریخ 9 جولای با از کارافتادن تمامی سرورهای جعلی این بدافزار پیش‌بینی میشود، دسترسی به اینترنت حدود 64000 کاربر آمریکایی و همچنین 200000 کابر غیر آمریکایی، که سیستم هایشان هنوز آلوده هستند، به علت عدم توانایی دسترسی به DNS سرورهای حقیقی، قطع شود. این بدافزار در سیستم عامل های ویندوز و مکینتاش فعال می باشد.
 تشریح آسیب‌پذیری :
 DNSChanger  یک تروجان است که در شکل‌های مختلف مانند دام های تبلیغاتی به آلوده سازی سیستم قربانی پرداخته و پس از نصب بر روی سیستم، به صورت پیوسته تنظیمات DNS سیستم آلوده را به سمت سرورهای تقلبی تغییرداده و جستجوها و URL های درخواست شده را به سمت وب سایت‌های مخرب به منظور سرقت اطلاعات شخصی و ایجاد درآمد و آگهی‌های نامشروع برای کلاهبرداران سوق می‌دهد. نسخه‌های مختلفی از این بدافزار جهت سیستم عامل‌های ویندوز وMac در سال 2008 یافت شد که به نام‌هایOSX.RSPlug.A, OSX/Puper  و OSX/Jahlav-C ، Aluren، TDSS، TDL4 و یاTidServ شناخته می‌شود.
تغییر DNS سیستم و عدم دسترسی به اینترنت و یا نمایش مکرر پیام The address is not valid از نشانه های آلودگی سیستم می باشد.
روش انتشار بدافزار :
از طریق پست های الکترونیک اسپم و لینک های جعلی تبلیغاتی
روش شناسایی آلودگی به بدافزار:
تنظیمات DNS سیستم را با فهرست آدرس های اشاره شده مقایسه نموده و درصورت تغییر آدرس DNS‌ سیستم به آدرسهای زیر سیستم آلوده می باشد.

بررسی آلودگی سیستم در سیستم عامل ویندوز XP :
1.        برنامه Run  از طریق منوی Start سیستم اجرا شود
2.        در قسمت نام برنامه مورد نظر برای اجرا، CMD تایپ گردد ( اجرای برنامه command prompt‌ سیستم )
3.        در برنامه اجرا شده، دستور ipconfig /all تایپ و در خروجی نمایش داده شده آدرس IP مقابل DNS Server با فهرست فوق مطابقت داده شود.
·         بررسی آلودگی سیستم در سیستم عامل ویندوز 7 :
1.        برنامه Run  از طریق منوی Start ، قسمت جستجوی سیستم اجرا شود
2.        در قسمت نام برنامه مورد نظر برای اجرا، CMD تایپ گردد ( اجرای برنامه command prompt‌ سیستم )
3.        در برنامه اجرا شده، دستور ipconfig /allcompartments /all تایپ گردد.
4.        در خروجی نمایش داده شده، قسمت مربوط به IPv4 و Ethernet adapter، آدرس IP مقابل DNS Server با فهرست فوق مطابقت داده شود.
·         بررسی آلودگی سیستم در سیستم عامل مکینتاش :
1. بر روی آیکن Apple در سمت چپ صفحه نمایش کلیک شده و System Preferences انتخاب گردد.
2. در قسمت جستجوی برنامه، networkتایپ گردد.
3. در خروجی نمایش داده شده، آدرس IP مقابل DNS Server با فهرست فوق مطابقت داده شود.
نحوه‌ی برخورد با آسیب‌پذیری :
1.        تهیه نسخه پشتیبان از اطلاعات حساس سیستم
2.        اسکن سیستم توسط آنتی ویروس به روز و پاکسازی بدافزار
3.        بازگرداندن تنظیمات DNS سیستم به وضعیت مورد اطمینان و یا حالت خودکار
 Local Area connection Properties à TCP/IP Properties à DNS server Addresses / Automatically
4.        بررسی مجدد تنظیمات DNS پس از پاکسازی بدافزار به منظور اطمینان از صحت تنظیمات
5.        پاکسازی رمزهای عبور ذخیره شده در مرورگر سیستم
Firefox : Tools à Options à Privacy à Clear all current history à Time range to clear ( everything ) à Clear Now
Internet explorer : Tools à Internet Options à General à Browsing history à Delete all
6.        تغییر رمز عبور سیستم و رمز عبور مربوط به حساب های اینترنتی اعتباری و بانکی
 
     سیستم تشخیص بدافزار بصورت خودکار تهیه شده توسط مرکز ماهر و آپای دانشگاه صنعتی شریف از طریق لینک قابل دسترسی می باشد.

:: موضوعات مرتبط: هشدار های سایبری
:: برچسب‌ها: شناسایی ویروس DNS, ازبین بردن ویروس DNSگوشی های هوشمند خطرناکتر از گوشی های ساده
نوشته شده در پنجشنبه ۱۲ مرداد۱۳۹۱
ساعت : 9:46
نویسنده : محمد
گوشی‌های تلفن همراه اگرچه این روزها امکانات متعددی دارند و کمک بسزایی به صاحبان خود می‌کنند، اما با این وجود به خطری متحرک تبدیل شده‌اند.

این روزها گوشی‌های تلفن‌ همراه دیگر تنها وسیله‌ای برای مکالمه محسوب نمی‌شوند و کارکرد‌هایی به مراتب متنوع‌تر پیدا کرده‌اند تا جایی که افراد برای مطالعه‌ی کتاب گرفته تا پرداخت قبوض بانکی، چک‌کردن حساب بانکی، دسترسی به رسانه‌های اجتماعی، بازی کردن، گوش دادن موسیقی و ... از گوشی‌های تلفن خود بهره می‌برند، اما آنچه در این میان باید مورد توجه قرار گیرد، مخاطراتی است که به دنبال استفاده از گوشی‌های پیشرفته ایجاد می‌شود.

**همراهانی که بلای جان می شوند

اکنون استفاده حجم بالایی از افراد جامعه از گوشی‌های هوشمند و تبلت‌ها موجب شده است، میلیون‌ها نرم‌افزار طراحی شوند تا نیاز‌های مختلف کاربران را پاسخ دهند. نرم‌افزار‌هایی که گاهی وسیله‌ای می‌شوند تا مهاجمان سایبری به اطلاعات شخصی افراد نفوذ کنند.

بنابر گزارش‌های مرکز مدیریت امداد و هماهنگی عملیات رخداد‌های رایانه‌یی (ماهر)، در سال 2011 شرکت امنیتی Juniper اعلام کرده است که تعداد بدافزار‌ها در انواع سیستم عامل‌های موبایل نسبت به سال‌های قبل از آن 155 درصد افزایش داشته است.

این بد‌افزارها که می‌توان آن‌ها را به دو دسته جاسوس‌افزار‌ها (spyware) و تروجان‌های پیامک (sms Trojans) تقسیم‌بندی کرد، با انگیزه‌های متعدد طراحی می‌شوند، اما گفته می‌شود کلاهبرداری مالی مهم‌ترین انگیزه‌ی طراحان و استفاده‌کنندگان از این بدافزار‌ها به شمار می‌رود.

بنابر یافته‌های شرکت‌های امنیتی در سال 2011، جاسوس‌افزار‌ها گونه‌ای تاثیر‌گذار از بد‌افزار‌ها بوده‌اند که 63 درصد از حملات گوشی‌های اندروید را به خود اختصاص داده‌اند. درواقع جاسو‌س‌افزار‌ها قابلیت ضبط و انتقال اطلاعات را دارند و می‌توانند بدون اطلاع کاربر به فعالیت بپردازند و با سرقت اطلاعات موجود در گوشی‌های تلفن همراه شرایطی برای سوء‌استفاده‌های مالی از کاربر فراهم کنند.

**وقتی ارسال پیامک در اختیار شما نباشد...

اما تروجان‌های پیامک که در سال 2011 حدود 36 درصد حملات را به خود اختصاص دادند، به‌طور مخفیانه در پس‌زمینه‌ی برنامه‌ها قرار گرفته و به ارسال پیوسته‌ پیامک متنی به شماره‌های ویژه می‌پردازند.

این شماره‌های ویژه غالبا مربوط به سرویس‌هایی هستند که با هماهنگی اپراتور سرویس‌دهنده‌ی تلفن همراه با دریافت پیامک از کاربر مبلغی از فرستنده کاسته و به حساب مالک شماره ویژه انتقال می‌دهند. بدین ترتیب هنگامی که پیامک ارسال می‌شود، دیگر هزینه‌ی قابل برگشت نبوده و گیرندگان این پیامک هم ممکن است ناشناس باشند.

**آیا کنترل همراهتان تنها دست شماست؟!

اما علاوه بر این دو نوع بد‌افزار مخرب که بیشتر هدف آنها سرقت اطلاعات یا کلاهبرداری مالی است، شرکت‌های امنیتی تعداد زیادی از برنامه‌های مشکوک را هم شناسایی کرده اند که می توانند اطلاعات غیر ضروری را در اختیار شخص ثالث قرار دهند.

برخی از اختیاراتی که این برنامه‌ها از سیستم عامل درخواست کرده‌اند و میزان خطر آن‌ها توسط شرکت امنیتی Juniper این‌گونه اعلام شده است: 30 درصد از برنامه‌ها دارای قابلیت به دست آوردن موقعیت گوشی همراه بدون رضایت و اطلاعات کاربر بوده‌اند و 14.7 درصد از آنها مجوز‌هایی داشته‌اند که منجر به برقراری تماس‌های تلفنی از گوشی همراه کاربر بدون اطلاع و رضایت او بوده‌اند.

شش درصد از این برنامه‌ها هم قابلیت جست‌وجوی کلیه‌ی حساب‌های کاربری موجود روی گوشی‌های تلفن همراه از قبیل پست الکترونیکی و شناسه‌ی کاربری وب‌سایت شبکه‌ی اجتماعی را درخواست کرده‌اند و 4.8 درصد آنها هم از برنامه‌هایی بوده‌اند که قابلیت ارسال پیامک متنی بدون اطلاع و اختیار کاربر را دارند.

**خطر در کمین است

درنهایت در سال‌های اخیر علاوه بر افزایش تعداد بدافزار‌ها، شرکت‌های امنیتی دریافته‌اند که از نظر پیچیدگی هم وضعیت بد‌افزار‌های جدید بدتر شده و این موضوع تا جایی پیش رفته که در ماه مارس 2011 اعلام شد که یکی از بد‌افزار‌های جدید قادر است 85 درصد گوشی‌‌های اندروید یا نسخه‌های قبل از این سیستم عامل را مورد حمله قرار دهد.

اما در میان حملاتی که به تلفن‌های همراه صورت می‌گیرد، برخی از آن‌ها به شیوه‌ی مستقیم هستند که در این شیوه ارسال پیامک یا بسته‌های آلوده به واسطه‌ی گوشی‌ها تلفن همراه، ارسال برنامه‌های مخرب و پیام‌های آلوده با پست الکترونیکی، SMS و یا MMS، حمله به برنامه‌ها با استفاده از محتویات مخرب و یا سوء‌استفاده از قابلیت‌های مرورگر گوشی تلفن همراه برخی از این روش‌ها به‌شمار می‌روند.

نکته‌ی دیگر آنکه با وجود رشد چشم‌گیر تعداد بد‌افزار‌های گوشی‌های تلفن همراه و پیچیده‌‌تر شدن آن‌ها، تاکنون حفاظت مناسبی برابر این‌گونه تهدیدات صورت نگرفته است، چراکه کاربران بیش از پیش نسبت به بارگذاری برنامه‌های مختلف بدون در نظر گرفتن تهدیدات احتمالی اقدام می‌کنند و به همین دلیل برنامه‌های مخرب می‌توانند به راحتی به ابزاری برای سوء‌استفاده تبدیل شوند.

:: موضوعات مرتبط: هشدار های سایبری
:: برچسب‌ها: امنیت تلفن همراه, مضرات گوشی های هوشمند, گوشی های هوشمند و دزدی اطلاعاتکریس آنجل(Crise angel)
نوشته شده در سه شنبه ۱۰ مرداد۱۳۹۱
ساعت : 18:0
نویسنده : محمد

آیا می دانستید کریس آنجل به معنی نجاتگر مسیح و منجی دروغین است که ماسون ها در حال آماده سازی آن به عنوان قدرت برتر هستند .کریس آنجل که خود یک شیطان پرست است با شعبده بازی های باورنکردنی در حال آماده سازی به عنوان منجی و خدای جهانی است.

:: موضوعات مرتبط: جنگ نرم و فراماسونری
:: برچسب‌ها: کریس آنجل, crise angel, کریس آنجل و شعبده بازی هافلسفه فراماسون و درخت مقدس آن
نوشته شده در سه شنبه ۱۰ مرداد۱۳۹۱
ساعت : 14:3
نویسنده : محمد

برای دیدن عکس در اندازه واقعی روی لینک زیر کلیک کنید:

بزرگنمایی

:: موضوعات مرتبط: جنگ نرم و فراماسونری
:: برچسب‌ها: درخت مقدس ماسون, tree of masson, درخت شیطان پرستان, فلسفه شیطان پرستانهرم قدرت شیطان پرستان
نوشته شده در سه شنبه ۱۰ مرداد۱۳۹۱
ساعت : 13:54
نویسنده : محمد

"و شما همیشه برده و بدهکار خواهید بود."

گفته میشود که در نقطه ی شاه جهان ملکه انگلستان حضور دارد.

:: موضوعات مرتبط: جنگ نرم و فراماسونری
:: برچسب‌ها: هرم قدرت شیطان پرستان, هرم قدرت, شیطان پرستیلوگوی المپیک 2012 و ماسون ها+عکس
نوشته شده در سه شنبه ۱۰ مرداد۱۳۹۱
ساعت : 13:28
نویسنده : محمد

بدون شرح!

عروسک های المپیک 2012 لندن :

دجال...

:: موضوعات مرتبط: جنگ نرم و فراماسونری
:: برچسب‌ها: المپیک2012, olympic2012, olympic and masson, المپیک 2012 و شیطان پرستی, عروسک های المپیک 2012لوگوی گوگل خود را عوض کنید.
نوشته شده در دوشنبه ۹ مرداد۱۳۹۱
ساعت : 16:3
نویسنده : محمد
شاید شما هم به تصاویری از گوگل که در موتور جستجوگر خود گذاشته است دقت کرده اید و خواسته اید شکل آن را عوض کنید شما می توانید با مراجعه به این لینک لوگوی گوگل خود را عوض کنید .گوگل به مناسبت المپیک هم تصاویری مرتبط با مسابقات المپیک گذاشته است که می توانید با سلیقه خودتان هر ورزشی را که خواستید انتخاب کنید.

لینک مربوطه:

http://www.googel.com/logo


:: برچسب‌ها: logo googel, لوگوی گوگل, تغییر لوگوی گوگل, گوگلجنگ ستارگان ::(Star wars)
نوشته شده در دوشنبه ۹ مرداد۱۳۹۱
ساعت : 11:9
نویسنده : محمد
اگر به لوگوی جنگ ستارگان توجه کنید نشانه های ماسونی را خواهید دید.

به تصویر زیر نگاه کنید::


همانطور که میبینید دو S را متفاوت از بقیه جملات یعنی "WAR+TAR" نوشته است با توجه به اینکه موضوع فیلم با آخرالزمان و عدم وجود خدا و منجی میباشد امکان آن میباشد که SS هیتلر باشد که از نماد ماسون هاست. یعنی:منبع:http://mnorozi.blogfa.com
:: موضوعات مرتبط: جنگ نرم و فراماسونری
:: برچسب‌ها: SS, SS hitler, اس اس, اس اس هیتلر, هیتلر, آدولف هیتلر و ماسون, جنگ ستارگان, جنگ ستارگان و شیطان پرستیجاستین بیبر (justin baber)
نوشته شده در یکشنبه ۸ مرداد۱۳۹۱
ساعت : 14:21
نویسنده : محمد
جاستین بیبر خواننده جوان آمریکایی در طی چندین سال توانست تا خود را در بین جوانان محبوبیت خاصی پیدا کند. او که در آهنگ هایش با وضعیتی نامناسب بروی صحنه می رود ابزاری برای انحراف مغز جوانان به سوی بی بندو باری و دوستی های نامناسب سوق می دهد و درحال ترویج آیین شیطان پرستان و نشانه های آنان است . شیطان پرستان با توجه به اینکه نیروهای ذخیره شده در هر کشوری را جوانان و نوجوانان آن کشور تشکیل می دهد با ایجاد چنین شخصیت هایی سعی در انجام مخفیانه نقشه های شومی است که از دید همگان پنهان باشد.این نوجوان که در اقدامات اخیر خود نشانه های شیطان پرستی هم در حال رواج دادن است در حال آماده سازی جوانان برای دین دروغین شیطان پرستی است.قطعا این شخصیت با لژ های فراماسونی بی ارتباط نیست.به امیــــــــــــــــد نابودی شیطان پرستان در عصر امروزی

نمونه هایی از این عکسها:

نماد ۶۶۶ شیطان پرستان و اشاره به چشم چپ...

هرمهای ماسونی بعنوان تندیس موزیک آوارد سال 2010

 

 

:: موضوعات مرتبط: جنگ نرم و فراماسونری
:: برچسب‌ها: جاستین بیبر, justian baber, شیطان پرستان و جاستین بیبر, فرماسون و جاستین بیبر